На пластичну операцію бродячому собаці з Івано-Франківська зібрали 10 203 грн. Йому вистрілили в морду — були вибиті зуби, вирвано шматок щелепи й щоку.
Знайшли пораненого пса волонтери благодійної організації "Дім Сірка" Мар'яна Кушнірик і Людмила Малярчук. Організували збір коштів на лікування, розмістили інформацію у соцмережах.
— 25 травня знайомі сказали, що під магазином сидить собака зі страшною травмою — в щелепі величезна дірка, — згадує Людмила Малярчук. За фахом перукар, працює у торгівлі. — Його підгодовували в готелі "Квінс". Адміністраторка зателефонувала нам, коли пес з'явився неподалік. Поїхали вчотирьох — я, Мар'яна, ветлікар і водій. Узяли курячого фаршу. Пес був голодний — так захопився їжею, що навіть не відреагував, коли лікар вистрелив у нього уколом з наркозом.
О десятій вечора нас прийняли у приватній ветеринарній клініці. Лікарі припустили, що біля собаки вибухнула петарда. У нього майже до ока була відірвана щока.
Псові дали кличку Квінс, за назвою готелю.
— Спочатку думали везти його до Львова на операцію. Але там лікарі запропонували підшити Квінсу губу, пересадити шкіру з-за вуха, а про пересадку кістки і реконструкцію щелепи мова не йшла. Ми звернулися на телебачення, розповіли про собаку в інтернеті. Допомогу запропонувала столична громадська організація "Хепі пав" — у перекладі щасливі лапи. У київській клініці "Фауна-сервіс" Квінса почали готувати до операції.
— Хірург Павло Пульняшенко сказав, що у собаку стріляли впритул, — додає Мар'яна Кушнірик. Вона цього року закінчила Івано-Франківський університет нафти й газу за спеціальністю інформаційний аналітик. — Куля пройшла навиліт. Згодом дізналися, що у Квінса стріляла п'яна компанія, яка гуляла в заміській колибі. Він довірливий, добрий.
— Треба було зробити, щоб міг нормально їсти, бо він тільки лежав, пчихав, кашляв, гній тік із носа, в дірі вигнивало якесь сміття, засохле листя стирчало. Все це ми вичищали, вимивали. Готували йому кашку, паштет. Та все одно їжа йшла носом. Він так довго не прожив би, — продовжує Людмила. — Хірург зробив пересадку ясен, і тканини прижилися. Хоч пес і немолодий — йому років 8. Лікарі виявили ще задавнену хворобу хребта, а в передній лапі сидить куля.
В Івано-Франківську волонтери зібрали на лікування Квінса понад 10 тис. грн.
— Розставили скриньки у ветлікарнях, крамницях — скрізь, де дозволяли. Найбільша пожертва була від Любові Кузенко — 2 тисячі гривень. У Києві допомагають волонтери. Дозбируємо гроші на наступні операції. Нам часом дорікають: "Ліпше збирали би на хворих дітей". Але всі, хто давав гроші, мали вибір і вибрали Квінса, — каже Людмила Малярчук, пише Gazeta.ua.
— После Ивано-Франковска еще порядка 200 людей сделали пожертвования, — розповідає 30-річна Олександра Годік, піар-менеджер "Хепі пав".
Квінс зараз живе у Києві. На лавці чекаємо, коли вийде на прогулянку з тимчасовою хазяйкою 30-річною Анною Дроб'язко. Виходять із під'їзду 16-поверхівки на вул. Севастопольській. Анна сідає на лавку, відчіплює червоний повідець.
— Мы уже голос подаем, охраняем территорию. Я давно мечтала о такой дворняге большой, — розповідає. В її однокімнатці живуть тхір і два щури.
Пес лежить на піску біля ніг хазяйки. У нього світло-коричнева шерсть, на спині — чорна. Над хвостом трохи коротша: там її голили, коли робили рентген. На морді помітно шрам. З лівого боку немає зубів.
— Он был зашуганный, запуганный. К нему дотрагиваешься — вздрагивает. Нам кошмарики иногда снятся. Мявчим, скавчим и дергаемся. Что-то явно нехорошее видит, — Анна гладить Квінса. На руках залишається шерсть, пес линяє. — На нього собаки агресивно реагують, бо слабкий. Перший тиждень боявся. А зараз вуха підніме, стойку прийме, гавкає. Майже не шкутильгає. Спершу було так: два кроки зробить і лягає. За місяць зміцнів, погладшав.
Анна й Олександра гладять Квінса, той смикає задньою лапою.
— Мій собака, вже мій. Віддавати шкода, але розумію, що треба, — продовжує Анна. — Я не потягну, цей пес потребує грошей.
Волонтери шукають йому господарів. Можливо, за кордоном. Квінсу буде потрібна пожиттєва ветеринарна допомога, огляди двічі на місяць.
— Складність цього собаки — у комбінованій патології. У першу чергу ми закрили дефект піднебіння, щоб він міг нормально їсти. Але в нього серйозна проблема із хребтом, — розповідає 55-річний Павло Пульняшенко, головний лікар клініки "Фауна-сервіс".
У суботу, 3 серпня, Квінсу зробили операцію на спині, щоб уникнути паралічу. Вона тривала близько 2 год.
Джерело: Gazeta.ua