Франківські медики пропонують збільшити кількість щеплень від інфекційних хвороб

 

 

До переліку обов’язкових щеплень варто додати ще два – від вітряної віспи та пневмококової інфекції, переконана обласний дитячий імунолог Галина Бенько. Імунізація, тобто щеплення від окремих інфекційних хвороб, відвертає щороку близько трьох мільйонів смертей. Про це повідомляють спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров’я. «Зараз в Україні триває епідемія туберкульозу і гепатиту В, зокрема й серед дітей, – повідомила Галина Бенько. – В таких умовах, відмовляючись щепити дитину, батьки наражають її на серйозну небезпеку…»

 

Небезпека справді серйозна. Від 20% до 35% батьків сьогодні, за словами лікаря-епідеміолога Обласної дитячої клінічної лікарні Євгенії Чурпіти, подають заяви з відмовою робити щеплення своїм дітям. Подібна ситуація і в інших областях України. Це може спровокувати епідемію інфекційних хвороб, попереджають медики. «Стійкий протиепідемічний ефект досягається тільки тоді, коли щепленням охоплено не менше 95% населення, – пояснює пані Чурпіта. – Якщо колективний імунітет менший, становить тільки 80%, то епідемічні спалахи стають невідворотними. Коли ж кількість імунізованих стає меншою від 50%, то виникають епідемії».

 

Як приклад епідемічних спалахів останніх років в області, лікар навела захворюваність на кір у 2012 році та краснуху в 2007-му. Вона наголосила, що через подальше зменшення кількості щеплених дітей – а така тенденція зберігається впродовж останніх п’яти років – можуть повернутися такі хвороби, як дифтерія, кір, поліомієліт.

 

Відповідно до Національного календаря щеплень, обов’язковою є вакцинація від 10-ти інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції. Останнім часом створені вакцини від хвороб, які розвиваються у зрілому віці – грип, менінгіт, онкологічні захворювання (рак шийки матки та печінки). Країни Європи широко практикують профілактику небезпечних інфекційних захворювань із допомогою щеплень. Так, у 2003 році на території ЄС вдалося повністю викорінити поліомієліт, а у 2005 році – позбутися від правця серед новонароджених. До 2015 року ці країни мають намір сертифікуватися як вільні від кору, паротиту, правця й дифтерії.

 

Обов’язкова вакцинація в США передбачає захист від 16-ти захворювань, у Європі – від 14-ти. З огляду на те, як часто і чим саме хворіють діти в Україні, і зокрема на Прикарпатті, - на даний час зростає захворюваність на вітряну віспу – варто розширити перелік щеплень, відзначила Галина Бенько. Висловлюючи загальну думку дитячих епідеміологів, імунологів та інфекціоністів області, вона зауважила, що до 10-ти обов’язкових варто додати ще два щеплення – від вітряної віспи і пневмококової інфекції. Ці обидві вакцинації є рекомендованими, тож лікарі на них не наполягають. Але саме вони змінили би загальну картину захворюваності дітей в області, вважає обласний імунолог: багатьох малюків це позбавило би кашлю та хвороб, із ним пов’язаних, дозволило би старшим діткам безпечно відвідувати дитячі садки і школи.

 

Галицький Кореспондент


24.04.2013 1392 1
Коментарі (1)

Гість 2013.04.24, 18:55
Придумали б таке щеплення, щоб лікарям трохи совісті добавлялося! Завозять в Україну вакцини, від яких європейські країни повідмовлялися. За здоров'я дітей в першу чергу відповідають батьки, а не псевдолікарі, які вже давно стали невільниками фармацевтичних фірм та масонської ВООЗ.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5158
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1045
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

601
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5585
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1507
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1371

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

439

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1265

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1093

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1000
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

331
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

357
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1322
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

409
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

670
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5719
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

422
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

290
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

633 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1075
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

931