Голова МЗС Польщі розсекретив документ 2008 року про перехід на проросійський курс: "Пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу"

 

Голова польського МЗС Вітольд Ващиковський розповів про підписання у 2008 році секретного документа про перехід країни до проросійського курсу. Про це повідомляє польське агентство PAP, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УкрінформЦей документ у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич.

 
Документ датований 4 березня 2008 року і називається "Тези про політику Польщі щодо Росії і України". Доступ до нього в 2008 році мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський, який обіймав на той момент пост міністра закордонних справ.
 
"Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не тільки енергетики, що відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі", - йдеться в тексті.
 
Автори документа відзначили, що для Заходу Росія є важливим союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також "великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ".
 
У документі також пропонується використовувати "реалістичний" і "дружньо-критичний" підхід щодо України.
 
За словами Ващиковського, це "було початком покидання урядом Дональда Туска проукраїнської політики на користь політики проросійської", пише Польське радіо.
 
У документі йдеться, зокрема, що "можливості експансії Росії в політичному й економічному сенсі - а вже тим більше військовому - досить обмежені, наштовхуються на серйозні перешкоди в країнах СНД, таких як Україна чи Грузія".
 
"Ця записка була початком покидання проукраїнської політики на користь політики проросійської. В авторів не було жодних ілюзій щодо успіху, але вони визнали, що проросійськість буде своєрідним інструментом, трюком у відносинах із Заходом, у такий спосіб хотіли отримати більше визнання на Заході", - заявив міністр Вітольд Ващиковський. Він додав, "саме тоді почали відходити від політики Гедройца, хоча сьогодні це закидають нинішньому уряду".
 
"Україні не запропонували шляхів інтеграції з ЄС, а лише квазі-інституційні зв'язки із Заходом, імітацію інтеграції", - додав голова МЗС Польщі.
 
На думку Вітольда Ващиковського, хоч записку було створено в березні 2008 року, тобто в період, коли він був віце-міністром закордонних справ і проводив переговори у справі так званого протиракетного щита, його не поінформували про цей документ. На записці є відмітка про те, що її отримали: тодішній голова МЗС Радослав Сікорський, Гражина Бернатович і Ришард Шнепф.
 
Як оцінює міністр Вітольд Ващиковський "записка повна брехні, фальшивих оцінок" і свідчить про те, що "було вирішено відійти від реалізації польських інтересів на Сході".
 
Голова МЗС додав, що "автори дуже негативно оцінили ситуацію в Україні, помічаючи постсоветизм, корупцію, наявність кланів, непрозорість політичного процесу". За словами міністра Вітольда Ващиковського, в цьому багато сенсу, але всього цього не помітили в Росії. "Україну стигматизують (таврують), а Росію показують як країну, яка не загрожує, а є резервуаром сировини і хоче співпрацювати".
 
Голова МЗС зазначив, що "цілком фальшивим є твердження про те, що польсько-українські відносини є дрібними, заснованими на особистих стосунках, наприклад, Олександра Кваснєвського і Леоніда Кучми, це означає ігнорування, бо вже тоді ці відносини були дуже розвиненими, зокрема у військовій площині".
 
"У висновках є пропозиція не виходити самим поза заходи ЄС і НАТО, це, де-факто, заклик до обмеження цілей польської дипломатії шляхом пристосування її до інтересів провідних держав ЄС - Німеччини і Франції. Одночасна пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу на схід від кордону Польщі", - зауважує голова МЗС.
 
"Абсолютно фальшивим твердженням є те, що Росія не намагатиметься взяти на себе ризик зіткнення з об'єднаною Європою та Заходом, уже за кілька місяців ми мали Грузію, а тепер, уже три роки, війну в Україні", - сказав міністр Вітольд Ващиковський.
 

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийскойua.censor.net.ua/n424615


24.01.2017 1321 1
Коментарі (1)

Wasyl Ryba 2017.01.24, 16:39
Я СЕ ЧУВ УСНО, а тепер дєкуючи Вам маю док. тепер розмію чому агенти німців партія ПО так зробила, бо се був пакт Меркель-путін, який троха що не реалізувавсі у 2014р.,і чому Леха Качинского вбили "10 апреля 2010 года, аби керували голова ПО премьер-министр Польши Дональд Туск и председатель сейма, член ПО Бронислав Коморовский, исполняющий обязанности президента". Обама був на підході і се була їх політика здати Грузію і нас під РФ на користь німців. Розумію чому був проголосований закон "про геноцид поляків укр-ми...", бо 95% ЗМІ польщі в німців руках, і агентів Вови купа у Сеймі, і не лиш у ПО, а й КУКІЗ, тп. і ніби дивно, але нам по дорозі з нац-ми ПіС Качинского в Уряді. в тему: http://www.fondsk.ru/news/2017/01/13/jalta-zakonchilas-polsha-zamahnulas-na-granicy-belorussii-i-ukrainy-43373.html
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1200
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

556
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1974
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3488
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2385 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

642

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

643
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5183
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

927
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

322
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

964 2