Глобальна конкуренція країн світу

Тренд XXI століття - це конкуренція за людей і фінанси. Головним завданням для розвинених країн є залучення на свою територію якомога більше грошей, ресурсів і людей, збільшення купівельної спроможності внутрішнього ринку, а значить, підвищення його привабливості.

 

Загальне правило. Чим більше в країну в'їжджає туристів, реєструється підприємств і випускається продукції, чим більше в країну в'їжджає людей на навчання, роботу, тим більш сильною та розвиненою є країна, тим більша купівельна спроможність її громадян. США віддають пріоритет освіті, втягуючи студентів з усього світу на свою територію, і створюють умови для здорових, сильних, працездатних іммігрантів з усього світу – росіян, китайців, африканців і т.д., видаючи їм тривалі візи та посвідку на проживання. Головним пріоритетом для США є подальше вдосконалення головного ринку світу – фондової біржі Уолл-Стріт.

 

Англія, надаючи ідеальні умови для великого бізнесу, а також надаючи політичний притулок практично всім диктаторам, відставним президентам та їхнім родинам, постійно збільшує вартість своєї нерухомості. Лондон втягує на свою територію надбагатих людей з усього світу, надаючи чудові освітні програми для їхніх дітей за шалені гроші, створивши одну із найбезпечніших, комфортних інфраструктур у світі.

 

Південний берег Франції, Монако, Канни, Ніцца, Сан-Тропе – це дорогий, фешенебельний туризм. Монте-Карло, кінофестивалі, чудове вино, яхти, все той же шопінг і їжа втягують багатих туристів, пропонуючи за їхні гроші розваги. Крім того, Франція відкрита для емігрантів з усього світу.

 

Арабські Емірати з їх ньою прекрасною столицею Дубаї втягують на свою територію гроші і товари, маючи круглий рік літо, будівельний бум і безподаткові умови ведення бізнесу. Гроші завжди йдуть за багатими, розміщуючись у найкращих місцях світу для комфортного життя, освіти, збільшення доходів і зручної інфраструктури.

 

Погляньмо з цієї точки зору на перспективи України. Перетягнути через кордон товар, не обклавшись божевільним митом і не зіткнувшись з митниками, практично неможливо. Це відбиває у західних інвесторів будь-яке бажання працювати в Україні. Злиденне населення, у якого бракує грошей навіть на найнеобхідніше, має одну із найнижчих купівельних спроможностей у світі, тут нічого дорого не продаси і не купиш. Ні про які освітні програми на території України навіть говорити не доводиться. Злидні сфери освіти змагаються з убогістю сфери охорони здоров'я. Україна має шахти, ресурси, застарілі металургійні комбінати, які створюють продукт з мінімальною доданою вартістю. І ті гроші виводяться олігархами все у ті ж США, Англію, Францію, Монако. Наші багаті туристи масово вивозять гроші все у ті ж багаті ринки світу. Нерухомість в Україні безперспективна у порівнянні з нерухомістю Лондона, Парижа, Дубаї... Велика частка державного сектора в економіці збагачує нечисленну групу олігархів та чиновників, які зберігають свої гроші в офшорах або під матрацом, роблячи ці підприємства нерентабельними, плюндруючи цілі галузі. Податкова система незрозуміла простим громадянам, незрозуміла іноземцям і відбиває бажання організовувати тут підприємство. У нас не повертається ПДВ, який, по суті, є податком на всю вартість. Додайте до цього жахливі, некомфортні умови життя на території всієї України, насамперед, кліматичні. Середньорічний перепад температур сягає 50 градусів, скаче тиск, часті дощі, несподівані морози. І все це на величезній площі неосвоєних територій з розкиданими розореними селами та населенням, яке жебракує.

 

Тепер згадайте, за що борються всі розвинені країни – втягнути на свою територію якомога більше працездатних людей з усього світу, створити умови для проживання багатих, для притоку інвестицій. І ви дійдете того ж висновку, що і я.

 

Нам необхідно відкривати кордон, дозволити вільне ходіння євро і долара без обмінних пунктів, скасовувати всі податки, залишаючи тільки один податок з продажу (наприклад, 5%), прибрати всі мита, акцизи, які бмежують вільне ведення бізнесу, розігнати чиновників, звести державну частку в економіці до нуля, забезпечити кредитування населення під бізнес з мінімальними ставками. І тільки у такому разі ми можемо стати Меккою світового процесу виробництва та споживання, найкращим місцем на Землі для ведення бізнесу і процвітання з найкращими інвестиційними можливостями. І тільки у такому разі у нас з'явиться шанс скласти конкуренцію таким прекрасним за зручністю життя та ведення бізнесу країнам, як Англія, Франція, США і Японія.

Геннадій Балашов

«ForUm»

11


Коментарі (1)

Radio 2011.02.17, 21:21
Есть записи 7 эфиров радиопередачи "Психология денег" 93.8 FM Киев, кому нужно обращайтесь на balashovradio@mail.ru Также у кого есть записи до 08.02.2011, и запись 17.02.2011 предлагаю обменяться.
21.10.2021
Тіна Любчик

На Коломийщині проживає та займається улюбленою справою перша дівчина-вівчар в Україні – Уляна Сулятицька. 26-річна господиня розповіла Фіртці, чому обрала саме таку діяльність та як справляється з кількома сотнями овець та кіз у господарстві.

184
19.10.2021
Уляна Мокринчук

Літо закінчилося, а це означає, що деяких людей може турбувати осінній морок. Його часто називають осінньою «депресією», «хандрою», журналістка Фіртки поспілкувалась з людьми, які відчувають симптоми осінньої хандри та з психологинею, яка знає, як з нею боротись.

666
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

728
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

722
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

1149
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1492 2

Звернувся до СБУ, щодо діяльності Служби Безпеки Хлібних Інвестицій та Цархлібу, а також кримінального авторитета Сайрана (громадянин РФ із Криму), який очолює ці незаконні збройні формування та веде терористичну діяльність, зокрема 20 жовтня організував напад на моє помешкання.

92

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

1320

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1585

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1855
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1415
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10602
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15546
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

309
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

1526 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

2170
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11335
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

1169
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

464
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1346
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

2198
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3535