Франківський хлопець винайшов волюметричний дисплей, котрий незабаром може замінити РК-монітори

 

/data/blog/81794/a98fa02aee958c7dd60fd0e4675e7ef7.jpg

 

Продовжуючи тему перспективних іванофранківців, хочемо розповісти про молодого винахідника, що вже не один рік займається 3D-технологіями.

 

Артур Шкрібляк саме захистив дипломну роботу в нідерландському університеті, де він навчається, та готовий розповісти про свій винахід — волюметричний дисплей.

 

/data/blog/81794/5e18c6536e5df90348ee134d24ba8f71.jpg

Захоплення з дитинства

Наукою я почав цікавитись з дитинства. Скільки себе пам’ятаю — завжди хотів податися в цю сферу.

В основному мене тягнуло до фізики і трішки до математики. Здобути хороші знання мені допомогла Українська Гімназія №1, за що я досі дуже вдячний!

Перші проекти

Якось я дізнався про сербського винахідника Ніколу Тесла. На той момент мені було 15 років, якщо не помиляюсь. Так от, Тесла мене дуже надихнув своїми винаходами та баченням майбутнього — і я почав фанатично вивчати його життя, роботи та патенти.

Тоді ж натрапив на його винахід — Катушку Тесли. Цей пристрій міг відтворювати блискавки в масштабі, а також, теоретично, передавати енергію на відстань без потреби в проводах.

Саме це і стало моїм першим проектом. Мабуть, варто уточнити, що я займався виготовленням катушок протягом певного періоду. Першу робочу модель вдалося зібрати, коли мені виповнилося 16 (це зайняло майже рік), але це була не єдина модель. Я продовжив вдосконалювати конструкцію і займатись цією темою до вступу в університет.

Навчання за кордоном

Мене завжди цікавили унікальні та ефектні речі, креативність, тому це зіграло доволі важливу роль у виборі ВУЗу. Крім того, генетично я практик, моя родина з покоління в покоління працювала руками і це мені також передалося. Після школи виникло питання, який ж ВУЗ може надати комбінацію теорії та практики, розвинути креативне мислення.

Нажаль, я не знайшов хорошої пропозиції у нашій державі, тому довелось шукати за кордоном. Так я натрапив на університет Твенте у Нідерландах, в якому знайшов дві цікаві навчальні програми: креативні технології (КТ) та просунуті технології (ПТ). Фокус ПТ програми спрямований, в основному, на інженерну частину та побудову фізичних систем, в той час як КТ, крім усього, ознайомлює студентів з дизайном, програмуванням, бізнесом та командною роботою. Обидві програми потребують досить великої затрати часу, але я обрав КТ через ширший профіль.

 

Проживання в Нідерландах

Вважаю, що досвід проживання в Нідерландах є дуже корисним і «гартуючим». Як приклад — добираєшся всюди на велосипеді, а погода часто кидає серйозні виклики дощами та вітрами. Інколи, щоб вийти з дому, потрібно зібрати неабияку волю в кулак.

З іншого боку, тут дуже товариські тварини — часто можна побачити лісових звірів, які живуть в гармонії з людьми. В мене є ворон-товариш, який прилітає, щоб його погодували і, навіть, можна його погладити.

Нові винаходи

Зараз я рухаюся в напрямку віртуальних реальностей, 3D прінтингу та 3D зображень. Моя дипломна робота, яку я нещодавно вдало захистив, описує принципи та комерційний потенціал технології об’ємних зображень, а саме — волюметричних дисплеїв. Вони дозволяють створювати 3D- зображення в заданому просторі, при чому це зображення можна розглянути з усіх сторін. Я вірю, що це наступний крок в еволюції екранів. Бачу широке застосування таких дисплеїв в медицині, коли на екрані можна розгледіти, наприклад, серце пацієнта в реальному розмірі та пропорціях. Також, можливе застосування в архітектурі, астрономії, 3D дизайні і т.д.

Можливості обмежені тільки уявою

Я розробив робочий прототип такого екрану, тепер займаюся його оптимізацією і вдосконаленням.

Попри те, що технологія вже робоча — є багато нюансів, які ще треба змінити. Найближчим часом я буду працювати саме в цьому напрямку та готуватимусь до патентування і виходу на ринок.

Плани на майбутнє

Зараз я кооперую з креативною компанією з Барселони, дизайнерською з США та програмістською з Мальти.

Також мій проект буде виставлений цього року на загальний огляд в Амстердамі (The Makers Festival) та в місті Енсхеде (GogBot Festival). Сподіваюсь, що в 2016 році мої волюметричні дисплеї будуть у вільному доступі і майбутнє на крок наблизиться.

 

Фото: Артур Шкрібляк

 

Фото: Проект

 

Фото: Проект

 

Версаль


16.07.2015 362 1
Коментарі (1)

Валерій Плисак 2015.07.16, 14:13
Молодець!!!
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1861 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1248
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5032
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14406 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3408 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3228

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1053

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2414

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2370

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2924
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

187
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1350
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1127
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

603
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

518
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

862
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

827
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21801
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

344 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

813 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

616
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1082