Глава ПЦУ Епіфаній відслужив на Прикарпатті богослужіння в Манявському монастирі (фоторепортаж)

Сьогодні, 7 липня 2019 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир, що на Прикарпатті.

При вході в Манявську обитель під час передзвонів Блаженнійшого владику зустріли діти – вихованці недільної школи, які привітали Предстоятеля віршами та піднесли коровай. Намісник обителі архімандрит Феогност (Бодоряк) привітав Його Блаженство та запросив очолити Божественну літургію. Богослужіння було відслужене в літній каплиці на честь преподобних Іова та Феодосія Манявських, яка призначена для прощ та багатолюдних богослужінь.

Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Глицький Андрій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, священноархімандрит Манявського монастиря митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, братія обителі та монастирських скитів на чолі з архімандритом Феогностом (Бодоряком), численне духовенство Івано-Франківської та інших єпархій.

За богослужінням також молились Президент України (2014 – 2019 рр.) Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко, народні депутати Олег Ляшко та Андрій Лозовий, голови районних державних адміністрацій, представники політичних партій і громадських організацій, військовослужбовці, кілька тисяч вірян і паломників з різних куточків України. Велика кількість прочан, за давньою благочестивою традицією, за сотні кілометрів ішли до монастиря пішки зі співом молитов.

На великому вході протоієрей Миколай Лагодич за ревне служіння Церкві був удостоєний чергової священничої нагороди – права носіння митри.

За богослужінням сотні вірян причастилися святих Христових Таїн.

Наприкінці літургії Блаженнійший Митрополит Епіфаній виголосив проповідь.

Предстоятель привітав вірян зі святом та розповів про шлях святого Іоана Предтечі, який закликав до покаяння, а також про аскетичний подвиг преподобних Іова та Феодосія Манявських.

Його Блаженство подякував паломникам, які пройшли багато кілометрів пішою ходою, здолали тривалий шлях задля того, щоб тут спільно підносити свої молитви в цей нелегкий час як для нашої Української держави, так і для нашої вже єдиної визнаної помісної Української Православної Церкви.

«У минулому році ми також із вами молилися в цей день на цьому священному місці і просили Бога, щоб Господь почув наші молитви, щоб Господь зглянувся над нами і подав нам церковну єдність. Сьогодні ми констатуємо те, що Господь почув наші молитви, і ми маємо свою єдину помісну визнану Православну Церкву», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель наголосив на тому, що випробування тривають, і за молитвами та допомогою Господа треба їх долати.


«На жаль, подолавши цей складний шлях, випробування на цьому не завершились. Ми і надалі повинні не припиняти нашу молитву до Бога, бо попереду ще багато треба потрудитися для того, щоб всі православні українці об’єдналися навколо Києва, об’єдналися в нашій єдині помісній Православній Церкві. Я вірю, що ми ці випробування пройдемо достойно», – наголосив Предстоятель Православної Церкви України.

Митрополит Епіфаній запевнив, що за допомогою Божою віряни здолають всі труднощі та пройдуть цей тернистий шлях правди.

«Справді, цей духовний скарб, цю церковну свободу ми з вами отримали і повинні зараз зберегти її, і це залежить від усіх нас. Якщо ми і надалі будемо мати з вами тверду віру, якщо будемо мудрими і відповідальними, то Господь неодмінно буде надалі допомагати і сприяти нам, вести нас цією нелегкою дорогою правди, бо дорога правди завжди є вузькою, тернистою, але нам під силу здолати її, якщо ми покладаємо найперше свою надію на Бога».

Також традиційно був відслужений молебень до небесних покровителів Манявського монастиря – преподобних Іова та Феодосія.

Предстоятель ПЦУ нагородив Орденом архістратига Михаїла II ступеня Єжака Франка й Благословенними Грамотами Варварука Романа та Лучина Ігора.

Митрополит Іоасаф подякував Блаженнійшому владиці за спільну молитву, а ченці обителі вручили Предстоятелю букет квітів. Наприкінці Першосвятитель закликав на всіх Боже благословіння.


Довідка:

Манявський чоловічий монастир був заснований преподобним Іовом Княгиницьким (Іовом Манявським) у 1608 році.

У 1676 році трапилося страшне лихо: монастир був вщент зруйнований під час польсько-турецької війни.

Його відновлення тривало упродовж десятьох років, а з 1700 року починається ще один нелегкий період у житті скиту. Фактично він залишається єдиним православним монастирем на Західній Україні до 1785 року, коли, за розпорядженням австрійського імператора Франца-Йосифа ΙΙ, був офіційно закритий.

Після значних реставраційних робіт у 1998 році тут знову залунала молитва — через понад 200 років.

Його насельниками були такі видатні історичні постаті, як Іван Вишенський і Захарія Копистенський. Тут похований гетьман України Іван Виговський.

Фотогалерея


07.07.2019 3467
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2355
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19336
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1734
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1210 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2258
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3850

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

105

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2000

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

684

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

376
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

899
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24394
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

622
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

607
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8039
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

459
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

769
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2041 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

730