Гол Адріано як діагноз..., або Чому ми такі "бідні"?

 

 

Для "не-футболістів" - в футболі існує правило "fair play" ("чесної гри"). Однією з головних його зовнішніх ознак є та, що при вимушеній зупинці гри, команда повертає м'яч тій, яка володіла ним на момент зупинки.

 

Кілька днів тому в матчі Ліги Чемпіонів стався епізод, який зворохобив весь футбольний світ - футболіст донецького "Шахтаря" Луїс Адріано забив ганебний гол, яким зрівняв рахунок в матчі "Шахтаря" з датським "Норшелландом" - він підхопив м'яч, який адресувався супернику, обвів здивованих "стоячих" захисників і воротаря - і забив гол:

 

    

 

Як на цей "гол" відреагувала футбольна Європа, кілька заголовків: "В деяких босів, тренерів та футболістів "Шахтаря" немає моралі", "Шахтар" і Фейр Плей - це різні поняття", "Шахтар забив найбрудніший гол в історії футболу", "Щахтар в Лізі Чемпіонів йде далі, але втративши честь"...

Німецький Bild назвав матеріал про гру "Гол-шахрайство в Лізі чемпіонів".

Легендарний німецький футболіст Лотар Маттеус: "Це неспортивна поведінка, яка не знає аналогів. Всі очікували, що Шахтар віддасть м'яч суперникові. Для того, щоб дотриматися правил "чесної гри", вони повинні були дозволити данцям забити в наступній же атаці..."

Хайко Фогель: "Ця афера не потрібна була Шахтарю."

Англійський  The Sun виніс матеріал про "гол" Адріано окремо від самого матчу. Англійці описали ситуацію, приправивши її смачним коментарем від спортивного директора Норшелланда Яна Лаурсена: "Сподіваюся, мій син був у своєму ліжку, коли Шахтар забивав цей гол".

Провідне італійське видання La Gazzetta Dello Sport. "Шахтар, що ти робиш?" - з таким заголовком вийшла замітка про матч в Данії. У матеріалі докладно описується ситуація з голом, а висновок простий, зрозумілий і не вимагає перекладу - "нечесна гра". Дії Луїса Адріано італійці називають "найгіршим моментом футбольного вечора в Лізі чемпіонів".
 

Французька L'Equipe також назвала вчинок українського бразильця "ганебним".

І так далі... Подібні оцінки всюди - від Європи до Південної Америки...

 

У травні цього року схожий момент трапився в Норвегії, в матчі Бранна проти Ліллестрема. За рахунку 2:1 на користь Бранна господарі випадковим чином зрівняли рахунок. У атаці гравці Ліллестрема розступилися, і Акабуезе відновив статус-кво. Ось так:

 

 

Тренер "Шахтаря" Мірча Луческу вже після гри вибачився за поведінку його футболістів.

Хоча тренер датчан потім розповів, що він бачив як помічник тренера "Шахтаря" висловив задоволення діями Адріано, коли той забивав свій "гол"...

Сам Адріано каже, що він не винен, - бо забив гол через "інстинкт нападника"...

...Зараз донечани кажуть, що вони намагалися пропустити гол одразу ж після різіграшу його з центру поля датчанами, але захисник Тарас Степаненко не зрозумів цього "задуму" і не дав це зробити... Нібито виправдовуючись, він таки зробив обмовку "по Фрейду": "Мені шкода, я не зрозумів... Але мане вчили, що за допомогою "fair play" матчі не виграються..."

А на своїй сторінці в мережі Facebook генеральний директор клубу "Шахтар" Сергій Палкін написав "чисто по-українськи": "У донецькому "Шахтарі" шкодують про гол Адріано, підтримуючи нападника. Думка Адріано повністю співпадає з позицією клубу з даного питання".

 

...А колись в Норвегії мені розповіли, що в них розкривається 98 відсотків злочинів. Але не тому, що там так добре працює поліція. Звично там 30 відсотків злочинів розкриває поліція "за гарячими слідами", а решта 68 відсотків - злочинці самі на протязі року приходять "з повинною", бо докори сумління не дозволяють їм спокійно жити далі...

Мораль: Чи є питання чому норвежці, датчани і "інші шведи" живуть добре, а ми такі "бідні"? Очевидно тому, що "дурні", бо не розуміємо, що моральність це не тільки комфортно, але і вигідно...

 

 


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1165
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2496
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2094
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2148
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6486 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2433 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

318

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1126

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1160

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1375
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

255
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

571
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2044
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26491
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

536
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10441 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7990
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

517
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

379
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

529
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

603
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1554