Франківський стадіон "Рух" хочуть модернізували для потреб легкої атлетики

 

/data/blog/44450/488e04a4d4e3706740bf61ec53e2e91c.jpg


Повернувши головну спортивну арену Івано-Франківська у комунальну власність, в міськвиконкомі заходилися оновлювати план її реконструкції.

 

Якщо попередні проекти були зорієнтовані передусім на потреби футболу, то в теперішньому варіанті нарівні з «грою мільйонів» балом править «королева спорту» – легка атлетика. Окрім основного змагального ядра, для її представників передбачено розминочну зону та тренувальні зали.



– Це зроблено для того, щоб стадіон «Рух» міг претендувати на проведення легкоатлетичних змагань міжнародного рівня, – пояснює Західному кур'єру голова міськспорткомітету, за сумісництвом президент обласної федерації легкої атлетики Віталій Матешко. – Лише в такий спосіб, – переконаний він, – долею недобудованої арени можна зацікавити столичних спортивних функціонерів. А без них справу, розпочату ще у 1980-х, схоже, не завершити…  

 

Те, що у Києві справді зацікавилися згаданим проектом, свідчить робоча зустріч заступника міського голови Руслана Панасюка з Міністром мінмолодьспорту України Равілем Сафіулліним. Вона відбулася минулого тижня. Міністерство готове долучитися до зведення спортивного містечка в Івано-Франківську, однак взяти на себе всі витрати не може.
Відтак в обласному центрі шукатимуть й інші джерела фінансування на умовах державно-приватного партнерства. «Ми оптимізували проект реконструкції. Якщо раніше він оцінювався у майже півмільярда гривень, то сьогодні йдеться про вдвічі меншу суму», – розповідає Руслан Панасюк.

 

Найдорожчою частиною проекту залишається добудова основної арени. Разом з облаштуванням легкоатлетичного ядра вона оцінюється у майже 70 млн. грн. На другому місці за витратами – універсальний зал для ігрових видів спорту, гімнастики, боротьби, боксу тощо – 55 млн. грн.

 

Проектом передбачається також зведення відпочинково-розважального центру (з приміщеннями спортивної реабілітації, тренажерними залами, сауною з басейном та рестораном), адмінприміщення (з інформаційним центром, медичним блоком, залом засідань, кімнатами для суддів та техосіб) та готелю на 150 місць. Футболісти для тренувань отримають поле зі штучним покриттям. Окрім того, запланована ігрова зона з чотирма відкритими багатофункціональними майданчиками (міні-футбол, гандбол, баскетбол, теніс та ін.).

 

Цільова аудиторія необмежена: діти, підлітки, молодь, дорослі, люди похилого віку… Очільники міста переконані, що спортивні споруди не будуть порожніми. Окупність проекту, за їх підрахунками, складе десять років. До речі, паркінги, які є неодмінним атрибутом подібних об’єктів, очевидно, за браком місця вирішено розмістити під комплексом. Загалом планується 300 місць для авто.

 

Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ), яка й сама готова долучитися до реалізації проекту, обіцяє щороку організовувати в Івано-Франківську два змагання всеукраїнського рівня та час від час тішити прикарпатців міжнародними турнірами. Окрім того, тут будуть проводити навчально-тренувальні збори національні збірні України. Нагадаємо, що вже за півтора року столиця Прикарпаття прийматиме Кубок Європи зі спортивної ходьби.

 

Загалом у нового президента ФЛАУ Ігоря Гоцула великі плани щодо нашого краю. Під час останніх змагань «скороходів» за Кубок «Вечірнього Івано-Франківська» п. Гоцул побував не тільки на стадіоні «Рух», але й відвідав гірські райони області, де ознайомився з можливостями побудови тренувальної бази для спортсменів.

 

Питання відсутності баз та стадіонів для підготовки національної збірної з легкої атлетики на сьогодні чи не найболючіше. Його вирішення було одним з головних пунктів передвиборчої кампанії Ігоря Гоцула, який очолив федерацію в листопаді минулого року. Нещодавно новеньку арену підготовлену у Черкасах, укладено синтетичне покриття, готується навколостадіонна інфраструктура. Схожий проект ФЛАУ допомагає реалізувати у Кіровограді. Масштабну реконструкцію місцевого стадіону «Зірка» планують завершити у травні. Згідно з документами, це буде стадіон з сертифікатом ІААФ, тобто він зможе приймати національні та міжнародні змагання.

 

Враховуючи ту обставину, що на стадіоні в Ялті спливає десятирічний термін експлуатації легкоатлетичного ядра, незабаром в Україні залишиться тільки одна арена, здатна приймати міжнародні легкоатлетичні змагання – спорткомплекс «Олімпійський» у Донецьку. Як не дивно, його модерновий «тезка» з Києва не може претендувати на проведення аналогічних турнірів, оскільки позбавлений розминочної зони для атлетів. Вона була зруйнована під час підготовки до футбольного Євро...  

 

В Івано-Франківську вже неодноразово анонсувалися амбітні спортивні проекти, які так і залишалися лише на папері. Чи вдасться зреалізувати той, про який мовилося вище?

 

 

Читайте також:

Франківський стадіон "Рух" модернізують


08.12.2013 553 3
Коментарі (3)

спортсмен на болоті 2013.12.08, 21:44
да! це вже не смішно.. скільки можна відмивати бабло на напіврозваленому стадіоні !?
11 2013.12.08, 22:53
Востаннє там щось фінансувалося ще за Шкутяка. За нинішнього мера лише пуста балаканина.
Вуйко 2013.12.09, 10:12
З другого ярусу навіть краю поля не видно, не кажучи вже про бігові доріжки... Чергове ля ля ля. Як і з Палацем спорту.
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2819
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20964
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1922
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3994

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2097

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

783

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

47
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

49
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

708
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

715 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795