Франківські пластунки розповіли історію свого куреня (фото)

Франківські пластунки з куреня "Блискавки" продовжують рятувати світ довкола себе.

Дівчата власноруч створюють щомісячні сторінки електронного календаря із закликами робити цей світ кращим, пише Фіртка з посиланням на сторінку української скаутської організації ПЛАСТ.

"Календар ми задумали до дня народження нашого куреня. Куреню «Блискавки» виповнюється 60 років. Він виник в Австралії у 1959 році. Курені - це об’єднання людей за інтересами. Кожен курінь має свою спеціалізацію. Наш курінь «Блискавки» займається благодійністю. Мета календаря – закликати людей робити добрі вчинки. Перші місяці року проілюстрували пластунки з Івано-Франківська, далі будуть ще фотографії та розповіді добрих справ пластунок з Києва та Вінниці", - каже референт медіа Івано-Франківського Пласту Віта Дідик.

Дизайном календаря зголосилася займатися пластунка Наталя Вдовиченко. Кожна з учасниць проекту самостійно обирала тему і визначала тезу-заклик для аудиторії. Армія - стала темою для січня. На сторінці календаря зображена пластунка Ірина Вітенко, чоловік якої був військовим, а сама жінка активно допомагає Збройним Силам. В лютому сторінка календаря розповіла про Катерину Смірнову, яка прихистила собаку із притулку; у березні Віта Дідик  наголосила на потребі берегти природу, мислити глобально і діяти локально; квітень продемонструвала Іра Бігун, яка разом зі своїми батьками часто допомагає діткам, що живуть в сиротинцях. Блискавкою травня стала Ярина Прошак, яка з подругами, випускницями Української академії лідерства створили Girls Leadership Camp, де протягом 10 днів організовували для дівчат-підлітків з різних міст України лекції з успішними людьми, в яких йшлося про самореалізацію, проектний менеджмент, фемінізм, відповідальність. З червня роботу над календарем куруватиме пластунка Оля Келавець.

Щодо куреня, то все починалося так. У 1950 р. пластунки, які прибули з Німеччини до Австралії, почали знайомитись між собою, знаходити нові контакти і внаслідок цього серед дівчат створився юнацький гурток «Блискавки». У 1959 р. юначки з гуртків «Кобри», «Калина» та «Блискавки» вирішили об'єднатися та створити курінь. Назву обрали «Блискавки» і вона віддзеркалювала характер дівчат. Курінь чисельно зростав. «Блискавки» довгі роки розвивали Пласт в Австралії: працювали в проводі як кошові, писарі, виховниці, а також організовували перші пластові табори в Австралії. Влаштовували пластові ярмарки, аукціони, бали та інші заходи, щоб зібрати фонди для різних потреб. Також займалися виховницькою діяльністю, волонтерською та громадською роботами в Австралії.

У лютому 2013 р. ст.пл.вірл. Дана Андрухів, шукаючи інформацію про курінь «Блискавки», написала пл. сен. пр. Дарії Загородній до Австралії, про те, що цікавиться куренем. На даний час було «коло однодумців» в Івано-Франківську, які бажали вступити до нового куреня.
У березні 2013 р. дівчата отримали офіційного листа від австралійського проводу про надання дозволу на відновлення куреня УСП та УПС «Блискавки» в Україні. З цього моменту і почалась історія «Блискавок» в Україні. 28 червня в Україну прилетіли з Австралії дві блискавки – пл. сен. Таня Дусь та пл. сен. Слава Гошовська, які привезли курінну атрибутику та цінні документи.

Саме 28 червня блискавки в Україні відзначають день народження куреня, історія якого зародилася далекого 1959 р. в Австралії.
Влітку 2013 р. блискавки з Івано-Франківська організували перший табір для пташат та новацтва «На крилах блискавки» і дотепер курінь є активними, та розвиває Пласт в Україні.

Бажаємо Вам добра, а також множити добро довкола себе.

У мережі Фейсбук доступний електронний варіант календаря. 


Читайте також:

Франківські пластуни змагалися на «Дивоперегонах» (фото)

Фотогалерея


09.06.2019 2491
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

480
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3029
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21163
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2024
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1533 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

144

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

774

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2193

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

869
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

206
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1037
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

202
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

785
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

716
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8265
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

955 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

911
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2214 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

858