Глисти на дискотівці

Сьогодні став свідком діалогу. Добродійка А: «Щось в мене у животі бурчить». Добродійка Б: «То твої глисти там собі роблять дискотівку». Потім обидві добродійки регочуть. Цей тупуватий обмін репліками навів мене на сумні думки щодо теперішньої якості харчових продуктів. З тими харчами, що їх тепер продають у маркетах (бо чесним ім’ям «магазин» ці заклади язик назвати не повернеться) бідній шлунковій фауні залишається хіба що танцювати. За останні кілька тижнів з півдюжини знайомих поскаржилися на отруєння харчами й на проблеми з підшлунковою.

Тенденція означилася ще у 90-их роках, коли на зміну радянським ГОСТам та іншим системам стандартизації і перевірки якості прийшли торгівельний бєзпрєдєл та артільна кустарщина. Тоді нас труїли кольоровими лікерами, спиртом «Ройял» і смердючими спредами. Але за тої «піонерської» доби харчовики-аферисти ще не оволоділи усім технологічним арсеналом підробок. Тепер система отруєння народу працює вже на повну потужність, використовуючи весь спектр можливостей та емульгаторів, смакових добавок, пластифікаторів і розпушувачів, завезених з закордону. Складається враження, що харчі в Україні тепер підробляють тотально, без жодних обмежень і страху перед покаранням. Вже неякісно вироблені емульсовані і пластифіковані товари потім псуються у маркетах, «підновлюються» і продаються людям. Навіть дивно, як наша вітчизняна пліснява може жити і множитись на всіх тих імпортних емульгаторах і фарбниках. Але ж живе і квітне, зараза!

Те, що показують у телепередачах про харчові бренди – вершина айсбергу. Насправді все набагато гірше. Ми споживаємо не пресловуте ГМО, а у повному розумінні цього слова замасковане під харчі неїстівне ГІВНО. Запиваючи його шмурдяком з назвою «коньяк», порошковими винами-пивами та газованими напоями з невблаганно хімічним присмаком.

Мені особисто ситуація здається близькою до катастрофічної. Якість харчів знижується буквально на очах. За кілька останніх місяців відчутно змінився смак давно знайомих продуктів (який і до того був вже далеким від ідеалу). Ковбаси і морожену рибу я практично виключив зі свого раціону. Залишилося тільки три магазини («Каро», «Делікатеси» і «Кухня пані Анни» на Коновальця), де я ще ризикую купувати ковбасні і м’ясні вироби. Смак в більшості сирів відверто (нахабно, щиро) олійний, а не молочний (окрім елітних сирів типу «пармезану» і «донаблю»). Рибні консерви виглядають і смакують так, наче їх навмисно зробили з тухлятини. А люди продовжують тупо купувати все це гівно. Придивляються у маркеті до того харчу, погоджуються, що воно є гівно, забирають це гівно з полиць і йдуть платити до каси гроші. Вдома вони його їстимуть.

Не відаю навіть, як це все прокоментувати. Може це такий масовий мазохістський перформанс? Або змагання на витривалість: «Хто ж з нас виживе?» А може нашим людям насправді подобаються танці глистів у животах?


22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

331
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

455
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2307
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1703
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1997
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5605 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1109

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1121

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1636

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1109
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

865
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

720
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14541
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

521
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10384
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6057
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

608
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7495
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2729
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

509
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

607
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

443