Гол Адріано як діагноз..., або Чому ми такі "бідні"?

 

 

Для "не-футболістів" - в футболі існує правило "fair play" ("чесної гри"). Однією з головних його зовнішніх ознак є та, що при вимушеній зупинці гри, команда повертає м'яч тій, яка володіла ним на момент зупинки.

 

Кілька днів тому в матчі Ліги Чемпіонів стався епізод, який зворохобив весь футбольний світ - футболіст донецького "Шахтаря" Луїс Адріано забив ганебний гол, яким зрівняв рахунок в матчі "Шахтаря" з датським "Норшелландом" - він підхопив м'яч, який адресувався супернику, обвів здивованих "стоячих" захисників і воротаря - і забив гол:

 

    

 

Як на цей "гол" відреагувала футбольна Європа, кілька заголовків: "В деяких босів, тренерів та футболістів "Шахтаря" немає моралі", "Шахтар" і Фейр Плей - це різні поняття", "Шахтар забив найбрудніший гол в історії футболу", "Щахтар в Лізі Чемпіонів йде далі, але втративши честь"...

Німецький Bild назвав матеріал про гру "Гол-шахрайство в Лізі чемпіонів".

Легендарний німецький футболіст Лотар Маттеус: "Це неспортивна поведінка, яка не знає аналогів. Всі очікували, що Шахтар віддасть м'яч суперникові. Для того, щоб дотриматися правил "чесної гри", вони повинні були дозволити данцям забити в наступній же атаці..."

Хайко Фогель: "Ця афера не потрібна була Шахтарю."

Англійський  The Sun виніс матеріал про "гол" Адріано окремо від самого матчу. Англійці описали ситуацію, приправивши її смачним коментарем від спортивного директора Норшелланда Яна Лаурсена: "Сподіваюся, мій син був у своєму ліжку, коли Шахтар забивав цей гол".

Провідне італійське видання La Gazzetta Dello Sport. "Шахтар, що ти робиш?" - з таким заголовком вийшла замітка про матч в Данії. У матеріалі докладно описується ситуація з голом, а висновок простий, зрозумілий і не вимагає перекладу - "нечесна гра". Дії Луїса Адріано італійці називають "найгіршим моментом футбольного вечора в Лізі чемпіонів".
 

Французька L'Equipe також назвала вчинок українського бразильця "ганебним".

І так далі... Подібні оцінки всюди - від Європи до Південної Америки...

 

У травні цього року схожий момент трапився в Норвегії, в матчі Бранна проти Ліллестрема. За рахунку 2:1 на користь Бранна господарі випадковим чином зрівняли рахунок. У атаці гравці Ліллестрема розступилися, і Акабуезе відновив статус-кво. Ось так:

 

 

Тренер "Шахтаря" Мірча Луческу вже після гри вибачився за поведінку його футболістів.

Хоча тренер датчан потім розповів, що він бачив як помічник тренера "Шахтаря" висловив задоволення діями Адріано, коли той забивав свій "гол"...

Сам Адріано каже, що він не винен, - бо забив гол через "інстинкт нападника"...

...Зараз донечани кажуть, що вони намагалися пропустити гол одразу ж після різіграшу його з центру поля датчанами, але захисник Тарас Степаненко не зрозумів цього "задуму" і не дав це зробити... Нібито виправдовуючись, він таки зробив обмовку "по Фрейду": "Мені шкода, я не зрозумів... Але мане вчили, що за допомогою "fair play" матчі не виграються..."

А на своїй сторінці в мережі Facebook генеральний директор клубу "Шахтар" Сергій Палкін написав "чисто по-українськи": "У донецькому "Шахтарі" шкодують про гол Адріано, підтримуючи нападника. Думка Адріано повністю співпадає з позицією клубу з даного питання".

 

...А колись в Норвегії мені розповіли, що в них розкривається 98 відсотків злочинів. Але не тому, що там так добре працює поліція. Звично там 30 відсотків злочинів розкриває поліція "за гарячими слідами", а решта 68 відсотків - злочинці самі на протязі року приходять "з повинною", бо докори сумління не дозволяють їм спокійно жити далі...

Мораль: Чи є питання чому норвежці, датчани і "інші шведи" живуть добре, а ми такі "бідні"? Очевидно тому, що "дурні", бо не розуміємо, що моральність це не тільки комфортно, але і вигідно...

 

 


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727