Глава УГКЦ: Дякуємо Богу за Владику Софронія як монаха, вихователя і пастиря нашої церкви (фото+відео)
02.11.2014, 00:15
У Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового проведено Архієрейський Парастас за померлого Єпископа Софрона Мудрого.
«Прощаючись з Владикою, ми найперше бачимо в ньому справжнього, істинного монаха, людину, яка усе своє життя, усе своє єство посвятила Богу, ‒ виголосив Блаженніший Святослав. ‒ Хто його відвідував, особливо протягом останніх кількох років, міг зауважити, що Владика не жив згідно годин світського годинника, він жив згідно ритму Часослова. Не випускаючи Молитослов із рук, коли вже нічого не міг робити, то він молився: за свою церкву, за свій терплячий сьогодні народ, за всіх тих, які до нього приходили».
Глава УГКЦ відзначив: Владика Софроній був учителем і вихователем цілих поколінь священників УГКЦ, які нині моляться за упокій його душі в багатьох куточках світу: Америці, Австралії, Європі. Для них він готував конференції, писав духовні твори, був мудрим наставником і товаришем. А для своєї чисельної пастви ‒ добрим пастирем.
«Як він жив своєю Архіпархією! Як він жив тими зустрічами, якими Господь Бог обдарував його! З якою вдячністю він відвідував своїх людей, свої парафії, свої громади! ‒ згадував Блаженніший Святослав. ‒ Ми сьогодні дякуємо Богу за Владику Софронія як монаха, вихователя і пастиря нашої церкви».
В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.
Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.
Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.
Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.
Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...
По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.
Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.
Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».
У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.
На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.
П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».
У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.