Франківський митець зобразив на полотнах християнські святині Афона

Сакральний світ християнських святинь Афона відтворюють полотна відомого українського митця, Заслуженого художника України Василя Красьохи, які віднині експонуються у виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України.

Ця  персональна виставка творів Василя Красьохи є результатом його двох творчих відряджень у великий релігійний центр Православної Церкви — на славнозвісну гору Афон у Греції, яку в грецьких офіційних джерелах іменують Святою Горою, пише прес-служба МВК. 

Там ще з VII ст. діє автономна монастирська держава і донині функціонують два десятки чоловічих монастирів. Україна мала з Афоном тісні релігійно-культурні зв'язки.

Перший руський скит — Пантелеймонів монастир — було закладено на цій горі ще 1080 року. Афон притягував до себе відомих людей української землі — Антонія Печерського, Паїсія Величковського, Івана Вишенського, Василя Григоровича-Барського та ін.

Василь Красьоха на відкритті виставки в Івано-Франківську розповів про свою релігійно-мистецьку одіссею на Афон. Задум створити такий тематичний цикл живописних полотен у нього виник після відвідин Єрусалиму та ряду українських святинь.

Перша його поїздка на Афон відбулася 2011 року. Хоча В. Красьоха їхав туди більше як паломник, однак попри те встиг і намалювати етюди десяти монастирів. А їдучи зі Святої Гори, він відчув, що туди ще повернеться... Так, зрештою, і сталося…

Торік художник за підтримки благодійного фонду «Православний спадок України на Святій Горі Афон» (УПЦ МП), до якого він звернувся за підтримкою свого задуму, двічі побував у творчому відрядженні в Грецію і по кілька тижнів малював тамтешні монастирі. Картини цієї серії художник подарував благодійному фонду, де з цього приводу зазначили, що в Україні досі повної колекції живописних видів афонських монастирів не було, тож ця колекція є нині єдиною в Україні.

Руслан Марцінків зокрема зазначив, що виставка картин із видами Афону створює відчуття безпосередньої присутності на Святій Горі і передає її духовну енергетику й умиротвореність. Чільник Івано-Франківська вручив В. Красьосі офіційну подяку за його вклад у розвиток українського мистецтва, а заодно подякував і голові обласної організації НСХУ Миколі Якимечку за активне висвітлення творчих доробків прикарпатських митців.

 Довідка:

Василь Красьоха — художник-живописець, член Національної спілки художників України, Заслужений художник України. Народився 12 березня 1954 року в селі Хряськ на Волині. Після навчання в Київському художньому інституті на факультеті живопису (1972–1978 рр.) переїхав працювати в Івано-Франківськ. Учасник багатьох художніх виставок в Україні та за кордоном. Доробок художника сягає за тисячу робіт. Роботи Василя Красьохи зберігаються в фондах Міністерства культури України, музеях і приватних збірках багатьох країн світу (Німеччина, Польща, Японія, США, Росія). Його картину «Адам і Єва» придбав для своєї колекції й Президент України Петро Порошенко. У рідному селі Хряську Василь Красьоха має майстерню і часто, як повідомляє волинська преса, навідується туди за натхненням. 


20.02.2018 1079 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

465
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4562
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1392
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1279
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2528
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3925

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

323

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1154

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

996

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

928
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

237
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10607
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

308
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

571
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5630
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1371
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

244
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

163
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

552 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

980
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

855