Франківський стадіон та гроші на нього: нові подробиці

Майже рік назад питанням будівництва та подальшою експлуатацією збудованого штучного поля зацікавилися депутати Івано-Франківської обласної ради.

Це питання розглядали і під час двох засідань постійних комісій (бюджетна та з гуманітарних питань і свободи слова), за підсумками яких оголошено про намір створити робочу групу, що вивчила би всі обставини, пов’язані з будівництвом нового футбольного стадіону та його подальшою експлуатацією, пише у №135 (1863) від 9 листопада 2018 року газета  «Спортивка».

«На двох депутатських комісіях обласні обранці зазначили, що громадськості презентували один стадіон, а збудували – інший. Мало того, нині його використовує лише обласна федерація футболу, – сказав тоді голова облради Олександр Сич. – Об’єкт, у який вклали значні кошти громади, не може бути у власності будь-якої громадської організації. Наразі стадіон просто знищується, тож проблема є, і то відчутна».

Минув майже календарний рік. З’ясувалося, що ніхто належним чином так і нічого не створив, а з ним і належним чином ніхто не вивчив питання, скільки ж коштів затрачено на те злощасне будівництво і все, що пов’язано з тим горе-стадіоном.

Цікавим є те, що останнім часом чомусь озвучують суму понад 16 мільйонів гривень, що фігурувала у місцевих ЗМІ наприкінці 2017-го року.

Як свідчать певні документи, навіть після помпезного відкриття «новобудови» за участі Президента Порошенка, на спортивний об’єкт у грудні минулого року виділили ще значні кошти з обласного бюджету – понад мільйон гривень. Отже, реально витрачено більше, ніж наразі кажуть.

Ні для кого не є таємницею, що безпосередню вартість будівництва самого стадіону неймовірно завищили, реальну суму коштів, у тому числі залучених із бюджетів різних рівнів, ніхто не може точно назвати. Ніхто з посадових осіб області та міста не може сказати, чому презентували побудову сучасного стадіону, а фактично збудували якесь непорозуміння на 400 місць, що важко наразі назвати стадіоном. Бо ще раз підкреслимо: перед будівництвом громаді показували проект, що разюче відрізняється від збудованого і введеного в експлуатацію об’єкта.

На жаль, неприємна історія, а ошукування та шахрайство й надалі тривають.

Одним із доказів на підтвердження цього може слугувати те, що у двох засіданнях комісій обласної ради був присутній Тарас Клим – безпосередній ініціатор побудови стадіону за програмою УЄФА «Хет-трик» в Івано-Франківську. Так ось, цей горефутбольний функціонер, якого завжди супроводжують скандали, пов’язані з футболом, таке враження, що свідомо обманув депутатів обласної ради. Це випливає зі стенограми засідань. Саме ця особа, якій свого часу вдалось ошукати разом узяті ФФУ, УЄФА та ФІФА (відома історія з підробкою своїх паспортів, що в подальшому дало йому право незаконно отримати звання лайнсмена ФІФА), не тільки не спромігся назвати реальних сум коштів, витрачених на будівництво, замовником якого була обласна федерація футболу. Він не проінформував депутатів, що саме 1-го грудня 2017-го року зареєстроване ТОВ «ІФФФ Івент», засновником якого виступила громадська організація, яку безпосередньо на двох комісіях презентував сам Тарас Клим.

Створивши завідомо сумнівне ТОВ «ІФФФ Івент» і призначивши його директором І. Овчара, людину, яка на сьогодні значиться в реєстрі Люстраційного комітету та щодо якої свого часу порушено кримінальну справу за фактом скоєння злочину під час перебування на посаді голови Тисменицької РДА в часи Януковича, Івано-Франківська обласна федерація у неправомірний спосіб наприкінці січня 2018-го року набула права власності на збудований за бюджетні кошти футбольний стадіон (витяг із Державного реєстру, індексний номер витягу: 112287881).

А далі будову незаконно передали у розпорядження підконтрольного ТОВ «ІФФФ Івент» зі статутним фондом 1 000.00 грн., перетворивши його у механізм заробляння коштів.

