Фруктова горілка - окраса українського виноробства

Що ви знаєте про класичні українські міцні напої? Медовухи, хріновухи, меди, гіркі настоянки на травах, наливки. І це ще не все. Є ще фруктова горілка. Це не просто коктейль, що готується шляхом додавання горілки в сік. А оригінальний міцний напій, який готують за давньою традиційною технологією. 

Фруктова горілка − це особливий продукт, що вирізняється чудовими смаком і ароматом. За своїми споживчими якостями не поступається коньякам, кальвадосам та іншим благородним напоям. Готується виключно з натуральних компонентів шляхом мацерації. 

Мацерація - це традиційна українська технологія, яку застосовували ще в позаминулому сторіччі. Зараз її дещо вдосконалили за допомогою новітнього обладнання. Але принцип дії залишився той самий. 

Натуральні компоненти

Щоб отримати найкращий результат, для приготування береться високоякісний зерновий спирт. Зазвичай це "люкс" або "альфа". Виготовлені з українського зерна, без додавання будь-яких хімічних чи штучних компонентів. Чистий, як сльоза. Без сторонніх домішок. 

Інший компонент − фруктовий сік. Як правило, застосовується сік-пюре, з м'якоттю фруктів чи ягід. Як саме він готується − тримається в таємниці. Але завжди беруться тільки свіжі натуральні компоненти. Не ті відновлені соки, що продаються в тетрапаках. А щойно вичавлені з фруктів та ягід. 

Найпопулярніші смаки − яблуко, малина, полуниця, груша. Також користуються популярністю чорна смородина, виноград, бузина. 

Готовий напій має чіткий виразний аромат того фрукта, сік якого використовувався. Класичні спиртові нотки майже не відчуваються. Такий напій споживається легко, залишаючи після себе повний фруктовий посмак. 

Традиційна технологія

Фруктові горілки, на відміну від настоянок чи наливок, не готують шляхом простого змішування етанолу з ароматною сировиною. Тут застосовують технологію мацерації. 

Сік-пюре чи чистий сік змішують зі спиртом та одразу заливають в перегонний куб чи ректифікаційну колону. Додають ще дистильованої води, щоб знизити міцність. Точні пропорції та інші показники − комерційна таємниця кожного виробника. 

Отриману суміш переганяють, постійно слідкуючи за міцністю готового напою. Першу фракцію, що містить найбільше сивушних масел, зливають. Так само й останні фракції. Винороб слідкує, коли міцність перевищить 42% й на цьому зупиняє процес перегонки. Отриманий напій охолоджують та розливають по тарі. 

Неперевершений смак та аромат

Фруктова горілка, отримана за допомогою технології мацерації, має чистий, прозорий колір. Вона не мутніє та не розшаровується навіть через тривалий час. Проте по яскравості аромату горілка нічим не поступається наливці − суміші горілки та соку. Під час мацерації спирт ніби "вичавлює" з фруктової сировини її чудові ароматичні властивості.

Смакуйте відповідально

Споживаючи фруктову горілку, пам'ятайте про розумні межі. Вона п'ється дуже легко, міцність майже не відчувається. Будьте відповідальними, не сідайте за кермо, навіть, якщо ви випили зовсім трішки.

Джерело - https://spirt-opt.site/category/vodka-pshenichnaja/.

Партнерський матеріал


23.02.2021 1840
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123