"Глухота не вирок": у Франківську відбулась фотовиставка дітей – носіїв кохлеарних імплантів

«Глухота не вирок» — під таким гаслом, у неділю, 12 травня, відбулася виставка фоторобіт із дітьми, які є носіями кохлеарних імплантатів. Розмістили їх на території Палацу Потоцьких, а подію приурочили до Дня кохлеарного імпланта, який відзначають 13 травня.

На заході можна було побачити не тільки світлини, а й самих дітей, що на них зображені. Загалом на Прикарпатті їх - 68, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

Завідувач кафедри оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї ІФНМУ Василь Попович розповідає, що перша кохлеарна імплантація відбулася в Україні в 1978 році. В Україні прооперовано понад півтори тисячі дітей. І це хороший показник, адже імплантація - єдиний метод, який дозволяє відновити слух при повній його втраті. Тим не менш, головний державний експерт МОЗ з отоларингології та сурдології наголошує, що встановлення імпланта - це тільки початок довгої роботи на шляху до одужання дитини.

«У 100% випадків процедура імплантації проходить успішно. Головна проблема – це після операційна реабілітація, адже потребує праці великого колективу, - зазначає Василь Попович. – Зокрема, вкрай важлива робота реабілітологів, які допомагають дітям не тільки чути звуки, а й розуміти їх та відтворювати.»

Безпосередньою реабілітацією дітей займається ціла команда спеціалістів. Сюди мають входити медики, щоби вчасно виставити діагноз, слухопротезувати дитину. Потім починається робота з логопедом, психологом та дефектологом.

Дефектолог Ольга Заставна, яка також є і головою ГО «Глухота не вирок», - стверджує, що реабілітація таких діток може тривати роками… «Якщо є супутні діагнози, то цей процес може затягнутися. Орієнтовно така реабілітація може зайняти від 3 до 5 років», - каже спеціаліст Центру реабілітації дітей з порушення слуху та мови. – Більше того, успішна реабілітація дитини неможлива без постійної праці батьків».

«Після проведеної кохлеарної імплантації батьки повинні займатись дитиною 34 години на добу, - стверджує Ольга Заставна. – Так, доба має тільки 24 години, і де батьки знайдуть ще ці 10 годин не знає ніхто, окрім них самих. І тільки тоді вони побачать результат».

Підтверджує її слова пані Іванна. Вона теж мати дитини, яка вже 7 років є носієм кохлеарного імпланта. Вона каже, що реабілітація була важкою і пропри те, що вже минуло трохи часу, певні проблеми є й досі. «Мені здається, що труднощі у таких діток будуть завжди. Через шум вони постійно відволікаються, натомість їм потрібно постійно зосереджуватись, думати, як правильно висловити свою думку…», - стверджує Іванна Попелюк.

І ще - процедура не з дешевих. Сам імплант та подальша тривала реабілітація вимагають серйозного фінансування. І батькам часто доводиться брати кредити, аби поставити своїй дитині такий необхідний імплант.

У цьому році всі українські дітки, яким встановили діагноз глухота, - зможуть отримати його безкоштовно. А таких зараз на черзі майже півтисячі. Міністерство охорони здоров’я виділило на цю програму значні кошти, і, як стверджують спеціалісти, - їх повинно вистачити аби подарувати всім дітям можливість чути.

Фотогалерея


15.05.2019 1864
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739