Франківські пластунки розповіли історію свого куреня (фото)

Франківські пластунки з куреня "Блискавки" продовжують рятувати світ довкола себе.

Дівчата власноруч створюють щомісячні сторінки електронного календаря із закликами робити цей світ кращим, пише Фіртка з посиланням на сторінку української скаутської організації ПЛАСТ.

"Календар ми задумали до дня народження нашого куреня. Куреню «Блискавки» виповнюється 60 років. Він виник в Австралії у 1959 році. Курені - це об’єднання людей за інтересами. Кожен курінь має свою спеціалізацію. Наш курінь «Блискавки» займається благодійністю. Мета календаря – закликати людей робити добрі вчинки. Перші місяці року проілюстрували пластунки з Івано-Франківська, далі будуть ще фотографії та розповіді добрих справ пластунок з Києва та Вінниці", - каже референт медіа Івано-Франківського Пласту Віта Дідик.

Дизайном календаря зголосилася займатися пластунка Наталя Вдовиченко. Кожна з учасниць проекту самостійно обирала тему і визначала тезу-заклик для аудиторії. Армія - стала темою для січня. На сторінці календаря зображена пластунка Ірина Вітенко, чоловік якої був військовим, а сама жінка активно допомагає Збройним Силам. В лютому сторінка календаря розповіла про Катерину Смірнову, яка прихистила собаку із притулку; у березні Віта Дідик  наголосила на потребі берегти природу, мислити глобально і діяти локально; квітень продемонструвала Іра Бігун, яка разом зі своїми батьками часто допомагає діткам, що живуть в сиротинцях. Блискавкою травня стала Ярина Прошак, яка з подругами, випускницями Української академії лідерства створили Girls Leadership Camp, де протягом 10 днів організовували для дівчат-підлітків з різних міст України лекції з успішними людьми, в яких йшлося про самореалізацію, проектний менеджмент, фемінізм, відповідальність. З червня роботу над календарем куруватиме пластунка Оля Келавець.

Щодо куреня, то все починалося так. У 1950 р. пластунки, які прибули з Німеччини до Австралії, почали знайомитись між собою, знаходити нові контакти і внаслідок цього серед дівчат створився юнацький гурток «Блискавки». У 1959 р. юначки з гуртків «Кобри», «Калина» та «Блискавки» вирішили об'єднатися та створити курінь. Назву обрали «Блискавки» і вона віддзеркалювала характер дівчат. Курінь чисельно зростав. «Блискавки» довгі роки розвивали Пласт в Австралії: працювали в проводі як кошові, писарі, виховниці, а також організовували перші пластові табори в Австралії. Влаштовували пластові ярмарки, аукціони, бали та інші заходи, щоб зібрати фонди для різних потреб. Також займалися виховницькою діяльністю, волонтерською та громадською роботами в Австралії.

У лютому 2013 р. ст.пл.вірл. Дана Андрухів, шукаючи інформацію про курінь «Блискавки», написала пл. сен. пр. Дарії Загородній до Австралії, про те, що цікавиться куренем. На даний час було «коло однодумців» в Івано-Франківську, які бажали вступити до нового куреня.
У березні 2013 р. дівчата отримали офіційного листа від австралійського проводу про надання дозволу на відновлення куреня УСП та УПС «Блискавки» в Україні. З цього моменту і почалась історія «Блискавок» в Україні. 28 червня в Україну прилетіли з Австралії дві блискавки – пл. сен. Таня Дусь та пл. сен. Слава Гошовська, які привезли курінну атрибутику та цінні документи.

Саме 28 червня блискавки в Україні відзначають день народження куреня, історія якого зародилася далекого 1959 р. в Австралії.
Влітку 2013 р. блискавки з Івано-Франківська організували перший табір для пташат та новацтва «На крилах блискавки» і дотепер курінь є активними, та розвиває Пласт в Україні.

Бажаємо Вам добра, а також множити добро довкола себе.

У мережі Фейсбук доступний електронний варіант календаря. 


Читайте також:

Франківські пластуни змагалися на «Дивоперегонах» (фото)

Фотогалерея


09.06.2019 2425
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2439
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1553 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3635
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2051

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

128

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

868
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

459
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

853
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4906
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

724
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

569
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

388
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

710
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2