Глобальна конкуренція країн світу

Тренд XXI століття - це конкуренція за людей і фінанси. Головним завданням для розвинених країн є залучення на свою територію якомога більше грошей, ресурсів і людей, збільшення купівельної спроможності внутрішнього ринку, а значить, підвищення його привабливості.

 

Загальне правило. Чим більше в країну в'їжджає туристів, реєструється підприємств і випускається продукції, чим більше в країну в'їжджає людей на навчання, роботу, тим більш сильною та розвиненою є країна, тим більша купівельна спроможність її громадян. США віддають пріоритет освіті, втягуючи студентів з усього світу на свою територію, і створюють умови для здорових, сильних, працездатних іммігрантів з усього світу – росіян, китайців, африканців і т.д., видаючи їм тривалі візи та посвідку на проживання. Головним пріоритетом для США є подальше вдосконалення головного ринку світу – фондової біржі Уолл-Стріт.

 

Англія, надаючи ідеальні умови для великого бізнесу, а також надаючи політичний притулок практично всім диктаторам, відставним президентам та їхнім родинам, постійно збільшує вартість своєї нерухомості. Лондон втягує на свою територію надбагатих людей з усього світу, надаючи чудові освітні програми для їхніх дітей за шалені гроші, створивши одну із найбезпечніших, комфортних інфраструктур у світі.

 

Південний берег Франції, Монако, Канни, Ніцца, Сан-Тропе – це дорогий, фешенебельний туризм. Монте-Карло, кінофестивалі, чудове вино, яхти, все той же шопінг і їжа втягують багатих туристів, пропонуючи за їхні гроші розваги. Крім того, Франція відкрита для емігрантів з усього світу.

 

Арабські Емірати з їх ньою прекрасною столицею Дубаї втягують на свою територію гроші і товари, маючи круглий рік літо, будівельний бум і безподаткові умови ведення бізнесу. Гроші завжди йдуть за багатими, розміщуючись у найкращих місцях світу для комфортного життя, освіти, збільшення доходів і зручної інфраструктури.

 

Погляньмо з цієї точки зору на перспективи України. Перетягнути через кордон товар, не обклавшись божевільним митом і не зіткнувшись з митниками, практично неможливо. Це відбиває у західних інвесторів будь-яке бажання працювати в Україні. Злиденне населення, у якого бракує грошей навіть на найнеобхідніше, має одну із найнижчих купівельних спроможностей у світі, тут нічого дорого не продаси і не купиш. Ні про які освітні програми на території України навіть говорити не доводиться. Злидні сфери освіти змагаються з убогістю сфери охорони здоров'я. Україна має шахти, ресурси, застарілі металургійні комбінати, які створюють продукт з мінімальною доданою вартістю. І ті гроші виводяться олігархами все у ті ж США, Англію, Францію, Монако. Наші багаті туристи масово вивозять гроші все у ті ж багаті ринки світу. Нерухомість в Україні безперспективна у порівнянні з нерухомістю Лондона, Парижа, Дубаї... Велика частка державного сектора в економіці збагачує нечисленну групу олігархів та чиновників, які зберігають свої гроші в офшорах або під матрацом, роблячи ці підприємства нерентабельними, плюндруючи цілі галузі. Податкова система незрозуміла простим громадянам, незрозуміла іноземцям і відбиває бажання організовувати тут підприємство. У нас не повертається ПДВ, який, по суті, є податком на всю вартість. Додайте до цього жахливі, некомфортні умови життя на території всієї України, насамперед, кліматичні. Середньорічний перепад температур сягає 50 градусів, скаче тиск, часті дощі, несподівані морози. І все це на величезній площі неосвоєних територій з розкиданими розореними селами та населенням, яке жебракує.

 

Тепер згадайте, за що борються всі розвинені країни – втягнути на свою територію якомога більше працездатних людей з усього світу, створити умови для проживання багатих, для притоку інвестицій. І ви дійдете того ж висновку, що і я.

 

Нам необхідно відкривати кордон, дозволити вільне ходіння євро і долара без обмінних пунктів, скасовувати всі податки, залишаючи тільки один податок з продажу (наприклад, 5%), прибрати всі мита, акцизи, які бмежують вільне ведення бізнесу, розігнати чиновників, звести державну частку в економіці до нуля, забезпечити кредитування населення під бізнес з мінімальними ставками. І тільки у такому разі ми можемо стати Меккою світового процесу виробництва та споживання, найкращим місцем на Землі для ведення бізнесу і процвітання з найкращими інвестиційними можливостями. І тільки у такому разі у нас з'явиться шанс скласти конкуренцію таким прекрасним за зручністю життя та ведення бізнесу країнам, як Англія, Франція, США і Японія.

Геннадій Балашов

«ForUm»

11


Коментарі (1)

Radio 2011.02.17, 21:21
Есть записи 7 эфиров радиопередачи "Психология денег" 93.8 FM Киев, кому нужно обращайтесь на balashovradio@mail.ru Также у кого есть записи до 08.02.2011, и запись 17.02.2011 предлагаю обменяться.
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

687
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

962 1
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2534
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1836
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2124
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5726 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

178

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

307

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1261

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1260
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

997
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

827
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14661
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

687
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10481
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6183
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

712
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

744
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2944
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

663
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

730
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

641