Франківські медики показали, як має виглядати вакцина від поліомієліту (фото)

 

 

Під час круглого столу з обговорення третьої хвилі національної кампанії щеплення проти поліомієліту, який пройшов у Івано-Франківську з ініціативи Ротарі-клубу та проекту «Стоп ПОЛІО», присутнім продемонстрували вакцину. А також розповіли про те, що саме батьки повинні вимагати у медиків під час щеплення.


Фонд Білла Гейтса спільно з Ротарі-Клубом з 1988 співпрацюють, щоби викорінити поліомієліт у світі - з допомогою вакцинації. Коли почалася ця співпраця, щороку на поліомієліт хворіли понад 350 тисяч дітей у більш, як 20 країнах світу. Минулого року сталося 70 випадків захворювання в трьох країнах – Афганістані, Пакистані та в Україні, повідомив чартер-президент Ротарі-клубу в Івано-Франківську Володимир Бондаренко, пише Курс.


В Україні на в’ялий параліч в результаті поліомієліту захворіли двоє малюків в Закарпатській області. Діагноз підтвердила вірусологічна лабораторія в Атланті, США, яка спеціалізується на виявленні збудників поліомієліту та роботі з вакцинами.


Відколи в Україні стартувала національна кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту, маємо вже третю хвилю щеплення. Вона наразі триває. Якщо у попередні дві хвилі щепили дітей від народження до 6 років, то тепер прививають старших – до 10 років включно.


І представники міжнародних інституцій, і медики на круглому столі були одностайні в тому, що батьки повинні самі визначатися, чи щепити дітей.


Проте, наголошували на важливості щеплень, оскільки тільки так званий колективний імунітет, набутий в результатіщеплення, перериває циркуляцію вірусу в середовищі (між людьми у в суспільстві). Загальний рівень щеплення дітей в Україні станом на 2015 рік складав 20%, від поліомієліту – 15%.


Важливо, що люди, щеплені ІПВ-вакциною, є захищеними від поліомієліту, але можуть бути активними його носіями. В той час як щеплені так званою «живою» вакциною ОПВ (краплі) не хворіють самі і не переносять вірусу, відзначила науковець Медакадемії Наталія Костирко.


Навіть одне захворювання на поліомієліт в країні за протоколами ВОЗ вважається спалахом, оскільки можливе поширення вірусу і зараження інших, відзначила головний епідеміолог області Марія Бойко.


«Вакцинація перериває поширення інфекції і зменшує кількість незахищених дітей. Вірус поліомієліту викликає параліч, в тому числі органів дихання. Так що хворі приречені на пожиттєве існування під апаратом «штучної легені» або смерть від удушення. Якщо параліч вражає інші органи, людина на все життя залишається тяжким інвалідом», - розповіла епідеміолог.


Сертифіковану вакцину виробництва Франції для України в межах проектів ВООЗ придбав уряд Канади, тож для українців щеплення – безкоштовні.


Марія Бойко продемонструвала, як зберігається і перевозиться вакцина – в тому числі і в межах міста, від однієї поліклініки до іншої. Герметично упаковані флакони транспортуються в спеціальних медичних холодильниках, укладеними на прокладки.


На кожному з флаконів прикріплений індикатор якості – термоіндикатор. У випадку недотримання температурного режиму коло в центрі квадрата тьмяніє. У вакцини, непридатної для використання, коло стає одного кольору з квадратом.


«Просимо батьків, які зголошуються на щеплення, вимагати у медперсоналу поліклінік, щоби ті показали, як зберігається вакцина і дали змогу батькам перевірити термодатчик», - наголосила Марія Бойко.


Так само варто перевіряти виробника, термін придатності на флаконі та упаковку.


Протипоказами до щеплення є стан ГРВІ та грипу, підвищена температура тіла. Відтермінування та індивідуальний графік щеплення під наглядом ведучого лікаря та лікаря-імунолога показаний при хронічних захворюваннях.

 

 


15.02.2016 858 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

320
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2916
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21073
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1978
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1350 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2363

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

699

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2139

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

818

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1407
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

141
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

466
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

998
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

142
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

757
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

737
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8212
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

825 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

875
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2169 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

820