Наразі безпосередньо обласна федерація самовільно вирішує, хто й у який спосіб має на ньому тренуватися чи грати. За проведення матчу на штучному газоні беруть 1 500.00 грн., а за годину тренувань – у розмірі свого статутного фонду (1 000.00 грн.). Разом із тим, на штучне поле, збудоване насамперед для дитячо-юнацького футболу, найбільшу футбольну школу області – СДЮСШОР «Прикарпаття», не допускають. Суттєво обмежують у праві проводити свої планові тренування, для усіх 28- ми груп юних футболістів різних вікових категорій.

Наприкінці вересня 2018-го року на сайті Івано-Франківської обласної ради з’явилося повідомлення, що на розгляд чергової сесії подано листи обласної державної адміністрації від 18.09.2018 р. за № 935/0/2/18- 132 та № 936/0/2/18-132 «Про утворення обласного комунального підприємства «Хет-трик» Івано-Франківської обласної ради» і «Про погодження розрахунків ідеальних часток у загальній власності на футбольний стадіон для дитячо-юнацького й аматорського футболу».

Цікавим видалося те, що частка громадської організації, яка подає звітність державним органам та установам про неприбутковість, зазначена в розмірі 73- ох відсотків, так як виявляється, що на будівництво стадіону ця організація виділила понад 12 мільйонів гривень!

Постає слушне запитання, звідки такі кошти взяла неприбуткова громадська організація, яку в жовтні 2017-го року очолив Андрій Бондаренко – особа, пов’язана з низкою корупційних скандалів, насамперед, зі заводом із виробництва штучного покриття ТОВ «ФФУ Продакшн», де він є його керівником, а також із історією про розподіл майже трьох тисяч квитків на фінал Ліги Чемпіонів УЄФА у Києві, де та особа обіймала посаду директора департаменту з підготовки і проведення зазначеного фіналу 2018- го року.

Невже там, де завжди присутній уродженець Івано-Франківська Андрій Бондаренко, там завжди щось нечисто?

У цьому контексті потрібно відзначити, що у документах, які особисто подав голова Івано-Франківської ОДА О. Гончарук, суттєво занижена сума коштів, фактично профінансована з обласного бюджету. Так, відповідно до листа департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА від 15.06.2018р. за № 104/01-07, зазначається, що з обласного бюджету на будівництво спортивної споруди витрачено лише 4 619 тис. грн., в той саме момент, коли безпосередньо голова ОДА, власне, у своїй доповіді на сесії обласної ради на початку року озвучив суму коштів, освоєних на будівництві з обласного бюджету, в розмірі 6 800 тис. гривень.

Також викликала велике здивування відсутність у проекті рішення частки самого міста Івано-Франківська, яке також вкладало значні кошти (приблизно 1 млн грн.) і безпосередньо виділило земельну ділянку, ринкова вартість якої, за словами міського голови Р. Марцінківа, сягає понад 20 млн гривень.

До такого перебігу подій виявила своє ставлення прокуратура Івано-Франківської області, яка протягом тривалого часу не вживала жодних правових дій в історії з тим злощасним будівництвом, що двічі відвідував Президент України Порошенко.

Так, наразі стало відомо, що прокуратура подала відповідне оскарження. Прокурори направили до Господарського суду області скаргу про скасування рішення на право власності на стадіон за товариством «ІФФФ Івент», що створила обласна федерація.

У цей час на сесії обласної ради, що відбулася у жовтні, питання щодо створення будь-якого комунального підприємства «Хет-трик» Івано-Франківської ради і про розподіл часток у власності майбутнього КП не розглядали.

А поки на вулиці Грушевського в Івано-Франківську, фактично своєю бездіяльністю спричинивши таку ситуацію, не можуть поділити футбольне поле зі штучним покриттям, воно продовжує руйнуватися та покриватися іржею, в той час як юних футболістів на нього й далі не допускають.

Петро Гончарак,  «Спортивка»


14.11.2018 2384
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1069
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2681 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2236
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3095
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2693
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2413 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

526

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

538

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1024

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20501
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

721
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1991
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

273
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

877
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5575
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7445
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

995
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

742
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1107 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1610 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1467