Гнійність Гнапиків

Ми маємо вже зараз чимало претендентів на посаду президента, що стане, очевидно, ненадовго вакантною в році прийдешньому.

Деякі з-посеред них вражають своєю на перший погляд наївністю.

Ось палкий борець з корупцією журналіст Дмитро Гнап. Отримує гранти з Заходу, що зовсім непогано, на свою діяльність, спілкується з купою осіб по роду діяльності від топ-революціонерів до топ-корупціонерів.

Чи є в нього шанс теоретично  перемогти, а не відтяти голоси  "просуного електорату", активних хіпстерів і айтістерів в кандидатів, що мають реально більше ваги і шансів  перемогти в гонці -19?

Станом на сьогодні і за рік - немає. При всій повазі, це  політик - сумнівного майбутнього.  Збір коштів в громадян на свою політичну кампанію і інші давно не нові на  Заході методи промо в нашій реальності автоматично  блокуються незаможністю наших громадян і залежністю  "нових облич" від неспорожненного гаманця  старих  магнатів. Нові П-лідери. Плоду древа олігархічного.

Ну є серед нові, які рвуться на місце старих. І-шо ? Ну є Гнап, ще прибудуть, але "да прибудет сила" - пшик  без шику.

З таким самим ульотом є шанси в Іво Бобула. Не менші. Зате за  менші гроші, з розрахунку на упізнаваність медійну -   більшу. І кого гребе, що електорат не фейсбушний ?..

Вибори ж бо не президента Фейсбука, а країни, що є доволі архаїчною, хоч вже і не дикунською відверто.

До-речі, саме в сильно архаїчних країнах, наполовину дикунських  перемогти може будь-хто, навіть звіздар  фейсбуку чи звізда інстаграма, бо все залежить від картинки.

Українці не настільки страхітливо залежні від телекартинок, всупереч усталеним думкам, але достатньо для того, щоб  консервативний кандидат (давно знаний) і при цьому, який намагатиметься йти в ногу з часом розумною розмірністю, нагнув своїх конкурентів переможно.  

Потуги "гнапиків" замалі і засмальцьовані гнійністю їхніх противсіхів і его-всіхів через кризу середньогов віку,  через кризу середнього класу, через кризу середнього  роду (гендерного)...

От коли пройде етап "корисного авторитаризму"- читай: гібридної демократії -  в країні,  от тоді можна буде не гратися у політстартапінг, а  створювати його в реалі. А він поки що навіть не прийшов, він на підході - є резон сподіватися.

Гнійність гнапиків має два боки медалі, чи то пак два  ефекти, яко гній і смердить і удобрює. Один - негативний, він грає, хоч і зовсім не  першу скрипку і не значну роль, на користь поразки кращого серед наявних (інакших нема) претендентів, а добрий ефект - він прокладає дорогу, ні, не новим обличчям, не люблю цього поняття, новішим моделям політики і державотворення. В яких не все не від лукавого, але плюсів теж, слава Богу, вистачає.

І вистачить і на Гнапа слави нового політика не у статусі топ-кандидата.

А для Слави слави мало не буде. А особливо, в році так 2029, коли ми нарешті отримаємо, сподіваємося, країну в іншому стані і президента з нефейковим документом науковця. Лиш би Слава свій славний бекграунд не замазав поганим гноєм до того часу занадто.


20.08.2018 Назар Яв 4590
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

881
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1912 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2809
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1920
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1289

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

991
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3761
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

881
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1