Франківські студенти перемогли на Всеукраїнській олімпіаді з терапії

 

 

Днями на базі кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ пройшов II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з терапії (внутрішні хвороби). Студенти ІФНМУ посіли призові місця.

 

Загалом участь в олімпіаді взяли 38 студентів з усієї України. Оцінювали їх члени журі – 11 авторитетних науковців з різних українських медичних вишів, зокрема і з ІФНМУ, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу університету.

 

Олімпіада проходила у три етапи (перші два в обласній клінічній лікарні, а третій – на навчально-виробничо-рекреаційній базі ІФНМУ «Арніка»), по завершенні яких визначили переможців. Два призові місця здобули студенти ІФНМУ: Олексій Скакун посів перше місце, а Микита Белінський – друге. До числа найкращих також увійшли Тарас Бідованець (Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського), Марія Чижик (Українська медична стоматологічна академія), Владислав Малишев (Донецький національний медичний університет), Дарія Новосад (Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця).

 

Студент п’ятого курсу медичного факультету ІФНМУ Олексій Скакун зізнається, що перемога для нього стала дещо несподіваною. Думав, що до третього етапу не вдасться дійти. Найбільше юнак побоювався другого етапу, який передбачав роботу в умовах, що наближені до професійної діяльності – біля ліжка терапевтичного хворого. Цей тур олімпіади відбувався на базі різних відділень обласної клінічної лікарні. Олексій Скакун вважає, що йому пощастило. «Під час практичного завдання не дуже хотів потрапити в ревматологічне відділення, бо вважаю цю галузь медицини доволі складною, – розповідає хлопець. – На щастя, мені випала гематологія, в якій я найкраще  орієнтуюся».

 

Олексій Скакун каже, що у майбутньому бачить себе кардіологом. Мало того, нещодавно на сайті ІФНМУ ми вже повідомляли, що юнак пройшов національний конкурсний відбір і протягом тижня стажувався в Інституті Серця. Взагалі талановитий студент називає медицину своїм хобі. Хоча має ще й інше захоплення, яким займається з самого дитинства. Олексій Скакун з п’ятилітнього віку грає в шахи.

 

Інший призер – студент п’ятого курсу медичного факультету ІФНМУ Микита Белінський, який посів друге місце в олімпіаді, теж каже, що свою кар’єру лікаря планує реалізувати в кардіології. Хлопець розповів, що під час олімпіади серед учасників зустрів чимало своїх давніх друзів з Донецького медичного університету, звідки юнак минулого року перевівся до ІФНМУ.

 

Голова журі завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства, проректор з наукової роботи ІФНМУ Ігор Вакалюк оцінює рівень підготовки всіх учасників олімпіади доволі високим. «Студенти показали вміння вирішувати тестові завдання, більшість із яких успішно складені на 90% і вище, – розповідає Ігор Вакалюк. – Під час практичного завдання учасники чудово продемонстрували вміння обстежувати і опитувати пацієнта».

 

З іншого боку, голова журі зауважує, що більшості студентам найважче було виставити правильний діагноз. А на третьому етапі, під час вирішення ситуаційних задач, основна складність полягала в незнанні студентами найновіших протоколів ведення хворих, адже підручники, як правило, трохи відстають від нововведень, що впроваджують у практичну медицину.

 

А декан медичного факультету Роман Яцишин наголошує, що така олімпіада є надзвичайно важливим етапом у житті студентів-учасників, адже це колосальна перевірка власних знань і здібностей. 


26.04.2016 646 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

629
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3240
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21339
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2123
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1604 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

436

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2281
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

572
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

862
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

773
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8355
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

448
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1283 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2298 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1008