Франківці Ірина та Ігор Гурик: Людям треба зрозуміти, куди країна хоче рухатись далі

Батьки Героя Небесної Сотні Романа Гурика, громадські активісти Івано-Франківська Ірина та Ігор Гурик дали відверте інтерв’ю у програмі «ПравоЗнати» на радіо «Західний полюс».

Розповіли, як змінилось їхнє життя та життя країни за останні п'ять років, виховання дітей та вибори, пише Типовий Франківськ.


Мати Романа Гурика Ірина каже, за останні п’ять років у родині нічого суттєво не змінилося. Вона продовжує жити в тому ж руслі, що й раніше. Втім, зазначає, у сім’ї немає чіткого розуміння про те, що сталося з Романом.

«Коли Роман в останній вечір прийшов додому, залишив на стільці куртку. Так от ця ж куртка вже п’ять років висить на тому ж кріслі. Напевно, в нас є такий мозковий самозахист і таке розуміння цієї всієї ситуації, що нам легше думати, що Роман десь закордоном на навчанні і рано чи пізно приїде, аніж аналізувати і розуміти, що взагалі сталось», - додає Ірина Гурик.

Активістка розповідає, що у суспільстві також не помітила особливих змін. Втім їй дуже імпонує те, що збільшується тенденція на українську мову. Також, незважаючи на те, що, за словами людей, українці живуть бідно, багато хто все ж їздить на відпочинок закордон. Ірина каже, тішить те, що люди виїжджають з України, дивляться на світ. Особливо, коли йдеться про молодь.

Ігор Гурик подякував франківцям за підтримку усім українцям та закликав прикарпатців зробити свій свідомий вибір.

«Свідомий тому що, насправді ці вибори надважливі. Саме зараз. Тому що в момент після Майдану ми всі хотіли і зараз хочемо рухатись до кращого життя. А краще життя - це цивілізований світ, де питання або непорозуміння вирішуються в конструктивному діалозі, коли можна усе обговорити, дійти до спільного рішення, а не вбивати, ненавидіти одне одного, не бажати зла комусь іншому», - коментує батько Романа Гурика.

Активіст додає, щоб люди зробили свій свідомий вибір, їм треба сісти, подумати, обміркувати ситуацію, яка зараз є і чітко зрозуміти, куди країна хоче рухатись: чи йти до цивілізації, розвитку, звідки протягують руку і запрошують, чи повернутися в дрімучі часи, які вона вже прожила.

«Просто потрібно поставити галочку навпроти правильного прізвища. А проти всіх безглуздо голосувати. Адже якщо в тебе немає людини, яку ти хочеш бачити на цьому пості, ватро задуматись, може, ти і є цією людиною, але нічого для цього не робиш. А якщо тобі дали вибір серед тих, хто є у списку, ти вже маєш вибрати кращого», - зазначає Ігор Гурик.

Ірина Гурик наголошує, не можна бути нейтральним в цей час і ставити галочку проти всіх. Тому що країна просто стоятиме на місці і не рухатиметься нікуди. А рух потрібен: вперед чи назад, буде видно згодом.

«Ми повинні рухатись і не можемо постійно стояти на одному місці. Зараз є дуже багато ресурсів, де можна читати, вибирати, аналізувати, думати. Що означає поставити галочку проти всіх? Це виходить, як завжди: у нас винні всі навколо, тільки не я. А чому не я? Бо страшно взяти на себе відповідальність? А чому тоді було не страшно Небесній Сотні, а чому не страшно хлопцям в ООС? Тепер давайте ми заліземо в кущі і будемо все звалювати на них. Перекласти відповідальність на когось найлегше. І це, на мою думку, совкове виховання, це неправильно», - обурюється активістка.

Нагадаємо, 19-річний юнак Роман Гурик був студентом ПНУ ім. В. Стефаника. Він загинув 20 лютого 2014 року на передовій під час зіткнень на вулиці Інститутській від кулі снайпера у скроню.


15.04.2019 7515 2
Коментарі (2)

Сергій 2019.04.20, 14:28

патріотична дитина загинула за шоколадного вурдалаку судити гада особлива падяка і шана батькам за патріота-Українця

OUH 2019.04.22, 13:50

Зверніть увагу, як працюють путінські тролі - це троль під ніком Сергій. Підмінюють поняття,  ніби й пише про патріотизм, але таким чином, щоб очорнити та викликати ненависть до того, хто безпосердньо до загибелі хлопця не мав відношення,  до того, хто підняв з нуля українську армію, яка не дає Путіну просуватись далі на Одесу та Київ та вбивати наших співвітчизників. Схожі пости в інтернеті поширюються і будуть поширюватися масово, для цього існує ціла мережа ботів, які маскуються під українців.

 

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1166
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2497
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2095
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2149
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6489 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2434 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

319

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1127

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1162

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1377
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

256
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

572
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2045
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26493
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

537
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10442 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7992
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

519
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

380
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

530
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

604
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1556