Франківських лікарів навчали виявляти інсульт на ранній стадії виникнення

 

 

Хвороби XXI століття – гіпертонія та атеросклероз і як наслідок інсульт, трапляються все частіше. На жаль, більшість пацієнтів, після перенесеного інсульту, на все життя залишилися інвалідами, можливо через те, що не отримали спеціалізовану допомогу в перші години від початку захворювання.

 

Днями в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська відбувся стартап для лікарів – радіологів і неврологів. Аплікант (тобто тренер, який проводить навчання для лікарів в тих регіонах, де встановлена новітня апаратура) Наталія Пахомова, роз’яснювала  лікарям особливості проведення першого кроку тромболітичної програми, інформує Фіртка з посиланням на сайт МВК.

 

„Так звана тромболізисна терапія проводиться в усьому світі. При виникненні інсульту орієнтовно до 6 годин незворотних змін у мозку пацієнта немає і виявити ці зміни не можна ні за допомогою комп’ютерної томографії, ні УЗД, ні за допомогою лабораторних тестів. Навіть магнітно-резонансна томографія не дає змоги зрозуміти, що саме в мозку спричинило певні порушення, при яких у пацієнта відняло мову, людина перестала бачити одним оком, у неї перестає рухатися рука або нога. „Швидка допомога” має привезти пацієнта в лікарню, щоб провести комп’ютерну томографію на такому апараті, який може визначити рівень перфузії, тобто кровопостачання головного мозку”, – розповідає завідуючий рентгенологічним відділенням ЦМКЛ Ігор Соколовський.

 

За його словами, на ранній стадії виникнення інсульту, а саме до чотирьох годин, виявити зміни та побачити, яка частина мозку уражена, можливо тільки визначивши рівень перфузії і лише за допомогою апарату динамічної волюметричної комп’ютерної томографії Toshiba Aquilion Prime, який в Івано-Франківську наявний тільки в Центральній міській клінічній лікарні.

 

„При гострому розладі мозкового кровообігу за типом ішемічного інсульту, навіть при наявності клініки, в періоді терапевтичного вікна, відсутні томографічні ознаки сформованого осередку некрозу мозкової речовини. В усьому світі у період терапевтичного вікна застосовується такий метод лікування, як тромболітична терапія. Внутрівенно вводять тромболітик (препарат, що дозволяє дуже швидко „розчинити” свіжий тромб.

 

Метод перфузійної КТ дає змогу виявити осередки ураження мозку на ранньому етапі, що дозволяє застосовувати сучасні методики лікування, запобігти смерті і зменшити рівень  втрати працездатності хворими, в яких стався ішемічний інсульт”, – наголошує завідуюча неврологічним відділенням для хворих з порушенням мозкового кровообігу Центральної міської клінічної лікарні Ірина Кобець.

 

Комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion Prime працює в ЦМКЛ з 2012 року. За цей час тут було проведено чотири аплікації – стартову, внутрішньовенні обстеження, перфузіографію органів черевної порожнини й легень та стартап перфузії головного мозку.


15.02.2016 593 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

317
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2914
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21070
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1977
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1348 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2363

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

699

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2139

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

817

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1407
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

141
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

466
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

998
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

142
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

757
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

737
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8212
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

823 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

875
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2169 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

820