Фруктова горілка - окраса українського виноробства

Що ви знаєте про класичні українські міцні напої? Медовухи, хріновухи, меди, гіркі настоянки на травах, наливки. І це ще не все. Є ще фруктова горілка. Це не просто коктейль, що готується шляхом додавання горілки в сік. А оригінальний міцний напій, який готують за давньою традиційною технологією. 

Фруктова горілка − це особливий продукт, що вирізняється чудовими смаком і ароматом. За своїми споживчими якостями не поступається коньякам, кальвадосам та іншим благородним напоям. Готується виключно з натуральних компонентів шляхом мацерації. 

Мацерація - це традиційна українська технологія, яку застосовували ще в позаминулому сторіччі. Зараз її дещо вдосконалили за допомогою новітнього обладнання. Але принцип дії залишився той самий. 

Натуральні компоненти

Щоб отримати найкращий результат, для приготування береться високоякісний зерновий спирт. Зазвичай це "люкс" або "альфа". Виготовлені з українського зерна, без додавання будь-яких хімічних чи штучних компонентів. Чистий, як сльоза. Без сторонніх домішок. 

Інший компонент − фруктовий сік. Як правило, застосовується сік-пюре, з м'якоттю фруктів чи ягід. Як саме він готується − тримається в таємниці. Але завжди беруться тільки свіжі натуральні компоненти. Не ті відновлені соки, що продаються в тетрапаках. А щойно вичавлені з фруктів та ягід. 

Найпопулярніші смаки − яблуко, малина, полуниця, груша. Також користуються популярністю чорна смородина, виноград, бузина. 

Готовий напій має чіткий виразний аромат того фрукта, сік якого використовувався. Класичні спиртові нотки майже не відчуваються. Такий напій споживається легко, залишаючи після себе повний фруктовий посмак. 

Традиційна технологія

Фруктові горілки, на відміну від настоянок чи наливок, не готують шляхом простого змішування етанолу з ароматною сировиною. Тут застосовують технологію мацерації. 

Сік-пюре чи чистий сік змішують зі спиртом та одразу заливають в перегонний куб чи ректифікаційну колону. Додають ще дистильованої води, щоб знизити міцність. Точні пропорції та інші показники − комерційна таємниця кожного виробника. 

Отриману суміш переганяють, постійно слідкуючи за міцністю готового напою. Першу фракцію, що містить найбільше сивушних масел, зливають. Так само й останні фракції. Винороб слідкує, коли міцність перевищить 42% й на цьому зупиняє процес перегонки. Отриманий напій охолоджують та розливають по тарі. 

Неперевершений смак та аромат

Фруктова горілка, отримана за допомогою технології мацерації, має чистий, прозорий колір. Вона не мутніє та не розшаровується навіть через тривалий час. Проте по яскравості аромату горілка нічим не поступається наливці − суміші горілки та соку. Під час мацерації спирт ніби "вичавлює" з фруктової сировини її чудові ароматичні властивості.

Смакуйте відповідально

Споживаючи фруктову горілку, пам'ятайте про розумні межі. Вона п'ється дуже легко, міцність майже не відчувається. Будьте відповідальними, не сідайте за кермо, навіть, якщо ви випили зовсім трішки.

Джерело - https://spirt-opt.top/category/vodka-pshenichnaja/.

Партнерський матеріал


23.02.2021 570
Коментарі ()

14.02.2021
Тетяна Дармограй

Сьогодні, 14 лютого, традиційно відзначають День усіх закоханих. Проте, ми не шукали легких шляхів, тому подивились на це свято під іншим кутом й вирішили розповісти вам дві життєві історії людей-одинаків. На їхньому прикладі, пояснюємо, чому бути без пари – не означає бути самотнім й чому людям без стосунків непереливки в нашому, не завжди толерантному, суспільстві.

2096 2
02.02.2021

Інтерв’ю з начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області генералом поліції третього рангу, доцентом кафедри кримінального права, процесу і криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидатом юридичних наук Володимиром Голубошем на тему: "Актуальні питання впровадження на практиці кримінологічної теорії розбитих вікон".

