Фото: ДСНС Івано-Франківщини
Сьогодні рятувальники — Герої без зброї в руках — борються з жахливими наслідками війни. Щодня гасять сотні пожеж, відновлюють критичну інфраструктуру та рятують людей з постійним ризиком для власного життя.
Про те, як рятувальники діють в разі російських обстрілів, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.
За словами Христини Перцович, рятувальники зазвичай дуже уважні та зосереджені, щоби самим не опинитися під завалами після ударів по будівлях.
"Ми повинні бути готовими до того, що конструкції, по яких здійснюють удар, мають здатність валитися та складатися.
Тож, якщо колись команди виїжджали на виклик в бойовому одязі та спорядженні, то зараз — ще й в бронезахисті та з аптечками. Також, для прикладу, раніше рятувальники могли приїхати на місце пожежі у складі одного розрахунку, а тепер, у разі обстрілів, на виїзд з ними їде ще й медичний розрахунок — медики, які там безпосередньо на місці надають усю необхідну допомогу.
За словами речниці ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, рятувальники постійно тренуються, відпрацьовують об’єкти критичної інфраструктури області й місця, де є вододжерела, щоб проаналізувати різні ситуації та ризики.
Після обстрілів на рятувальників чекає доволі складний відновлювальний процес.
"Дуже багато роботи займає якраз розбір завалів конструкцій, які постраждали після прильотів.
Крім того, ще ось такий нюанс: якщо удар був по об’єкту критичної інфраструктури, де знаходилися паливно-мастильні матеріали, які можуть вийти чи попасти в річку, то рятувальники ставлять спеціальні бонові загородження, що перешкоджають потраплянню нафтопродуктів у водойму. Таким чином зберігають екологічне середовище та ще й забезпечують здоров’я людей.
Для того, щоб шкідлива речовина не потрапила в єдину централізовану систему постачання, нафтопродукти збирають за допомогою сорбенту — відбувається хімічна реакція, у процесі якої вони знешкоджуються.
Ліквідувати пожежу — це звичайно ж один етап, але після цього треба розібрати завали з часто металевих конструкцій, здійснити (якщо це необхідно) пошук потерпілих", — розповідає Христина Перцович.
Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам