Франківський боєць АТО: Москва буде спалена

 

 

Розмова із керівником штурмового блоку контррозвідки ДУК ПС Андрієм Витвицьким (“Спікер”)

 

Розмова із керівником штурмового блоку контррозвідки ДУК ПС Андрієм Витвицьким (“Спікер”).

 

– Розкажи як виникла БШР «Черепашки»?

-На самих початках виникла потреба в охороні Будинку Профспілок, в загін було обрано 10 людей, і наш сотник “Іранець” обрав мене командиром. В наші обов’язку входило: охорона Будинку Профспілок та усіх важливих персон на кшталт депутатів, журналістів, громадських активістів.

– Це була структура «Правого сектора»?

– Так, від самого початку усі бійці були членами ПС, куди прийшли за покликом серця, у структуру, яка тоді найбільше відповідала вимогам Майдану, бо ми розуміли, що доля України в руках її громадян, а не політиканів.

– Звідки така назва?

– Назва насправді більш жартівлива, ніж реальна. Хто був на Майдані, той пам’ятає, як виглядала форма рядового бійця – усілякі наколінники, саморобні бронежилети, мо тоциклетні каски, тому одяг- нутися у «повну бойову», займало багато часу. Уявіть собі «спецназьорів», у яких одягну тися займає біля 30 хв., обмо-таних скотчем, з дерев’яними палками, та шматками водостічних труб замість захисту, от вам і боївка швидкого реагування. Іншої назви окрім як загону швидкого реагування і повільного одягання «Черепахи», ми не вигадали. А з часом і обжилися власною черепахою, живою. Вона і зараз з нами.

– «Черепахи» приймали участь у всіх бойових діях Майдану?

– Бойове хрещення відбулося під Святошинським судом, де одному з бійців нашого загону, у сутичці з міліцією розбили голову. Маю за честь сказати, що 19 січня 2014 року ми були в авангарді сил «Правого сектору», відбирали перші трофеї типу щитів, кийків, бронежилетів та шоломів, саме з ними ми і продовжили наші бойові дії. Брали участь у всіх подіях Революції гідності, аж до перемоги сил Майдану та нашого виїзду на тренувальну базу ПС у Десні, де «Черепахи» стали членами ДУК ПС. Потім було кілька додаткових вишколів на різних базах та з різними інструкторами, після чого ми і влилися у бойову структуру ДУК ПС.

– Можете розказати, яку функцію виконуєте зараз?

– Питання військової таємниці ніхто не відміняв, жартома можу сказати: «я і моя молода команда щось робить, щось важливе», а якщо серйозно, то загонам контррозвідки ДУК ПС роботи більш ніж вистачає. А що саме входить в обов’язки — прочитайте у підручниках. Вибачте, це не для газети.

– Який контингент входить в ваш загін?

– Географічно з усієї країни. Люди різного віку, віросповідання, інтересів, від студентів до підприємців. Є колишні семінаристи, є колишні кандидати в депутати… Зокрема є побратим, який повернувся з Німеччини, і уже понад рік воює в інтересах нашої батьківщини. На щастя, у нашому складі не має жінок, тому з дисципліною проблем не має і відчувається справжнє побратимське чоловіче плече. Сміюсь. )

– Відсутність жінок в підрозділі не завадило тобі одружитися цього року…

– З моєю дружиною ми познайомились ще на Майдані, під час усіх бойових дій я намагався вигнати її звідти, а вона витягувала поранених і не хотіла покидати Майдан. На усіх базах вона регулярно відвідувала мене, займалася волонтерством та усіляко підтримувала мене та усіх бійців нашого загону. Весілля ми відгуляли на базі ДУК ПС, в присутності побратимів по зброї. На даний момент ми чекаємо поповнення у нашу сім’ю.

– Ну раз ми перейшли до особистого, то розкажи про себе…

– Я – типовий западенець, народився у Франківську, де і закінчив школу. Навчався у римо-католицькій семінарії у Львові, потім різна робота, Майдан.

– Не можу не спитати, які ти бачиш наші перспективи в україно-російській війні.

– З позиції бійця ДУК ПС, не можу не відзначити бойовий дух наших хлопців, їхнє завзяття і самопожертву. Хоча не усе так гладко: бракує озброєння, фінансування, технічних засобів, воюємо на нашому завзятті і з допомогою волонтерів. Звичайно ми переконані, що Москва буде спалена, а всі відповідальні за цю ситуацію в країні — покарані.

 

Розмовляв Олег Радик


06.03.2015 1024 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

431
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1825
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3312
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1188
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1214
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1274 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

317

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1166

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1006

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

378
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2535
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1271
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1369
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

585
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15230
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7519
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

376
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

878 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

511
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

419
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

506