Фруктова горілка - окраса українського виноробства

Що ви знаєте про класичні українські міцні напої? Медовухи, хріновухи, меди, гіркі настоянки на травах, наливки. І це ще не все. Є ще фруктова горілка. Це не просто коктейль, що готується шляхом додавання горілки в сік. А оригінальний міцний напій, який готують за давньою традиційною технологією. 

Фруктова горілка − це особливий продукт, що вирізняється чудовими смаком і ароматом. За своїми споживчими якостями не поступається коньякам, кальвадосам та іншим благородним напоям. Готується виключно з натуральних компонентів шляхом мацерації. 

Мацерація - це традиційна українська технологія, яку застосовували ще в позаминулому сторіччі. Зараз її дещо вдосконалили за допомогою новітнього обладнання. Але принцип дії залишився той самий. 

Натуральні компоненти

Щоб отримати найкращий результат, для приготування береться високоякісний зерновий спирт. Зазвичай це "люкс" або "альфа". Виготовлені з українського зерна, без додавання будь-яких хімічних чи штучних компонентів. Чистий, як сльоза. Без сторонніх домішок. 

Інший компонент − фруктовий сік. Як правило, застосовується сік-пюре, з м'якоттю фруктів чи ягід. Як саме він готується − тримається в таємниці. Але завжди беруться тільки свіжі натуральні компоненти. Не ті відновлені соки, що продаються в тетрапаках. А щойно вичавлені з фруктів та ягід. 

Найпопулярніші смаки − яблуко, малина, полуниця, груша. Також користуються популярністю чорна смородина, виноград, бузина. 

Готовий напій має чіткий виразний аромат того фрукта, сік якого використовувався. Класичні спиртові нотки майже не відчуваються. Такий напій споживається легко, залишаючи після себе повний фруктовий посмак. 

Традиційна технологія

Фруктові горілки, на відміну від настоянок чи наливок, не готують шляхом простого змішування етанолу з ароматною сировиною. Тут застосовують технологію мацерації. 

Сік-пюре чи чистий сік змішують зі спиртом та одразу заливають в перегонний куб чи ректифікаційну колону. Додають ще дистильованої води, щоб знизити міцність. Точні пропорції та інші показники − комерційна таємниця кожного виробника. 

Отриману суміш переганяють, постійно слідкуючи за міцністю готового напою. Першу фракцію, що містить найбільше сивушних масел, зливають. Так само й останні фракції. Винороб слідкує, коли міцність перевищить 42% й на цьому зупиняє процес перегонки. Отриманий напій охолоджують та розливають по тарі. 

Неперевершений смак та аромат

Фруктова горілка, отримана за допомогою технології мацерації, має чистий, прозорий колір. Вона не мутніє та не розшаровується навіть через тривалий час. Проте по яскравості аромату горілка нічим не поступається наливці − суміші горілки та соку. Під час мацерації спирт ніби "вичавлює" з фруктової сировини її чудові ароматичні властивості.

Смакуйте відповідально

Споживаючи фруктову горілку, пам'ятайте про розумні межі. Вона п'ється дуже легко, міцність майже не відчувається. Будьте відповідальними, не сідайте за кермо, навіть, якщо ви випили зовсім трішки.

Джерело - https://spirt-opt.site/category/vodka-pshenichnaja/.

Партнерський матеріал


23.02.2021 1487
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1921
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1838
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1838
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5406 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

990
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1745
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10228
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26108
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10159 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

127
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

230
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1258
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

857