Франківцям бракує просторів для культури і сімейного дозвілля: результати дослідження в рамках реновації «Промприладу»

В рамках проекту «Promprylad. Реновація» відбулося соціологічне дослідження потреб мешканців Івано-Франківська. Нижче наводимо його підсумки. Команда проекту готова передати детальні результати зацікавленим спеціалістам, дотичним до розвитку міста Івано-Франківська.

 

Оновлений «Промприлад» має стати потрібним та корисним інструментом для мешканців Івано-Франківська та для розвитку самого міста. І щоб він став саме таким, реновація має відбуватися із врахуванням цінностей та потреб спільноти – майбутніх користувачів цього простору.

 

Аби з’ясувати, які потреби мешканців міста може задовольнити оновлений «Промприлад», команда проекту «Promprylad. Реновація» провела соціологічне дослідження потреб спільноти івано-франківців.

 

Методологію дослідження було розроблено протягом воркшопу, в якому взяли участь представники та волонтери організацій «Тепле Місто» та «Інша Освіта», що разом із організаціями Garage Gang, CANactions, MitOst e.V. є партнерами в проекті «Promprylad. Реновація».

 

Кураторами воркшопу та дослідження стали Франческа Вебер-Ньюз з Інституту географії Гумбольдського університету (Берлін, Німеччина) та  Себастіан Шлютер, керівник програми «Actors of Urban Change» спілки MitOst e.V. та Фонду Роберта Боша (Берлін, Німеччина).

 

Головною метою дослідження було отримати відповіді на наступні запитання:

-          Що потрібно мешканцям, щоб почуватися комфортно в місті?

-          Що змушує жителів Івано-Франківська залишатися в місті та творити в ньому?

-          Які страхи мають люди у зв’язку з реновацією Промприладу?

 

Опитування відбувалося в грудні 2017 року. Ми отримали 200 анкет: 117 з них заповнити люди, безпосередньо контактуючи з інтерв’юерами, 83 анкети було заповнено онлайн.

 

Опитування триває, анкету можна знайти й заповнити за посиланням: https://goo.gl/dv6Zae

 

Респондентами були як жінки (51%), так і чоловіки (49%). Їхній середній вік – 33 роки. Лише третина опитаних чули про трансформацію Промприладу. Ще одна риса до портрета опитаних: для понад третини з них (35%) щастя приносять сім’я та діти.

 

Також на запитання «що вас надихає чи робить щасливим у житті» (його інтерв’юери ставили останнім) 8% відповіли «люди», а 7% – «любов».

 

Ми запитали людей, як вони почуваються, живучи в Івано-Франківську. Це було відкрите запитання, тож ми отримали відповіді, що варіюються від різноманітних позитивних (69%) до негативних (10%) оцінок. 20% опитаних нейтрально ставляться до міста.

 

Цікаво, що третина відповідей на це запитання містила таку характеристику «комфортно», а половина – «комфортно», «затишно», «компактно», «спокійно». Отже, більшість мешканців міста почуваються в Івано-Франківську в безпеці, а безпека є однією із засадничих вимог до комфортного життя.

 

Наступне запитання анкети – «Чи хотіли б ви лишитися в Івано-Франківську?».

 

На цього 82% респондентів відповіли ствердно. Для третини опитаних причинами лишатися є «друзі», «родина» або «люди». І лише 9 % відповіли, що не хотіли б лишатися в Івано-Франківську. Для чверті з них причиною виїзду стали б краща робота і зарплата, брак перспектив у місті і погана економічна ситуація.

 

Чого бракує мешканцям Івано-Франківська? У цьому запитанні ми уточнили, що не йдеться про базові інфраструктурні речі, як-от дороги, а мова тут – про культурне життя, тобто як його може поліпшити оновлений «Промприлад».

 

Попри те, 10% респондентів вказали, що їм бракує саме якісного громадського транспорту і транспортної інфраструктури. 9% зауважили, що не вистачає культурних подій. 6% відчуває брак зелених зон та публічного простору в місті. Також респонденти зауважували брак реставрації історичних будівель (3%) та велосипедних доріжок (2%).

 

Далі ми запитали респондентів, що саме вони хотіли б бачити на оновленому «Промприладі», де є багато простору та можливостей («Що б ви хотіли, аби було на “Промприладі” для ваших друзів та родини?»).

 

Понад третина опитаних (36%) хоче бачити там культурні заклади. П’ята частина – освітні (20%). Серед інших потреб: розваги (18%), спортивні (17%) заклади, щось для родини та дітей (15%), а також публічний простір (14%).

 

Як ми бачимо з цього дослідження, люди люблять Івано-Франківськ і небагато людей прагне поїхати з міста. Люди відчувають, що місто динамічно розвивається. Вони потребують простору для культури і дозвілля, а також сімейного відпочинку.

 

Соціологічне дослідження потреб івано-франківців є одним з етапів реновації «Промприладу». Окрім дослідження потреб, протягом 2017 року було проведене антропологічне дослідження заводу «Промприлад», про що більше можна дізнатися в репортажі на онлайн-порталі The Ukrainians.

 

Довідка про «Promprylad. Реновація»

На території заводу “Промприлад” виникне мультифункціональна платформа, яка об’єднуватиме елементи альтернативних форм навчання, культурних практик, соціально відповідального бізнесу та урбаністичної лабораторії. Через вдале поєднання функцій і гравців на території “Промприладу” буде створене сприятливе освітнє поле – така освітня платформа дозволятиме людям та організаціям швидко отримувати та апробувати якісний практичний досвід, формуючи та розвиваючи важливі компетенції та загальну організаційну спроможність. “Промприлад” як свого роду “університет зарадності” покликаний стати каталізатором швидкого прориву для виводу регіону в динамічний розвиток. Як цілісна та стала екосистема “Промприлад” має органічно вписуватися в місто (країну та транскордонний регіон), переосмислювати та зберігати індустріальну спадщину, сприяти глибоким трансформаціям в суспільстві та стати успішним прототипом для інших територій зі схожими передумовами.

З серпня 2016 року відбулося 3 спільних стратегічних сесії партнерів проекту, 4 закритих пітчінг-презентації робочої моделі у Львові, Києві, Тбілісі та Берліні, а також декілька навчальних поїздок в Німеччину та Італію. Ми мали безліч зустрічей з потенційно зацікавленими партнерами та стейкхолдерами, переглянули купу схожих та несхожих кейсів, перерахували купу калькуляцій, переконали BMW Foundation та Фонд ім. Роберта Боша долучитися до проекту, привезли до Івано-Франківська американських представників SRI International та європейських представників Trans Europe Halles для дослідження потенціалу як “Промприладу”, так і всього міста та випили літри нічної кави за обговоренням моделей. У 2017 рік ми входимо з робочою моделлю проекту, результатами зовнішніх досліджень, стратегічними планами для окремих компонентів на “Промприладі” та з конкретними планами стартувати невеликий пілот на території заводу вже до літа 2017 року.


30.01.2018 2735 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

628
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1162
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2489
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1347
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1984 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2915

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

667

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

752

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1655

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1639
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

339
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

451
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18361
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7475
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3652
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1039
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10775
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

287
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

285
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

472
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

447
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

679