
Учасники громадського моніторингу якості повітря EcoCity представили новий концепт станцій, які мають назву Air Fresh Max.
Про це повідомили на сторінці EcoCity у соцмережі, пише Фіртка.
Станція може підтримувати максимальну кількість підключених сенсорів одночасно завдяки розширенню портів. Сенсори винесені за межі корпусу. Перед пиломіром автоматично підігрівається повітря за умови відносної вологості більш ніж 70%. Це дає нам змогу точніше відстежувати показники мікропилу в туманну погоду.
читайте також: Смог у Франківську: чи справді повітря в обласному центрі настільки забруднене?
В колбі станції можна розмістити металооксидні сенсори газів NO2, CO, NH3, електрохімічний сенсор формальдегіду, інфрачервоний сенсор вуглекислого газу одночасно.
Є можливість доукомплектації ще однією колбою для сенсорів газів, які розробники найближчим часом долучать до громадського моніторингу (приземний озон O3, діоксид сірки SO2 та летючі органічні частки VOC).
Для радіаційного фону винахідники розробили зовнішній модуль під концепт Air Fresh Max.
Основною перевагою цього концепту є його універсальність.
Переглянути карту якості повітря можна ТУТ.
Довідково:
У 2018 році юні робототехніки розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino. Заручившись підтримкою BeeGreen, Yellow Leaf Technologies та Urban Space 100 створили першу в Україні мережу онлайн моніторингу стану якості повітря в м.Івано-Франківську. Зокрема, Дмитро Обухов учень 9 класу, програміст Arduino та Eco City, розробив ПЗ для пристроїв моніторингу якості повітря #EcoCity, #ЕкоТруба, #AirFresh та #AirHome.
Дані пристрої можуть моніторити онлайн дрібнодисперсний мікропил PM1, PM2.5 та PM10, концентрацію вуглекислого газу у повітрі, формальдегід, радіацію, шум, температуру, вологість, атмосферний тиск, виводити дані на дисплей, виводити дані на сервер, управляти витяжкою, оновлювати ПЗ дистанційно. А це значить, що станції моніторингу можна встановлювати на вулиці та всередині приміщень.