Франківські волонтери створили прихисток для жінок із дітьми з інших регіонів України

Франківські волонтери створили для жінок із дітьми з інших регіонів, які через повномасштабну війну залишилися без домівок, прихисток у селі Загвіздя поблизу Івано-Франківська. Наразі ще є п’ять вільних кімнат.

Про це Суспільному розповіла керівниця благодійної організації "Час добра і милосердя" Валерія Кушніренко, передає Фіртка.

З її слів, у шелтері вже завершили ремонт та заселили дві родини з Харківщини. Волонтери першочергово надають житло жінкам, які опинилися в складних життєвих обставинах через війну.

Наталія Анісімова — мама трьох дітей. Вони виїхали з Харківщини через постійні обстріли та поранення сина, говорить жінка. Касетний снаряд російських військових влучив неподалік будинку сім’ї. Тоді Олексій травмував ногу.

"Я зняла светр, перев’язала рану і ми побігли кликати на допомогу. Прийшли наші військові. Вони справді — молодці. Нас скерували в Лозову. В Лозовій Олексія оперували чотири години. Поставили на ніжку апарат Ілізарова. Як я прочитала в документах, йому роздробило кістку і розірвало артерію", — пригадує Наталія Анісімова.

Допоміг виїхати родині Анісімових з Харківщини військовий з Івано-Франківська. Так вони познайомилися з волонтерами благодійної організації "Час добра і милосердя", а ті надали житло. 1 березня сім’я оселилася у прихистку.

Також із Харківщини переїхала Оксана Третьякова із шестирічною донькою та мамою. Вони – одні з перших мешканців шелтера. Зараз, розповідає Оксана, оговтуються після пережитого та адаптовуються до нового міста.

Оксана Третьякова каже:

"У Харкові — постійно обстріли. Ніякого майбутнього для дитинки немає. Тут ми записали одразу до школи, ходимо на малювання. Доньці подобається".

Облаштовувати прихисток волонтери почали наприкінці травня 2022 року, говорить керівниця організації "Час добра і милосердя" Валерія Кушніренко. Ремонт завершили у січні. У користуванні нових мешканців відремонтовані кімнати, кухня та пральня. Усе це допомогли закупити небайдужі, каже Валерія. Зараз у шелтері є п'ять вільних кімнат. Їх пропонують жінкам із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах через війну. Проживання у шелтері — безкоштовне, розповідає волонтерка.

"Ми запрошуємо таких мам з дітьми, які вагаються, не мають ресурсів. Ми готові оплатити дорогу, прийняти з песиком, навіть можемо приїхати й забрати. Ми готові створити всі умови для того, щоб родини відчули себе в повному комфорті. Допомагаємо оформити соціальні виплати, також з медичними обстеженнями", — каже Валерія Кушніренко.

З її слів, у прихистку залишилося відремонтувати фасад будинку й облагородити територію. Також волонтери просять матеріальної допомоги — грошей, одягу для дорослих і дітей, меблів та техніки.

Допомогу можна приносити до соціальної крамниці "Час добра і милосердя" за адресою: місто Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 37 Б.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям

В Івано-Франківську діє декілька соціальних програм допомоги: хто може отримати кошти


15.03.2023 Іван Муканик 218
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5239 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2290 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1722
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2210
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4118

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

267

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

337

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

406

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

798
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

152
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

281
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

455
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

181
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

309 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

627
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

922
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5471
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

521