Глава УГКЦ: «Ми чуємо про «людські ресурси», а не про гідність працівника»

 

/data/blog/42760/bd8a7075180966e9e8240ad4a802bad4.jpg

 

Про це сьогодні під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві, говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

 

Предстоятель Церкви пригадав, що наші діди й прадіди «розуміли, що праця людських рук є святим ділом, яке потрібне не тільки для того, аби заробити собі на хліб насущний». «Праця завжди сприймалася як один із просторів спілкування між людиною і Богом. Наші предки добре зрозуміли слова апостола Павла, який казав: «Хто не працює – хай і не їсть». Відчуваючи сакральність людської праці, наші прадіди починали її молитвою, а, закінчуючи робочий день, молитвою дякували Господу Богу за те діло, яке в Його імені могли звершити», – сказав Блаженніший Святослав.

 

Резюмуючи те, що для християнина означає праця, як ми повинні приймати і шанувати працю людських рук сьогодні, Глава Церкви наголосив, що людина спілкується з Богом не лише в храмі: Він також входить у щоденну працю людини.

 

«У минулому столітті ми пережили період зневаги і десакралізації праці людських рук. Коли людина починає викидати Бога зі свого життя, вона починає жити наче в роздвоєнні. Приходячи до храму, беручи участь у Літургіях, людина зустрічає Господа Бога. Але повертаючись до свого щоденного життя, часто того Бога не бачить або просто Його звідти викидає і не дозволяє Йому бути на місці своєї праці. І щоразу, коли відбувається таке розділення між життям людини та її вірою, людина як духовна особа починає вмирати. Суспільство починає ставати жорстоким. Ми добре знаємо, як ідеологи, котрі ставили пам’ятники людській праці, зневажали працівника. Перетворювали його на звичайний фактор економічного розвитку», – зазначив проповідник.

 

«Та й сьогодні, – вважає Глава УГКЦ, – ми чуємо про «людські ресурси», а не про гідність працівника».

 

На переконання Блаженнішого Святослава, християни повинні собі ще й ще раз усвідомити, що вони не мають права відділяти своє духовне життя від своєї праці, від щоденних турбот, у яких живуть. «Об’єднуючи їх, ми перетворюємо робоче місце на місце проповіді Божого Слова. Тоді ми починаємо досвідчувати зміст і сенс нашого труду, - починаємо розуміти, що можемо докладати зусилля, але плодоносити нашу працю може тільки Господь Бог. Він є Той, який дає плоди нашої праці. Тому в християнському житті праця завжди була молитвою, місцем спілкування віруючої людини з Богом», – наголосив вірним проповідник.

 

«Сьогодні неділя, – продовжив він, – але вона швидко закінчиться, і ви всі повернетеся до своєї праці, навчання… Хочу побажати всім вам, щоб ви не переставали молитися весь тиждень, щоб ви щоденну працю перетворили на молитву. І будьте певні: ця земля дасть нам стільки плодів, що не стане сили зібрати все те добро, яке ми зможемо отримати на нашій Богом даній українській землі», – побажав усім Блаженніший Святослав.

 

Наприкінці Богослужіння Глава Церкви подякував народному хорові «Просвіта» з Коломиї, який 27 жовтня урочисто возвеличив Архиєрейську Літургію в Патріаршому соборі.

 

Департамент інформації УГКЦ


01.11.2013 1482 1
Коментарі (1)

марія 2013.11.02, 18:59
Одного разу я потрапила на заняття з релігії при Івано-Франківському костьолі дітей перед Першим Причастям.Сестра Кристина(полька) питається наших українських здебільшого дітей, чи моляться діти за здоров"я своїх батьків і одержує ствердну відповідь."Чи молитесь ви щоденно за свою Батьківщину?" і одержує негативну відповідь і тоді каже: -Як молитесь, таку Батьківщину і будете мати.Отже як сказав Блаженнійший не переставаймо молитися і обов"язково ще за нашу Державу в тому числі, бо як молимось, то і матимемо.
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2464
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674