Франківському "Локомотиворемонтному заводу" потрібні ще 5 десятків робітників (фото)

У новому році "Локомотиворемонтний завод" приступив до роботи з новими силами. Відпочивати ніколи, адже виробництво нарощує потужності й потрібно віддавати замовлення.

Оглянути стан справ на підприємстві та привітати колектив з прийдешніми святами завітав міський голова Руслан Марцінків.

«4 травня 2018 року громада стала повноправним власником заводу. Передусім треба було стабілізувати ситуацію, щоб люди побачили, що тут є перспективи і можна заробляти. Завод завантажений роботою, є замовлення, приходять молоді кадри. Завдання на цей рік – вийти на стабільні норми та збільшити зарплату. Головне зараз набрати працівників, аби виробництво могло повноцінно працювати», – зауважив Руслан Марцінків.

Хорошим показником того, що громада не помилилась придбавши завод, є податкові надходження до міського бюджету. За 2018 рік завод сплатив таких понад 10 млн. грн, інформують на сайті міського голови.

Як розповів головний інженер ЛРЗ Віктор Павлюк, у порівнянні з 2017 роком наростили виробництво вдвічі. Позаминулого року ще не виконували ремонту дрезин, не було такого обсягу ремонту колісних пар, двигунів. Відділ маркетингу спрацював швидко та якісно і забезпечив завод новими замовленнями. Серед найбільших партнерів зараз – Донецька залізниця, Львівська залізниця, Одеська залізниця, також мають чимало замовлень з Білорусі. Найпоширеніші замовлення – ремонт колісних пар. Пан Михайло зазначив, що зараз це дуже «ходова» послуга і до того ж прибуткова. В місяць з тими потужностями, які є нині, можуть відремонтувати 90-100 колісних пар. Вартість такого ремонту – 250-300 тис. грн, левова частина – нові запчастини.

«Завдяки місту, яке викупило завод, підприємство живе і нарощує виробництво. Бо попереднє керівництво вело завод до знищення. Зараз поступово стаємо на ноги і запрошуємо нових працівників. Зарплата непогана на рівні інших підприємств», – зізнається головний інженер.

І правда, верстатник Василь, який прийшов на підприємство лише півтора місяці тому, на роботу не нарікає. Каже, що порівняно з приватною фірмою, де працював досі, є переваги – стабільний заробіток, нормований робочий день.

Голова профспілки ЛРЗ Михайло Остап’юк підтвердив, що зараз на заводі дійсно гарні умови для розширення колективу. Кваліфікованих кадрів, на жаль, мало, тому намагаються втримати старих працівників та підготувати нових. Зараз середню зарплату підняли до 8 тис. грн, є цехи, де вона становить 12-13 тис. грн, а деякі висококваліфіковані працівники взагалі отримують близько 15 тис. грн. Все залежить від складності завдання, від рівня підготовки, від стажу та виробітку.

Минулого року облаштували спеціальні приміщення під кімнати для працівників з інших міст. Уклали договори про співпрацю з училищами, аби молоді спеціалісти проходили оплачувану практику на підприємстві з можливістю подальшого працевлаштування. А для працівників, які доїжджають, завод забезпечує безкоштовний проїзд.

Ще один показник розвитку підприємства: якщо раніше деякі працівники йшли до головного конкурента – залізниці, то зараз дехто повертається назад. Це завдяки тому, що збільшилась зарплатня на ЛРЗ і виплачується вчасно.

Нині на підприємстві все ще є брак працівників. План мінімум – набрати принаймні 50 різноробочих: верстатників, слюсарів, аби вчасно впоратись із замовленнями, що є на заводі. А загалом на ЛРЗ зараз працює 200 робітників, але свої потужності готові розширювати й до 1000 працівників. Робота, кажуть, є справа лишається тільки за гарними робітниками.


Довідка Фіртки:

Івано-Франківський ЛРЗ заснований в 1866 році. Основна спеціалізація - ремонт колісних пар і формування нових, а також виготовлення автомотрис. З 6 березня поточного року після перемоги в конкурсі ФДМ на заміщення вакантної посади керівника завод очолив Олег Сирота, який раніше обіймав посаду начальника відділу зовнішніх правових відносин Івано-Франківського ЛРЗ, а до цього - експерта з питань інвестицій та капітального будівництва НЕК "Укренерго".


Читайте також:

У Франківську працівники заводу подарували Марцінківу локомотив (фото)

Олег Сирота очолив Івано-Франківський локомотиворемонтний завод

«Івано-Франківським локомотиво-ремонтним заводом» керуватиме Олександр Ющішин

Марцінків: Рейдерська атака на Івано-Франківський локомотиворемонтний завод повторюється

Івано-Франківську досі не передали право власності на локомотиворемонтний завод

Виконком затвердив склад комісії, яка займеться розробленням стратегії розвитку ЛРЗ

Муніципальна варта охоронятиме "Локомотиворемонтний завод"

Марцінків прийшов на "Локомотиворемонтний завод" з десятком охоронців (фото)

Фонд держмайна повторно виставив на продаж "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод"

Івано-Франківська міська рада є поки єдиним бажаючим купити "Локомотиворемонтний завод"

Наступного тижня стане відомо, скільки готова витратити міська влада на купівлю "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу"

Хитрі схеми, звільнення працівників та вивезення обладнання. Як франківський ЛРЗ роками доводили до банкрутства (документи)

Гендиректор ЛРЗ сумнівається, що місто купує завод для того, щоб розвивати (лист)

В Івано-Франківську влада хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

Олег Гончарук: Для мене не зрозуміла інертна позиція "Укрзалізниці" стосовно ЛРЗ

Фотогалерея


03.01.2019 3393
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

679
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14095 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6216

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1305

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1190
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

547
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

686
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

629
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

917
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5957
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13777
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

290
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

584
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

511
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

824 2