Глава УГКЦ: «Ми чуємо про «людські ресурси», а не про гідність працівника»

 

/data/blog/42760/bd8a7075180966e9e8240ad4a802bad4.jpg

 

Про це сьогодні під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві, говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

 

Предстоятель Церкви пригадав, що наші діди й прадіди «розуміли, що праця людських рук є святим ділом, яке потрібне не тільки для того, аби заробити собі на хліб насущний». «Праця завжди сприймалася як один із просторів спілкування між людиною і Богом. Наші предки добре зрозуміли слова апостола Павла, який казав: «Хто не працює – хай і не їсть». Відчуваючи сакральність людської праці, наші прадіди починали її молитвою, а, закінчуючи робочий день, молитвою дякували Господу Богу за те діло, яке в Його імені могли звершити», – сказав Блаженніший Святослав.

 

Резюмуючи те, що для християнина означає праця, як ми повинні приймати і шанувати працю людських рук сьогодні, Глава Церкви наголосив, що людина спілкується з Богом не лише в храмі: Він також входить у щоденну працю людини.

 

«У минулому столітті ми пережили період зневаги і десакралізації праці людських рук. Коли людина починає викидати Бога зі свого життя, вона починає жити наче в роздвоєнні. Приходячи до храму, беручи участь у Літургіях, людина зустрічає Господа Бога. Але повертаючись до свого щоденного життя, часто того Бога не бачить або просто Його звідти викидає і не дозволяє Йому бути на місці своєї праці. І щоразу, коли відбувається таке розділення між життям людини та її вірою, людина як духовна особа починає вмирати. Суспільство починає ставати жорстоким. Ми добре знаємо, як ідеологи, котрі ставили пам’ятники людській праці, зневажали працівника. Перетворювали його на звичайний фактор економічного розвитку», – зазначив проповідник.

 

«Та й сьогодні, – вважає Глава УГКЦ, – ми чуємо про «людські ресурси», а не про гідність працівника».

 

На переконання Блаженнішого Святослава, християни повинні собі ще й ще раз усвідомити, що вони не мають права відділяти своє духовне життя від своєї праці, від щоденних турбот, у яких живуть. «Об’єднуючи їх, ми перетворюємо робоче місце на місце проповіді Божого Слова. Тоді ми починаємо досвідчувати зміст і сенс нашого труду, - починаємо розуміти, що можемо докладати зусилля, але плодоносити нашу працю може тільки Господь Бог. Він є Той, який дає плоди нашої праці. Тому в християнському житті праця завжди була молитвою, місцем спілкування віруючої людини з Богом», – наголосив вірним проповідник.

 

«Сьогодні неділя, – продовжив він, – але вона швидко закінчиться, і ви всі повернетеся до своєї праці, навчання… Хочу побажати всім вам, щоб ви не переставали молитися весь тиждень, щоб ви щоденну працю перетворили на молитву. І будьте певні: ця земля дасть нам стільки плодів, що не стане сили зібрати все те добро, яке ми зможемо отримати на нашій Богом даній українській землі», – побажав усім Блаженніший Святослав.

 

Наприкінці Богослужіння Глава Церкви подякував народному хорові «Просвіта» з Коломиї, який 27 жовтня урочисто возвеличив Архиєрейську Літургію в Патріаршому соборі.

 

Департамент інформації УГКЦ


01.11.2013 1518 1
Коментарі (1)

марія 2013.11.02, 18:59
Одного разу я потрапила на заняття з релігії при Івано-Франківському костьолі дітей перед Першим Причастям.Сестра Кристина(полька) питається наших українських здебільшого дітей, чи моляться діти за здоров"я своїх батьків і одержує ствердну відповідь."Чи молитесь ви щоденно за свою Батьківщину?" і одержує негативну відповідь і тоді каже: -Як молитесь, таку Батьківщину і будете мати.Отже як сказав Блаженнійший не переставаймо молитися і обов"язково ще за нашу Державу в тому числі, бо як молимось, то і матимемо.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

896 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

807
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1622
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2251
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4229 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3236

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

228

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

458

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

399

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

867
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

640
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

684
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

968
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1094
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

681
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6266
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1758
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31775 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1563
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

765 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

730