Галабала: Обласна рада має всі важелі впливу, щоб добитися справедливої сплати податків надрокористувачами (відео)

 

/data/blog/99695/042aa3b9367f9b5ea5e837bcda9111d2.jpg

 

Надрокористувачі повинні платити законну ціну за користування земельними ділянками де видобуваються газ і нафта.

 

Про це повідомила заступник голови обласної ради, очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга ГАЛАБАЛА під час засідання комісії з питань екології та раціонального природокористування облради, пише Фіртка.

 

«Ситуація з надрокористуваннями у області є катастрофічна. Тому робочою групою ми будемо з’ясовувати усі проблеми екологічного податку і надр по районах. Адже ми бачимо, що нафту та газ викачують у величезних обсягах, але на місцевих бюджетах це не відображається. Якщо держава зобов’язує платити ренту, то вона сплачується у великих об’ємах, в області фактично залишаються копійки», - відзначила Ольга ГАЛАБАЛА.

 

На території Івано – Франківської області надано 156 спецдозволів на використання надр, з них 54 спецдозволи на видобування нафти та газу.

 

Обласною радою спільно з фіскальною службою було проаналізовано суму надходжень податків до обласного бюджету від даних підприємств за користування водою, газом, нафтою корисними копалинами загальнодержавного та місцевого значення.

 

«У нас було засідання з представниками райдержадміністрації, районної ради та сільськими головами в Косівському районі, оскільки там багато питань по видобутку нафти та газу. Проаналізувавши усі матеріали ми побачили, що фактично ніхто не сплачує податок за землю, ця проблема спостерігається фактично всюди. Надрокористувачі здебільшого сплачують платять за землю за ставкою 1% або взагалі не оформляють договори. Великою проблемою є й те, що вони платять податок за площу де знаходиться сама скважина – це сотка - дві землі, за інші, а це є 300 метрів природоохоронної зони ніхто не платить, хоча земля не може бути ніким використана. Це є системна проблема усього Косівського району», - розповіла Ольга ГАЛАБАЛА.

 

Ольга ГАЛАБАЛА навела приклади по конкретних користувачах нафти і газу, які функціонують на території області. Зокрема, деякі з них, а «Богородчанинафтогаз» загалом сплачує 35 млн. грн. з них у місцевому бюджеті залишається 195 тис. грн. а за землю сплачується 19 тис. грн. У їхньому розпорядженні Богородчанське родовище, Богрівська, Дзвинівська, Яблунька, Кричка ділянки.

 

«Укргазвидобування» сплачує 130 млн. грн. загалом податку, з них фактично усі кошти ідуть як рента до державного бюджету, тільки 203 тис. грн. залишається у місцевих бюджетах, з них 93 тис грн. – сплата земельного податку. «Велика проблема у Косівському районі та Яремчанській міській раді з «УКРНАФТОЮ». Тому протокольно було прийнято рішення запросити представників «УКРНАФТИ» на засідання екологічної комісії і розглянути сплату податків за Микулинецьке газове родовище, де не оформлені договори з РДА й не сплачується належна плата за землю» - відзначилаГАЛАБАЛА.

 

Обласна рада є відповідальна за погодження спецдозволів і надання гірничих відводів. Єдина структура, яка сьогодні займається контролем цих дозволів є департамент геоконтролю Держгеонадр, який знаходиться у Львові та працює на декілька областей одночасно.

 

Заступник голови облради переконана, що громадам потрібно діяти - інформувати геоконтроль про будь які порушення. Ця служба може штрафувати підприємства за недотримання норм законодавства, суми штрафів є колосальні. З них 50% йде в бюджет місцевої ради.

 

«Обласна рада має усі важелі впливу, тому що крім того, що ми надаємо погодження на отримання спецдозволу ми маємо право ініціювати призупинення будь якого спецдозволу. Потрібно припиняти ганебну практику, коли з наших надр качають газ і нафту, а місцеві громади з цього фактично нічого не отримують», - підсумувала політик.

 


17.02.2016 468 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

263
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2899
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21055
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1966
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8205
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

806 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2159 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811