Франківські підрядники судяться з містом через несплачені борги

Двадцять один підрядник, що виконував роботи на замовлення департаментів ЖКГ, освіти та Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради, судиться з містом за повернення зароблених грошей.

Міський голова Руслан Марцінків повідомив Суспільному, що до першого вересня обіцяє більшість боргів погасити.

Суми заборгованості коливаються від 100 тисяч і до кількох мільйонів гривень. Так департамент ЖКГ станом на п'яте червня офіційно подав інформацію про борг 13-ти ФОПам у розмірі понад 2 млн грн. Хоча деякі підприємці заявили, що їх немає у цьому списку, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Підприємцю Юрію Чабану місто заборгувало 600 тис. грн. Чоловік каже, що міська влада систематично ігнорує вирішення даного питання: "Ситуація, яка склалася з нашим підприємством, типова. Ми впродовж трьох років намагалися співпрацювати з владою як виробник вуличного обладнання. Співпраця просувалася спочатку добре, а потім з кінця 2018-го і до сьогодні співпраці нема ніякої. Ніхто нічого не пояснює".

Юрій Чабан з’ясував, чому його підприємства немає у списку ФОПів, яким заборгувало місто за виконані роботи. За його словами, відбувається маніпуляція, яка межує з порушенням бюджетного законодавства.

"Департамент ЖКГ, департамент освіти чи інші структурні підрозділи міськвиконкому отримали вказівку не реєструвати свою кредиторську заборгованість. Насправді борг є, але його в бухгалтерському обліку не існує. Вони не підписують акти виконаних робіт, а ті акти, які підписані, вони в бухгалтерському обліку не показують. І список, який показували, – це десята частина тих боргів, які існують. Там не два мільйони має бути, а десь мільйонів 15", - каже Юрій Чабан.

Чоловік розповідає, що підприємців обурює той факт, що міська влада не визнає наявність боргу. І це тоді, коли у кожного підприємця, хто відповідально ставиться до документації, на руках є акти виконаних робіт з підписами, з мокрими печатками.

"На початку травня ми подали позов у господарський суд Івано-Франківської області. Позов по одному з наших договорів підряду – до департаменту комунальної політики про стягнення боргу в межах 620 тис. грн. На сьогодні відкрито провадження. Суддею прийняте рішення про спрощений розгляд справи. Це відбувається у справах, які не є складними по суті. Є договір, є невиконані зобов’язання, є підтверджені ці зобов’язання відповідними актами, – і кредитори звертаються про стягнення зі своїх боржників цих коштів".

читайте також: Ремонти в борг: навіщо в Івано-Франківську уклали угоди на десятки мільйонів та де планують брати гроші

Суддя господарського суду Івано-Франківської області Оксана Фанда розповідає, що у їхньому суді є 21 справа про заборгованість міста перед підприємцями. Вони порушені цього року.

"Загальна сума заявлених вимог – 5 609 тис. грн. Це справи, які не є складними, і для суддів вони не є проблемою для розгляду. Єдине, зараз карантинні обмеження і трохи затягується розгляд. Частина з них є розглянутими – вісім справ. По них прийняті судові рішення. Є справа на суму 465 тисяч грн. Вона розглянута. Справи на найбільші суми ще не розглянули", – говорить Оксана Фанда.

Завідувач кафедри фінансів Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Омелян Левандівський вважає, що підстав для таких заборгованостей у міської влади не повинно бути.

"Тут виникає питання: свідомо це робиться чи несвідомо? А враховуючи ці судові позови, сплати, то виникає питання: а може і відсотки за кредит проплатити? Якщо поглянути на структуру залучення коштів до міського бюджету, то ми маємо різні джерела: податкові джерела справно поступають, у повному обсязі. В цьому плані проблем аж таких немає", - каже Омелян Левандівський.

За його словами, Україна в надходженні коштів до міського бюджету – одна із лідерів: "В структурі ВВП надходження коштів до місцевого бюджету – близько 6,5 %. Це більше, як у провідних країн. Наприклад, Польща – 4, 3%. Приблизно так само Франція й Італія".

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяє погасити більшість боргів перед підприємцями до першого вересня цього року: "Те, що у нас зареєстровано у казначействі у фінансовому управлінні - це близько вісім млн грн. Це по ремонтних роботах, які ми замовляли по системі ProZorro. Ми розуміємо, що ці борги є. Багато підрядників в умовах коронавірусу боялися, що ми їх не погасимо. Маємо декілька судових спорів. І ми поступово закриваємо ці борги".

Руслан Марцінків розповів, що під час пандемії в першу чергу закривали доплати, премії: "Ми 33 млн грн витратили на пандемію. Але я думаю, що до першого вересня ми погасимо цю заборгованість за 2019 рік. Можливо, там ще є пару актів за 2018 рік".

Він каже, що вони попереджають підрядників про можливу заборгованість щодо оплати робіт: "У нас є щонайменше 80 об’єктів в роботі по декількох департаментах. І деякі департаменти ми попереджали, що у нас буде затримка з оплатою. А деякі керівники департаментів не попередили підрядні організації, які йшли на тендери, що будуть затримки".

За словами Руслана Марцінківа, є проблема з якістю робіт по кількох об’єктах, коли підрядники неякісно виконали роботу.

"Платити за те, що не виконано до кінця, ми не будемо. Ми зараз з’ясовуємо по департаменту освіти та департаменту комунального господарства, чому деякі неякісні роботи були заактовані і підписані технаглядом", – пояснює міський голова.

"У нас є відкритий бюджет і можна видатки подивитися. Станом на сьогодні ми жодної копійки не боргуємо по податках. Це приклад того, що ми уміємо управляти фінансами навіть у важких умовах", – переконаний Руслан Марцінків.


13.06.2020 1957
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738