Галицький кореспондент: Фейсом об контроль. Українці бояться своїх захисників

 

В Івано-Франківську бійці "Беркута" не пропустили відвідувачів у нічний клуб: в результаті у молодої жінки зламана рука, а в її супутника - перелом носа та щелепи.

 

У ніч проти неділі, 22 січня, при вході до нічного клубу "Пасаж Гартенбергів" в центральній частині Івано-Франківська виникла масова бійка із втручанням наряду міліцейського спецпідрозділу "Беркут", який за угодою у нічний час здійснює охорону цього розважального закладу.

 

 

Як згодом стало відомо, в результаті сутички постраждали двоє відвідувачів клубу - у 31-річного мешканця Івано-Франківська діагностували перелом носа та щелепи, у 30-річної івано-франківчанки - зламана в лікті ліва рука. За даними міліцейської прес-служби, під час колотнечі дісталося також одному зі спецназівців, у сержанта - синець під правим оком.

 

Як розповідають очевидці, все почалося з того, що група з шести осіб, три молодих пари, близько половини першої години ночі спробували завітати до нічного клубу на дискотеку. На жаль, один з відвідувачів не пройшов встановлений у цьому закладі "фейс-контроль" - був, начебто, надміру нетверезим.

 

У міліцейській прес-службі стверджують, що коли охорона закладу не пропустила цього відвідувача, уся компанія почала поводитися неадекватно. "Один з чоловіків ногою відчиняв двері", - стверджують правоохоронці. На таку хуліганську поведінку зреагували два бійці "Беркута", які несли тут службу, і прогнали відвідувачів від входу.

 

Все, що відбувалося потім, зафіксоване камерами відеоспостереження нічного клубу. На запису видно, що учасниками бійки, окрім згаданої компанії та двох "беркутівців", були ще троє осіб у цивільному. У міліції кажуть, що ці троє - випадкові відвідувачі нічного клубу, які перекурювали на вулиці і яких, буцімто, хулігани спровокували на бійку. Особи цих трьох чоловіків встановлені, у них взято свідчення.

 

Щодо дій правоохоронців проводиться внутрішнє службове розслідування. Проте речники обласної міліції уже тепер стверджують, що на осіб, які порушували громадський спокій, міліціонери лише одягнули кайданки, але фізичну силу до затриманих, начебто, не застосовували.

 

Як стало відомо, командир роти міліції особливого призначення "Беркут" Володимир Угринчук, мабуть, про всяк випадок провідав потерпілого Ростислава Б. у лікарні і намагався порозумітися з ним "по-людськи", пообіцявши, що перед ним можуть вибачитися і відшкодувати збитки. Під час цієї розмови він запевняв: якщо його бійці були винні, вони будуть покарані. Але це мають встановити відповідні слідчі органи.

 

Потерпілі ж наразі озвучили своє бажання добитися покарання для працівників міліції. Зокрема, побитий чоловік стверджував, що він нікого не чіпав пальцем, але працівники міліції його брутально кинули лицем на асфальт, знепритомнілого били по голові і закували в кайданки. "Вони просто ввійшли в раж", - заявив він.

 

Власник нічного клубу "Пасаж Гартенбергів", відомий франківський бізнесмен Олександр Долішній пояснив, що в його закладі дійсно існує "фейс-контроль" і не кожного відвідувача сюди пропускають. "Охорона має право не пропускати відвідувачів, коли бачить, що вони можуть створювати для нас проблеми, - відзначив пан Долішній. - Люди, які приходять до нас відпочивати, мають бути у пристойному одязі, не обов'язково повністю тверезі, але й не п'яні, ще не пропускаємо дітей - от і все".

 

За словами Олександра Долішнього, угода зі спецзагоном "Беркут" про охорону громадського порядку укладена від першого дня роботи нічного клубу. Досі ні у нього, ні у відвідувачів не було претензій до бійців "Беркута".

 

"За великим рахунком, ми й тепер не маємо підстав відмовлятися від присутності "Беркута", - зауважив власник нічного клубу. - Я не можу оцінити адекватність їхніх дій у тій ситуації, бо не знаю, як правильно повинен поводитися працівник міліції, коли на нього кидаються люди, а я це на відеозаписі бачив. У них мають бути для цього внутрішні правила, інструкції. Я вважаю, що імідж нічного клубу може псувати не присутність "Беркута", а п'яні, які неадекватно поводитимуться всередині закладу".