6472 3
01.02.2021
Остап Микитюк

Ксенія Фукс — молода українська письменниця, громадська діячка, графічна дизайнерка, авторка роману «По той бік сонця. Історія однієї самотності», який отримав відзнаку літературного конкурсу «Смолоскип-2018» та увійшов у короткий список «Книга року BBC-2019», а роман в новелах «12 сезонів жінки»  – у довгий список «Книга року BBC-2020». Фіртка поспілкувалася із Ксенією про творчість, життя в Німеччині та плани на новий 2021 рік.

2610 2
29.01.2021
Соломія Когут

Перша частина "Франківського Пана" – це настільна гра на кшталт монополії, у якій використали десятки історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова.

3272 9
18.01.2021
Тетяна Дармограй

Відкладання справи «на завтра» й внаслідок виконання її в останній момент – ситуація, з якою стикався кожен. Нерідко після таких випадків людину мучить відчуття провини, яке дивним чином зникає після нового поставленого завдання. Про те, як вибратись із цього зачарованого кола – читайте у матеріалі.    

3880 1
05.01.2021
Олена Британська

У фінал потрапили 10 успішних жінок з семи областей України, серед яких й учасниця з Івано-Франківська Христина Викалюк.

6359

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

1071

Чому цвинтарний "старшина" – регулярно отримує премію в понад півсотні тисяч?! А лікар, що рятує життя (ризикуючи своїм власним) – має лише три тисячі зарплати?!! На гарантовані надбавки лікарям (за версією трипальц-"паТРІотів") – начебто "нема грошей". Чи справді нема?

846

  10 лютого 2021 р. на переговорах з Євросоюзом щодо отримання фінансової допомоги від України очікується виконання низки структурних заходів та прогресу у боротьбі з корупцією. Євросоюз наголосив, що корупція гальмує просування реформ.[1]  Чин

1129 1

2 лютого 2021 року за рішенням судді Господарського суду Івано-Франківської області Фанда О.М., справа № 909/993/20 було скасовано державну реєстрацію об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квартал Різдвяний” – найбі

1702
15.02.2021

Деруни з сиром - дуже смачне виконання класичної та знайомої всім страви. Приготування займе зовсім небагато часу.  

1428
03.02.2021

Дієтологи стверджують, що найкраще харчуватися сезонними продуктами, а не купувати тепличні несезонні смаколики.  

2200
02.02.2021

Речовини, якими чай з лимоном забезпечує організм, мають властивість зміцнювати імунітет, покращуючи захист людини від інфекцій. Тож не дарма його вважають напоєм довгожителів.  

2223
07.02.2021

Синод Єпископів є постійно діючою установою, створеною Папою Павлом VI у 1965 році.

1723
03.02.2021

В цьому році парафіяни відзначили поважний ювілей – 150-ліття від дня освячення місцевого храму. 

1972 1
28.01.2021

Єдність з Ісусом, єдність між християнами та загальнолюдська єдність у світлі Христового заклику перебувати в Його любові були в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск приготував на завершення Тижня молитов за єдність християн.  

2375
18.01.2021

Традиція купання в ополонці на Водохреще не допомагає "змивати" гріхи.   

3707 1
27.02.2021

Вчені Берлінського технічного університету провели дослідження, яке показало, що ризик заразитися коронавірусом в музеї, театрі або залі опери набагато менший, ніж в супермаркеті, ресторані, офісі чи громадському транспорті. Про це повідомляє 

395
22.02.2021

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".

631
03.02.2021

Партія "Опозиційна платформа - За життя" проведе позачерговий з'їзд через рішення про введення санкцій проти народного депутата від цієї політсили Тараса Козака.

2036
01.02.2021

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не виключає повторне внесення кандидатури Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики.

2070
29.01.2021

"Правило Голдвотера" прийняте Американською психіатричною асоціацією у 1973 році.

2359