Глисти на дискотівці

Сьогодні став свідком діалогу. Добродійка А: «Щось в мене у животі бурчить». Добродійка Б: «То твої глисти там собі роблять дискотівку». Потім обидві добродійки регочуть. Цей тупуватий обмін репліками навів мене на сумні думки щодо теперішньої якості харчових продуктів. З тими харчами, що їх тепер продають у маркетах (бо чесним ім’ям «магазин» ці заклади язик назвати не повернеться) бідній шлунковій фауні залишається хіба що танцювати. За останні кілька тижнів з півдюжини знайомих поскаржилися на отруєння харчами й на проблеми з підшлунковою.

Тенденція означилася ще у 90-их роках, коли на зміну радянським ГОСТам та іншим системам стандартизації і перевірки якості прийшли торгівельний бєзпрєдєл та артільна кустарщина. Тоді нас труїли кольоровими лікерами, спиртом «Ройял» і смердючими спредами. Але за тої «піонерської» доби харчовики-аферисти ще не оволоділи усім технологічним арсеналом підробок. Тепер система отруєння народу працює вже на повну потужність, використовуючи весь спектр можливостей та емульгаторів, смакових добавок, пластифікаторів і розпушувачів, завезених з закордону. Складається враження, що харчі в Україні тепер підробляють тотально, без жодних обмежень і страху перед покаранням. Вже неякісно вироблені емульсовані і пластифіковані товари потім псуються у маркетах, «підновлюються» і продаються людям. Навіть дивно, як наша вітчизняна пліснява може жити і множитись на всіх тих імпортних емульгаторах і фарбниках. Але ж живе і квітне, зараза!

Те, що показують у телепередачах про харчові бренди – вершина айсбергу. Насправді все набагато гірше. Ми споживаємо не пресловуте ГМО, а у повному розумінні цього слова замасковане під харчі неїстівне ГІВНО. Запиваючи його шмурдяком з назвою «коньяк», порошковими винами-пивами та газованими напоями з невблаганно хімічним присмаком.

Мені особисто ситуація здається близькою до катастрофічної. Якість харчів знижується буквально на очах. За кілька останніх місяців відчутно змінився смак давно знайомих продуктів (який і до того був вже далеким від ідеалу). Ковбаси і морожену рибу я практично виключив зі свого раціону. Залишилося тільки три магазини («Каро», «Делікатеси» і «Кухня пані Анни» на Коновальця), де я ще ризикую купувати ковбасні і м’ясні вироби. Смак в більшості сирів відверто (нахабно, щиро) олійний, а не молочний (окрім елітних сирів типу «пармезану» і «донаблю»). Рибні консерви виглядають і смакують так, наче їх навмисно зробили з тухлятини. А люди продовжують тупо купувати все це гівно. Придивляються у маркеті до того харчу, погоджуються, що воно є гівно, забирають це гівно з полиць і йдуть платити до каси гроші. Вдома вони його їстимуть.

Не відаю навіть, як це все прокоментувати. Може це такий масовий мазохістський перформанс? Або змагання на витривалість: «Хто ж з нас виживе?» А може нашим людям насправді подобаються танці глистів у животах?


17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3369
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11826 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2216
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2098
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3063
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5065

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

809

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1350

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1874

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1593
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

110
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1980
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

128
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9051
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

888
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

971
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20762
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

108
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

623
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

898 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

979 1