Франківці Ірина та Ігор Гурик: Людям треба зрозуміти, куди країна хоче рухатись далі

Батьки Героя Небесної Сотні Романа Гурика, громадські активісти Івано-Франківська Ірина та Ігор Гурик дали відверте інтерв’ю у програмі «ПравоЗнати» на радіо «Західний полюс».

Розповіли, як змінилось їхнє життя та життя країни за останні п'ять років, виховання дітей та вибори, пише Типовий Франківськ.


Мати Романа Гурика Ірина каже, за останні п’ять років у родині нічого суттєво не змінилося. Вона продовжує жити в тому ж руслі, що й раніше. Втім, зазначає, у сім’ї немає чіткого розуміння про те, що сталося з Романом.

«Коли Роман в останній вечір прийшов додому, залишив на стільці куртку. Так от ця ж куртка вже п’ять років висить на тому ж кріслі. Напевно, в нас є такий мозковий самозахист і таке розуміння цієї всієї ситуації, що нам легше думати, що Роман десь закордоном на навчанні і рано чи пізно приїде, аніж аналізувати і розуміти, що взагалі сталось», - додає Ірина Гурик.

Активістка розповідає, що у суспільстві також не помітила особливих змін. Втім їй дуже імпонує те, що збільшується тенденція на українську мову. Також, незважаючи на те, що, за словами людей, українці живуть бідно, багато хто все ж їздить на відпочинок закордон. Ірина каже, тішить те, що люди виїжджають з України, дивляться на світ. Особливо, коли йдеться про молодь.

Ігор Гурик подякував франківцям за підтримку усім українцям та закликав прикарпатців зробити свій свідомий вибір.

«Свідомий тому що, насправді ці вибори надважливі. Саме зараз. Тому що в момент після Майдану ми всі хотіли і зараз хочемо рухатись до кращого життя. А краще життя - це цивілізований світ, де питання або непорозуміння вирішуються в конструктивному діалозі, коли можна усе обговорити, дійти до спільного рішення, а не вбивати, ненавидіти одне одного, не бажати зла комусь іншому», - коментує батько Романа Гурика.

Активіст додає, щоб люди зробили свій свідомий вибір, їм треба сісти, подумати, обміркувати ситуацію, яка зараз є і чітко зрозуміти, куди країна хоче рухатись: чи йти до цивілізації, розвитку, звідки протягують руку і запрошують, чи повернутися в дрімучі часи, які вона вже прожила.

«Просто потрібно поставити галочку навпроти правильного прізвища. А проти всіх безглуздо голосувати. Адже якщо в тебе немає людини, яку ти хочеш бачити на цьому пості, ватро задуматись, може, ти і є цією людиною, але нічого для цього не робиш. А якщо тобі дали вибір серед тих, хто є у списку, ти вже маєш вибрати кращого», - зазначає Ігор Гурик.

Ірина Гурик наголошує, не можна бути нейтральним в цей час і ставити галочку проти всіх. Тому що країна просто стоятиме на місці і не рухатиметься нікуди. А рух потрібен: вперед чи назад, буде видно згодом.

«Ми повинні рухатись і не можемо постійно стояти на одному місці. Зараз є дуже багато ресурсів, де можна читати, вибирати, аналізувати, думати. Що означає поставити галочку проти всіх? Це виходить, як завжди: у нас винні всі навколо, тільки не я. А чому не я? Бо страшно взяти на себе відповідальність? А чому тоді було не страшно Небесній Сотні, а чому не страшно хлопцям в ООС? Тепер давайте ми заліземо в кущі і будемо все звалювати на них. Перекласти відповідальність на когось найлегше. І це, на мою думку, совкове виховання, це неправильно», - обурюється активістка.

Нагадаємо, 19-річний юнак Роман Гурик був студентом ПНУ ім. В. Стефаника. Він загинув 20 лютого 2014 року на передовій під час зіткнень на вулиці Інститутській від кулі снайпера у скроню.


15.04.2019 7976 2
Коментарі (2)

Сергій 2019.04.20, 14:28

патріотична дитина загинула за шоколадного вурдалаку судити гада особлива падяка і шана батькам за патріота-Українця

OUH 2019.04.22, 13:50

Зверніть увагу, як працюють путінські тролі - це троль під ніком Сергій. Підмінюють поняття,  ніби й пише про патріотизм, але таким чином, щоб очорнити та викликати ненависть до того, хто безпосердньо до загибелі хлопця не мав відношення,  до того, хто підняв з нуля українську армію, яка не дає Путіну просуватись далі на Одесу та Київ та вбивати наших співвітчизників. Схожі пости в інтернеті поширюються і будуть поширюватися масово, для цього існує ціла мережа ботів, які маскуються під українців.

 

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

935
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1337
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3441
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5195
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1529
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1857

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

727

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1527

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1601
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

641
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2330 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2154
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

733
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4774
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

611
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8301
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

501
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

286
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

608
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

767 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

937