Франківський стадіон та гроші на нього: нові подробиці

Майже рік назад питанням будівництва та подальшою експлуатацією збудованого штучного поля зацікавилися депутати Івано-Франківської обласної ради.

Це питання розглядали і під час двох засідань постійних комісій (бюджетна та з гуманітарних питань і свободи слова), за підсумками яких оголошено про намір створити робочу групу, що вивчила би всі обставини, пов’язані з будівництвом нового футбольного стадіону та його подальшою експлуатацією, пише у №135 (1863) від 9 листопада 2018 року газета  «Спортивка».

«На двох депутатських комісіях обласні обранці зазначили, що громадськості презентували один стадіон, а збудували – інший. Мало того, нині його використовує лише обласна федерація футболу, – сказав тоді голова облради Олександр Сич. – Об’єкт, у який вклали значні кошти громади, не може бути у власності будь-якої громадської організації. Наразі стадіон просто знищується, тож проблема є, і то відчутна».

Минув майже календарний рік. З’ясувалося, що ніхто належним чином так і нічого не створив, а з ним і належним чином ніхто не вивчив питання, скільки ж коштів затрачено на те злощасне будівництво і все, що пов’язано з тим горе-стадіоном.

Цікавим є те, що останнім часом чомусь озвучують суму понад 16 мільйонів гривень, що фігурувала у місцевих ЗМІ наприкінці 2017-го року.

Як свідчать певні документи, навіть після помпезного відкриття «новобудови» за участі Президента Порошенка, на спортивний об’єкт у грудні минулого року виділили ще значні кошти з обласного бюджету – понад мільйон гривень. Отже, реально витрачено більше, ніж наразі кажуть.

Ні для кого не є таємницею, що безпосередню вартість будівництва самого стадіону неймовірно завищили, реальну суму коштів, у тому числі залучених із бюджетів різних рівнів, ніхто не може точно назвати. Ніхто з посадових осіб області та міста не може сказати, чому презентували побудову сучасного стадіону, а фактично збудували якесь непорозуміння на 400 місць, що важко наразі назвати стадіоном. Бо ще раз підкреслимо: перед будівництвом громаді показували проект, що разюче відрізняється від збудованого і введеного в експлуатацію об’єкта.

На жаль, неприємна історія, а ошукування та шахрайство й надалі тривають.

Одним із доказів на підтвердження цього може слугувати те, що у двох засіданнях комісій обласної ради був присутній Тарас Клим – безпосередній ініціатор побудови стадіону за програмою УЄФА «Хет-трик» в Івано-Франківську. Так ось, цей горефутбольний функціонер, якого завжди супроводжують скандали, пов’язані з футболом, таке враження, що свідомо обманув депутатів обласної ради. Це випливає зі стенограми засідань. Саме ця особа, якій свого часу вдалось ошукати разом узяті ФФУ, УЄФА та ФІФА (відома історія з підробкою своїх паспортів, що в подальшому дало йому право незаконно отримати звання лайнсмена ФІФА), не тільки не спромігся назвати реальних сум коштів, витрачених на будівництво, замовником якого була обласна федерація футболу. Він не проінформував депутатів, що саме 1-го грудня 2017-го року зареєстроване ТОВ «ІФФФ Івент», засновником якого виступила громадська організація, яку безпосередньо на двох комісіях презентував сам Тарас Клим.

Створивши завідомо сумнівне ТОВ «ІФФФ Івент» і призначивши його директором І. Овчара, людину, яка на сьогодні значиться в реєстрі Люстраційного комітету та щодо якої свого часу порушено кримінальну справу за фактом скоєння злочину під час перебування на посаді голови Тисменицької РДА в часи Януковича, Івано-Франківська обласна федерація у неправомірний спосіб наприкінці січня 2018-го року набула права власності на збудований за бюджетні кошти футбольний стадіон (витяг із Державного реєстру, індексний номер витягу: 112287881).

А далі будову незаконно передали у розпорядження підконтрольного ТОВ «ІФФФ Івент» зі статутним фондом 1 000.00 грн., перетворивши його у механізм заробляння коштів.

