Фото: focus.ua
Вже не перший рік в Україні дискутують питання видобутку сланцевого газу. Дана проблема не є однозначною.
Прихильники апелюють до можливої енергетичної незалежності та зменшення обсягів постачання російського голубого палива. Проотивники говорять про наслідки для навколишнього середовища і звинувачують перших у штучному створенні зони екологічного лиха на Заході України.
Вже в серпні цього року питання може бути вирішене. Втім, як саме – не відомо.
На разі ж екологи продовжуюь застерігати. Так, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко стверджує, що видобуток сланцевого газу для України є небезпечним і взагалі не потрібним.
«Сланцевий газ Україні не потрібен. У нас є досить біоджерел енергії, які потрібно розвивати. Вже зараз миможемо 17% газу в Росії не купляти», - вважає пані Тетяна.
Вона також припускає, що видобуток сланцевого газу – це тільки привід, щоб викачати із надр України усі інші корисні копалини. «На територію підприємства ніхто ніколи не потрапить і не знатиме, що вони там качають. А тому вважаю, що не варто робити такий «подарунок» громаді».
Нагадаємо, на Прикарпатті розпочала роботу спеціальна група при Івано-Франківській обласній раді для опрацювання проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією “Шеврон Юкрейн Б. В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська”. Вона має напряцювати рекомендації до даної угоди. А вже 23 серпня питання розглядатиме сесія Івано-Франківської обласної ради.
Читайте також:
В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?