Фруктова горілка - окраса українського виноробства

Що ви знаєте про класичні українські міцні напої? Медовухи, хріновухи, меди, гіркі настоянки на травах, наливки. І це ще не все. Є ще фруктова горілка. Це не просто коктейль, що готується шляхом додавання горілки в сік. А оригінальний міцний напій, який готують за давньою традиційною технологією. 

Фруктова горілка − це особливий продукт, що вирізняється чудовими смаком і ароматом. За своїми споживчими якостями не поступається коньякам, кальвадосам та іншим благородним напоям. Готується виключно з натуральних компонентів шляхом мацерації. 

Мацерація - це традиційна українська технологія, яку застосовували ще в позаминулому сторіччі. Зараз її дещо вдосконалили за допомогою новітнього обладнання. Але принцип дії залишився той самий. 

Натуральні компоненти

Щоб отримати найкращий результат, для приготування береться високоякісний зерновий спирт. Зазвичай це "люкс" або "альфа". Виготовлені з українського зерна, без додавання будь-яких хімічних чи штучних компонентів. Чистий, як сльоза. Без сторонніх домішок. 

Інший компонент − фруктовий сік. Як правило, застосовується сік-пюре, з м'якоттю фруктів чи ягід. Як саме він готується − тримається в таємниці. Але завжди беруться тільки свіжі натуральні компоненти. Не ті відновлені соки, що продаються в тетрапаках. А щойно вичавлені з фруктів та ягід. 

Найпопулярніші смаки − яблуко, малина, полуниця, груша. Також користуються популярністю чорна смородина, виноград, бузина. 

Готовий напій має чіткий виразний аромат того фрукта, сік якого використовувався. Класичні спиртові нотки майже не відчуваються. Такий напій споживається легко, залишаючи після себе повний фруктовий посмак. 

Традиційна технологія

Фруктові горілки, на відміну від настоянок чи наливок, не готують шляхом простого змішування етанолу з ароматною сировиною. Тут застосовують технологію мацерації. 

Сік-пюре чи чистий сік змішують зі спиртом та одразу заливають в перегонний куб чи ректифікаційну колону. Додають ще дистильованої води, щоб знизити міцність. Точні пропорції та інші показники − комерційна таємниця кожного виробника. 

Отриману суміш переганяють, постійно слідкуючи за міцністю готового напою. Першу фракцію, що містить найбільше сивушних масел, зливають. Так само й останні фракції. Винороб слідкує, коли міцність перевищить 42% й на цьому зупиняє процес перегонки. Отриманий напій охолоджують та розливають по тарі. 

Неперевершений смак та аромат

Фруктова горілка, отримана за допомогою технології мацерації, має чистий, прозорий колір. Вона не мутніє та не розшаровується навіть через тривалий час. Проте по яскравості аромату горілка нічим не поступається наливці − суміші горілки та соку. Під час мацерації спирт ніби "вичавлює" з фруктової сировини її чудові ароматичні властивості.

Смакуйте відповідально

Споживаючи фруктову горілку, пам'ятайте про розумні межі. Вона п'ється дуже легко, міцність майже не відчувається. Будьте відповідальними, не сідайте за кермо, навіть, якщо ви випили зовсім трішки.

Джерело - https://spirt-opt.site/category/vodka-pshenichnaja/.

Партнерський матеріал


23.02.2021 1807
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1386 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1711 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2498
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2325 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7562
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15282 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

337

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1057

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1123

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1915
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

297
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

674
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

915
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

943
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1970
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1021
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35173 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

290
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

500
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

646
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

963