 

Богдан СКАВРОН

До теми:

Українці бояться своїх захисників

 

Тільки 7% громадян почуваються безпечно, коли виходять на вулицю з настанням темряви, лише кожен десятий українець цілком довіряє міліції. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

 

 

Українцям страшно: лише 2% опитаних вважають, що за 2011 рік рівень безпеки життя в країні підвищився, 41% громадян не бачать жодних змін, а 48% впевнені, що погіршився.

 

Прикметно, що більше захищеними почуваються мешканці Західної України, менше - Півдня та особливо Сходу, де лише чверть громадян почуваються швидше безпечно.

 

63% опитаних бояться стати жертвою фінансових махінацій та шахрайства, майже стільки ж - бояться нападу хуліганів на вулиці (61%), пограбування квартири, машини (60%), пограбування на вулиці (57%). Майже половина опитаних бояться бути засудженими за злочин, який не скоювали.

 

На думку респондентів, серед правоохоронних органів найбільше заслуговує на довіру Служба безпеки України (16% - цілком заслуговує на довіру, 25% - не зовсім заслуговує і 26% - зовсім не заслуговує). Близько 12% опитаних вважають, що цілком заслуговує на довіру прокуратура, майже стільки ж - 10% - вважають, що цілком заслуговує на довіру міліція, податкова та митниця. Міліції в цілому довіряють більше, ніж ДАІ. На думку опитаних, найменше заслуговує на довіру в Україні суд (лише 8% - цілком заслуговує на довіру, 34% - не зовсім заслуговує і 43% - зовсім не заслуговує).

 

Цікаво, що до місцевих правоохоронців рівень довіри вищий, ніж до правоохоронної системи в цілому. Якщо місцевій міліції повністю не довіряють 29% опитаних, то загалом міліції - 41%.

 

Двом третинам опитаних не доводилося у минулому році стати свідками дій співробітників міліції, при яких порушувалися права людини. Решта з такими фактами мали справу, зокрема, у 17% випадках це виявлялося у брутальності, 13% - у використанні службового становища працівниками міліції в особистих цілях, 12% - у вимаганні хабара, 7% - виявах жорстокості, 7% - у спробах спотворити факти, фальсифікувати справу, 4% - у відмові прийняти заяву.

 

Лише 12% опитаних зверталися до правоохоронних органів протягом року, з них лише половина вирішили свою проблему. Серед основних причин, чому люди не завжди хочуть звертатися до правоохоронних органів, коли їм стає відомо про злочин, - невіра в те, що злочинці будуть покарані (56%), страх, що міліція не захистить людину як свідка від розправи злочинців (48%) та страх зі свідка перетворитися на підозрюваного (47%).

 

Також люди відмовляються звертатися в правоохоронні органи через бюрократію (39%), хамське ставлення (31%).

 

На думку більшості опитаних, українській міліції виконувати свої функції заважає передусім корупція (64%), недовіра населення (39%), низька моральність працівників міліції (39%), залежність від влади (34%) та низький рівень підготовки кадрів (31%).

 

Понад 80% опитаних наголошують на тому, що українській міліції потрібні реформи.

 

При цьому більшість респондентів (65%) вважають, що здійснення контролю за виконанням законів в країні - це спільна відповідальність громадян та правоохоронних органів.

 

30% опитаних згодні з твердженням, що в Україні будується «поліцейська держава», 36% - не згодні, 34% - ще не визначились.

 

Богдан Скаврон,

Галицький кореспондент


27.01.2012 2251 2
Коментарі (2)

gryc 2012.01.27, 16:38
Прикро це все... А з іншого боку - жодного разу не був у нічному клубі (вночі), і нічого - живу.
Долар! 2012.01.27, 19:26
Долішній говорить про фейсконтроль?Це він має на увазі, чи він пройде особисто- куди?Світ перевернувся!І всі тихенько мовчать,невже нікому нічого сказати,чи напісяли в компот?А говорите,що ви герої,крики за Україну,за народ.Тому-то 20років немає нічого крім фейсконтролю.Тай ще хто це вимагає,капець...ПРИЇХАЛИ,,,ой-йой-йой як всьо файно получaєсі!крапка.
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1165
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2093
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3392 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4077
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3622
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2472

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

358

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

929

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

759

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1885
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19267
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

551
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

765
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

163
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1151 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5334
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

619
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

752
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

332
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

538
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

546 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

633