Головні зміни з липня 2024 року: що варто знати прикарпатцям

Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 липня 2024 року українців чекають деякі зміни.

Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у другий місяць літа.


Крайній термін оновлення даних для військовозобов’язаних 


З 18 травня 2024 року всі військовозобов’язані в Україні та за кордоном зобов'язані уточнити свою актуальну адресу проживання та оновити дані. 

Крайньою датою оновлення даних є 16 липня 2024 року. З вказаної дати розпочнуть діяти штрафи за порушення правил військового обліку та мобілізації.

Так, під час воєнного стану порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку каратиметься штрафом у 17 000—25 500 гривень, для підприємств — 34 000—59 000 гривень.

З 16 липня з’явиться ще одна новація — повістка, яку ТЦК відправлятиме рекомендованим листом, вважатиметься врученою навіть тоді, коли особа відмовиться її забрати, або якщо пошта поставила відмітку про відсутність особи за адресою місця проживання.


Виплати для ВПО


У липні виплати продовжать отримувати переселенці, яким допомогу призначили автоматично. Насамперед йдеться про людей, які не можуть працювати, доглядають дітей, важко хворих, осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.

Крім того, кошти від держави продовжать отримувати й ті, кому ухвалили заявку на продовження допомоги.

Розмір виплат не змінився:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень;
  • для інших осіб — 2 000 гривень.

Української мови на телебаченні побільшає

З 17 липня 2024 року посилюються вимоги щодо використання державної мови в ефірах українськомовних програм, зазначається на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Використання недержавної в ефірах допускатиметься лише у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах учасників програми, що транслюється у прямому ефірі, крім ведучих програми, якщо загальна тривалість таких реплік не перевищує 10% тривалості програми. Усі виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки тощо недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською.

За словами Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя, це сприятиме припиненню в телевізійних та радіоефірах режиму українсько-російської двомовності.

"Нові вимоги щодо збільшення присутності української мови на телебаченні є важливим кроком для зміцнення статусу державної мови в інформаційному просторі.

Відтепер глядачі матимуть можливість споживати ще більше контенту рідною українською мовою", — наголосив Тарас Кремінь.


Підтримка українців в Польщі

З 1 липня 2024 року зміниться система підтримки українців у Польщі.
Зокрема, зміниться термін дії тимчасового захисту для громадян України буде продовжено з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року.
Водночас з 2025 року можна буде змінити статус перебування з поточного тимчасового захисту на посвідку на тимчасове проживання терміном на 3 роки.
З 1 липня 2024 року зміниться система підтримки українців:
  • фінансування допомоги, пов’язаної з проживанням та харчуванням українських біженців (які перебувають в особливо складній ситуації), буде можлива лише на підставі підписаної угоди з компетентним воєводою або органом місцевого самоврядування, що діє за розпорядженням воєводи;
  • будуть змінені правила відшкодування витрат на проживання та харчування в центрах колективного розміщення, що забезпечить більш ефективний, ніж зараз, збір належних субсидій;
  • виплати, пов’язані з компенсацією витрат на проживання та харчування біженців, понесених власниками приватного житла, не будуть продовжені;
  • припиниться фінансування фотографування на документи та одноразову грошову допомогу в розмірі 300 злотих;
  • буде запроваджено обов’язкове шкільне навчання для дітей громадян України, водночас виплата допомоги "800 злотих плюс" буде пов’язана з виконанням цього зобов’язання, починаючи з 2025-2026 навчального року.
Разом з тим, тимчасовий захист поширюватимуть на дві додаткові категорії іноземців:
  • неповнолітні діти громадян України;
  • неповнолітні діти подружжя громадян України, які не мають українського громадянства.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 


01.07.2024 1388
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

615
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3201
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21322
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2106
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1595 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2474

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

405

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

276

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

863

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2267
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

287
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

565
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1110
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

269
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

887
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

855
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

768
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8346
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

429
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1257 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2289 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

977