Франківські підрядники судяться з містом через несплачені борги

Двадцять один підрядник, що виконував роботи на замовлення департаментів ЖКГ, освіти та Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради, судиться з містом за повернення зароблених грошей.

Міський голова Руслан Марцінків повідомив Суспільному, що до першого вересня обіцяє більшість боргів погасити.

Суми заборгованості коливаються від 100 тисяч і до кількох мільйонів гривень. Так департамент ЖКГ станом на п'яте червня офіційно подав інформацію про борг 13-ти ФОПам у розмірі понад 2 млн грн. Хоча деякі підприємці заявили, що їх немає у цьому списку, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Підприємцю Юрію Чабану місто заборгувало 600 тис. грн. Чоловік каже, що міська влада систематично ігнорує вирішення даного питання: "Ситуація, яка склалася з нашим підприємством, типова. Ми впродовж трьох років намагалися співпрацювати з владою як виробник вуличного обладнання. Співпраця просувалася спочатку добре, а потім з кінця 2018-го і до сьогодні співпраці нема ніякої. Ніхто нічого не пояснює".

Юрій Чабан з’ясував, чому його підприємства немає у списку ФОПів, яким заборгувало місто за виконані роботи. За його словами, відбувається маніпуляція, яка межує з порушенням бюджетного законодавства.

"Департамент ЖКГ, департамент освіти чи інші структурні підрозділи міськвиконкому отримали вказівку не реєструвати свою кредиторську заборгованість. Насправді борг є, але його в бухгалтерському обліку не існує. Вони не підписують акти виконаних робіт, а ті акти, які підписані, вони в бухгалтерському обліку не показують. І список, який показували, – це десята частина тих боргів, які існують. Там не два мільйони має бути, а десь мільйонів 15", - каже Юрій Чабан.

Чоловік розповідає, що підприємців обурює той факт, що міська влада не визнає наявність боргу. І це тоді, коли у кожного підприємця, хто відповідально ставиться до документації, на руках є акти виконаних робіт з підписами, з мокрими печатками.

"На початку травня ми подали позов у господарський суд Івано-Франківської області. Позов по одному з наших договорів підряду – до департаменту комунальної політики про стягнення боргу в межах 620 тис. грн. На сьогодні відкрито провадження. Суддею прийняте рішення про спрощений розгляд справи. Це відбувається у справах, які не є складними по суті. Є договір, є невиконані зобов’язання, є підтверджені ці зобов’язання відповідними актами, – і кредитори звертаються про стягнення зі своїх боржників цих коштів".

читайте також: Ремонти в борг: навіщо в Івано-Франківську уклали угоди на десятки мільйонів та де планують брати гроші

Суддя господарського суду Івано-Франківської області Оксана Фанда розповідає, що у їхньому суді є 21 справа про заборгованість міста перед підприємцями. Вони порушені цього року.

"Загальна сума заявлених вимог – 5 609 тис. грн. Це справи, які не є складними, і для суддів вони не є проблемою для розгляду. Єдине, зараз карантинні обмеження і трохи затягується розгляд. Частина з них є розглянутими – вісім справ. По них прийняті судові рішення. Є справа на суму 465 тисяч грн. Вона розглянута. Справи на найбільші суми ще не розглянули", – говорить Оксана Фанда.

Завідувач кафедри фінансів Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Омелян Левандівський вважає, що підстав для таких заборгованостей у міської влади не повинно бути.

"Тут виникає питання: свідомо це робиться чи несвідомо? А враховуючи ці судові позови, сплати, то виникає питання: а може і відсотки за кредит проплатити? Якщо поглянути на структуру залучення коштів до міського бюджету, то ми маємо різні джерела: податкові джерела справно поступають, у повному обсязі. В цьому плані проблем аж таких немає", - каже Омелян Левандівський.

За його словами, Україна в надходженні коштів до міського бюджету – одна із лідерів: "В структурі ВВП надходження коштів до місцевого бюджету – близько 6,5 %. Це більше, як у провідних країн. Наприклад, Польща – 4, 3%. Приблизно так само Франція й Італія".

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяє погасити більшість боргів перед підприємцями до першого вересня цього року: "Те, що у нас зареєстровано у казначействі у фінансовому управлінні - це близько вісім млн грн. Це по ремонтних роботах, які ми замовляли по системі ProZorro. Ми розуміємо, що ці борги є. Багато підрядників в умовах коронавірусу боялися, що ми їх не погасимо. Маємо декілька судових спорів. І ми поступово закриваємо ці борги".

Руслан Марцінків розповів, що під час пандемії в першу чергу закривали доплати, премії: "Ми 33 млн грн витратили на пандемію. Але я думаю, що до першого вересня ми погасимо цю заборгованість за 2019 рік. Можливо, там ще є пару актів за 2018 рік".

Він каже, що вони попереджають підрядників про можливу заборгованість щодо оплати робіт: "У нас є щонайменше 80 об’єктів в роботі по декількох департаментах. І деякі департаменти ми попереджали, що у нас буде затримка з оплатою. А деякі керівники департаментів не попередили підрядні організації, які йшли на тендери, що будуть затримки".

За словами Руслана Марцінківа, є проблема з якістю робіт по кількох об’єктах, коли підрядники неякісно виконали роботу.

"Платити за те, що не виконано до кінця, ми не будемо. Ми зараз з’ясовуємо по департаменту освіти та департаменту комунального господарства, чому деякі неякісні роботи були заактовані і підписані технаглядом", – пояснює міський голова.

"У нас є відкритий бюджет і можна видатки подивитися. Станом на сьогодні ми жодної копійки не боргуємо по податках. Це приклад того, що ми уміємо управляти фінансами навіть у важких умовах", – переконаний Руслан Марцінків.


13.06.2020 1897
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

471
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1019 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

849
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1667
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2291
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4278 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

160

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

257

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

493

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

440
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8020
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

680
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

717
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1136
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

718
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6303
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1791
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

255
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

280
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1610
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

805 1