Наразі безпосередньо обласна федерація самовільно вирішує, хто й у який спосіб має на ньому тренуватися чи грати. За проведення матчу на штучному газоні беруть 1 500.00 грн., а за годину тренувань – у розмірі свого статутного фонду (1 000.00 грн.). Разом із тим, на штучне поле, збудоване насамперед для дитячо-юнацького футболу, найбільшу футбольну школу області – СДЮСШОР «Прикарпаття», не допускають. Суттєво обмежують у праві проводити свої планові тренування, для усіх 28- ми груп юних футболістів різних вікових категорій.

Наприкінці вересня 2018-го року на сайті Івано-Франківської обласної ради з’явилося повідомлення, що на розгляд чергової сесії подано листи обласної державної адміністрації від 18.09.2018 р. за № 935/0/2/18- 132 та № 936/0/2/18-132 «Про утворення обласного комунального підприємства «Хет-трик» Івано-Франківської обласної ради» і «Про погодження розрахунків ідеальних часток у загальній власності на футбольний стадіон для дитячо-юнацького й аматорського футболу».

Цікавим видалося те, що частка громадської організації, яка подає звітність державним органам та установам про неприбутковість, зазначена в розмірі 73- ох відсотків, так як виявляється, що на будівництво стадіону ця організація виділила понад 12 мільйонів гривень!

Постає слушне запитання, звідки такі кошти взяла неприбуткова громадська організація, яку в жовтні 2017-го року очолив Андрій Бондаренко – особа, пов’язана з низкою корупційних скандалів, насамперед, зі заводом із виробництва штучного покриття ТОВ «ФФУ Продакшн», де він є його керівником, а також із історією про розподіл майже трьох тисяч квитків на фінал Ліги Чемпіонів УЄФА у Києві, де та особа обіймала посаду директора департаменту з підготовки і проведення зазначеного фіналу 2018- го року.

Невже там, де завжди присутній уродженець Івано-Франківська Андрій Бондаренко, там завжди щось нечисто?

У цьому контексті потрібно відзначити, що у документах, які особисто подав голова Івано-Франківської ОДА О. Гончарук, суттєво занижена сума коштів, фактично профінансована з обласного бюджету. Так, відповідно до листа департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА від 15.06.2018р. за № 104/01-07, зазначається, що з обласного бюджету на будівництво спортивної споруди витрачено лише 4 619 тис. грн., в той саме момент, коли безпосередньо голова ОДА, власне, у своїй доповіді на сесії обласної ради на початку року озвучив суму коштів, освоєних на будівництві з обласного бюджету, в розмірі 6 800 тис. гривень.

Також викликала велике здивування відсутність у проекті рішення частки самого міста Івано-Франківська, яке також вкладало значні кошти (приблизно 1 млн грн.) і безпосередньо виділило земельну ділянку, ринкова вартість якої, за словами міського голови Р. Марцінківа, сягає понад 20 млн гривень.

До такого перебігу подій виявила своє ставлення прокуратура Івано-Франківської області, яка протягом тривалого часу не вживала жодних правових дій в історії з тим злощасним будівництвом, що двічі відвідував Президент України Порошенко.

Так, наразі стало відомо, що прокуратура подала відповідне оскарження. Прокурори направили до Господарського суду області скаргу про скасування рішення на право власності на стадіон за товариством «ІФФФ Івент», що створила обласна федерація.

У цей час на сесії обласної ради, що відбулася у жовтні, питання щодо створення будь-якого комунального підприємства «Хет-трик» Івано-Франківської ради і про розподіл часток у власності майбутнього КП не розглядали.

А поки на вулиці Грушевського в Івано-Франківську, фактично своєю бездіяльністю спричинивши таку ситуацію, не можуть поділити футбольне поле зі штучним покриттям, воно продовжує руйнуватися та покриватися іржею, в той час як юних футболістів на нього й далі не допускають.

Петро Гончарак,  «Спортивка»


14.11.2018 2453
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1018
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6767
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14867 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1788
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1046
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6505

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

848

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1643

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1442

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1316
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

410
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

674
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

834
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1735
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

762
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1058
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34889 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

232
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

418
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

726
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

641