Глисти на дискотівці

Сьогодні став свідком діалогу. Добродійка А: «Щось в мене у животі бурчить». Добродійка Б: «То твої глисти там собі роблять дискотівку». Потім обидві добродійки регочуть. Цей тупуватий обмін репліками навів мене на сумні думки щодо теперішньої якості харчових продуктів. З тими харчами, що їх тепер продають у маркетах (бо чесним ім’ям «магазин» ці заклади язик назвати не повернеться) бідній шлунковій фауні залишається хіба що танцювати. За останні кілька тижнів з півдюжини знайомих поскаржилися на отруєння харчами й на проблеми з підшлунковою.

Тенденція означилася ще у 90-их роках, коли на зміну радянським ГОСТам та іншим системам стандартизації і перевірки якості прийшли торгівельний бєзпрєдєл та артільна кустарщина. Тоді нас труїли кольоровими лікерами, спиртом «Ройял» і смердючими спредами. Але за тої «піонерської» доби харчовики-аферисти ще не оволоділи усім технологічним арсеналом підробок. Тепер система отруєння народу працює вже на повну потужність, використовуючи весь спектр можливостей та емульгаторів, смакових добавок, пластифікаторів і розпушувачів, завезених з закордону. Складається враження, що харчі в Україні тепер підробляють тотально, без жодних обмежень і страху перед покаранням. Вже неякісно вироблені емульсовані і пластифіковані товари потім псуються у маркетах, «підновлюються» і продаються людям. Навіть дивно, як наша вітчизняна пліснява може жити і множитись на всіх тих імпортних емульгаторах і фарбниках. Але ж живе і квітне, зараза!

Те, що показують у телепередачах про харчові бренди – вершина айсбергу. Насправді все набагато гірше. Ми споживаємо не пресловуте ГМО, а у повному розумінні цього слова замасковане під харчі неїстівне ГІВНО. Запиваючи його шмурдяком з назвою «коньяк», порошковими винами-пивами та газованими напоями з невблаганно хімічним присмаком.

Мені особисто ситуація здається близькою до катастрофічної. Якість харчів знижується буквально на очах. За кілька останніх місяців відчутно змінився смак давно знайомих продуктів (який і до того був вже далеким від ідеалу). Ковбаси і морожену рибу я практично виключив зі свого раціону. Залишилося тільки три магазини («Каро», «Делікатеси» і «Кухня пані Анни» на Коновальця), де я ще ризикую купувати ковбасні і м’ясні вироби. Смак в більшості сирів відверто (нахабно, щиро) олійний, а не молочний (окрім елітних сирів типу «пармезану» і «донаблю»). Рибні консерви виглядають і смакують так, наче їх навмисно зробили з тухлятини. А люди продовжують тупо купувати все це гівно. Придивляються у маркеті до того харчу, погоджуються, що воно є гівно, забирають це гівно з полиць і йдуть платити до каси гроші. Вдома вони його їстимуть.

Не відаю навіть, як це все прокоментувати. Може це такий масовий мазохістський перформанс? Або змагання на витривалість: «Хто ж з нас виживе?» А може нашим людям насправді подобаються танці глистів у животах?


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5196 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

273

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18374
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

985 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492