Франківський боєць АТО: Москва буде спалена

 

 

Розмова із керівником штурмового блоку контррозвідки ДУК ПС Андрієм Витвицьким (“Спікер”)

 

Розмова із керівником штурмового блоку контррозвідки ДУК ПС Андрієм Витвицьким (“Спікер”).

 

– Розкажи як виникла БШР «Черепашки»?

-На самих початках виникла потреба в охороні Будинку Профспілок, в загін було обрано 10 людей, і наш сотник “Іранець” обрав мене командиром. В наші обов’язку входило: охорона Будинку Профспілок та усіх важливих персон на кшталт депутатів, журналістів, громадських активістів.

– Це була структура «Правого сектора»?

– Так, від самого початку усі бійці були членами ПС, куди прийшли за покликом серця, у структуру, яка тоді найбільше відповідала вимогам Майдану, бо ми розуміли, що доля України в руках її громадян, а не політиканів.

– Звідки така назва?

– Назва насправді більш жартівлива, ніж реальна. Хто був на Майдані, той пам’ятає, як виглядала форма рядового бійця – усілякі наколінники, саморобні бронежилети, мо тоциклетні каски, тому одяг- нутися у «повну бойову», займало багато часу. Уявіть собі «спецназьорів», у яких одягну тися займає біля 30 хв., обмо-таних скотчем, з дерев’яними палками, та шматками водостічних труб замість захисту, от вам і боївка швидкого реагування. Іншої назви окрім як загону швидкого реагування і повільного одягання «Черепахи», ми не вигадали. А з часом і обжилися власною черепахою, живою. Вона і зараз з нами.

– «Черепахи» приймали участь у всіх бойових діях Майдану?

– Бойове хрещення відбулося під Святошинським судом, де одному з бійців нашого загону, у сутичці з міліцією розбили голову. Маю за честь сказати, що 19 січня 2014 року ми були в авангарді сил «Правого сектору», відбирали перші трофеї типу щитів, кийків, бронежилетів та шоломів, саме з ними ми і продовжили наші бойові дії. Брали участь у всіх подіях Революції гідності, аж до перемоги сил Майдану та нашого виїзду на тренувальну базу ПС у Десні, де «Черепахи» стали членами ДУК ПС. Потім було кілька додаткових вишколів на різних базах та з різними інструкторами, після чого ми і влилися у бойову структуру ДУК ПС.

– Можете розказати, яку функцію виконуєте зараз?

– Питання військової таємниці ніхто не відміняв, жартома можу сказати: «я і моя молода команда щось робить, щось важливе», а якщо серйозно, то загонам контррозвідки ДУК ПС роботи більш ніж вистачає. А що саме входить в обов’язки — прочитайте у підручниках. Вибачте, це не для газети.

– Який контингент входить в ваш загін?

– Географічно з усієї країни. Люди різного віку, віросповідання, інтересів, від студентів до підприємців. Є колишні семінаристи, є колишні кандидати в депутати… Зокрема є побратим, який повернувся з Німеччини, і уже понад рік воює в інтересах нашої батьківщини. На щастя, у нашому складі не має жінок, тому з дисципліною проблем не має і відчувається справжнє побратимське чоловіче плече. Сміюсь. )

– Відсутність жінок в підрозділі не завадило тобі одружитися цього року…

– З моєю дружиною ми познайомились ще на Майдані, під час усіх бойових дій я намагався вигнати її звідти, а вона витягувала поранених і не хотіла покидати Майдан. На усіх базах вона регулярно відвідувала мене, займалася волонтерством та усіляко підтримувала мене та усіх бійців нашого загону. Весілля ми відгуляли на базі ДУК ПС, в присутності побратимів по зброї. На даний момент ми чекаємо поповнення у нашу сім’ю.

– Ну раз ми перейшли до особистого, то розкажи про себе…

– Я – типовий западенець, народився у Франківську, де і закінчив школу. Навчався у римо-католицькій семінарії у Львові, потім різна робота, Майдан.

– Не можу не спитати, які ти бачиш наші перспективи в україно-російській війні.

– З позиції бійця ДУК ПС, не можу не відзначити бойовий дух наших хлопців, їхнє завзяття і самопожертву. Хоча не усе так гладко: бракує озброєння, фінансування, технічних засобів, воюємо на нашому завзятті і з допомогою волонтерів. Звичайно ми переконані, що Москва буде спалена, а всі відповідальні за цю ситуацію в країні — покарані.

 

Розмовляв Олег Радик


06.03.2015 1002 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

324
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13722 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1560
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

860
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6122
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1715

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

632

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1459

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1269

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1162
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

516
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

648
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1570
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

595
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

874
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5919
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13572
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

238
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

540
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

479
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

784 2