Франківські ковалі просять мерію не купувати за шалені гроші новорічні арки: готові зробити дешевше і краще

Ковалі і громадські активісти ініціативи "Франківськ, який треба берегти" закликають керівництво Івано-Франківська підтримати ковальський цех міста й не лобіювати тернопільську компанію, яка продає арки з ілюмінацією. Місцеві майстри кажуть, що зроблять дешевше, безпечніше і краще.  

Лист до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, його заступника Олексія Кайди, директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака і директора департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини Ореста Кошика написали місцеві ковалі, пише Фіртка з посиланням на Курс.

"Ми, представники ремісничої спільноти ковалів та фахівців з металообробки Івано-Франківська, звертаємося до вас з проханням замовити розробку та виготовлення новорічних металічних арок в ремісничо-ковальських фірмах рідного міста. Розміщення такого замовлення з боку влади Івано-Франківська саме поміж місцевих ремісників, а також із залученням спеціалістів Івано-Франківського професійного політехнічного ліцею та ВПТУ №23 сприятиме підтримці і розвиту ковальської галузі та буде прикладом патріотизму та турботи про малий локальний бізнес, який є одним з джерел наповнення місцевого бюджету".

Читайте також: АМКУ не дозволив купити світлодіодні арки для Франківська за 2,5 мільйона у підприємця, в якого придбали ялинку та фонтан

Лист на сьогодні підписали місцеві ковалі Сергій Полуботько, Михайло Клочко та Михайло Зарицький. Один із натхненників цього звернення, співзасновник ініціативи "Франківськ, який треба берегти" Юрій Козакевич, пояснив у коментарі КУРСу, що йдеться не про грубий лобізм місцевих виробників.

"Ми не просимо некоректно виписувати умови тендеру під наших майстрів, – каже Юрій Козакевич. – Ми лише нагадуємо міській владі, що у нас є унікальне ковальське середовище, якого фактично нема в жодному іншому місті України. Це середовище дуже багато зробило для Франківська, щорічний Фестиваль ковалів став уже родзинкою міста, невід'ємною частиною його бренду. Ковалі багато зробили, щоб наше місто шанували і любили. Але це середовище переживає зараз дуже важкі часи. То чому б його не підтримати? Якщо в бюджеті є три мільйони на ці арки, чому кошти мають йти за межі міста, кудись у Тернопіль, якщо у нас є такі майстри? На фестивалі кожен чиновник користається нагодою виступити, зребити селфі, то чого б не зробити щось суттєве для підтримки наших ремісників, чого місто рветься купити тернопільський брухт?"

Юрій Козакевич повідомив, що, за розрахунками франківських ковалів, виготовлення подібних новорічних арок обійшлося б до 2 млн грн. Це, власне, за металоконструкції. Ще невеликку суму потрібно на світлодіодні гірлянди. Ковалі запевняють, що зроблять не тільки дешевше, а й якісніше.

"Питання ж навіть не в ціні, а в здоровому протекціонізмі свого міського ремісницького середовища. Чому б не сісти з своїми ковалями і не сказати: от у нас є гроші на новорічні арки, ви готові за них позмагатися на чесних умовах? Натомість ці гроші скидають кудись набік. Якось це не дуже патріотично стосовно нашого міста", – каже Козакевич.

Нагадаємо, комунальне підприємство "Івано-Франківськміськсвітло" втретє намагається купити новорічні арки у тернопільського ПП "Ялинка України" й готове витратити на них 3 млн грн. Ця фірма після невдалої спроби продати арки місту надала їх на святкування Нового року і Різдва безкоштовно – для реклами своєї продукції.

Учора, 26 червня, "Івано-Франківськміськсвітло" оголосило черговий тендер. Перші два були заблоковані Антимонопольним комітетом через звернення конкурента торнополян на торгах, фірму "Люм'єр Україна", яка поскаржилася, що умови закупівлі виписані під конкретного учасника.

До речі, цього разу у тендерній документації зазначили, що половина арок мають бути прикрашені кулями, а половина – сніжинками, і саме такими прикрасами були оздоблені тернопільські світлодіодні арки на "стометрівці". Інші вимоги до товару теж підігнали під ілюмінацію від ПП "Ялинка України".

Як писала Фіртка, саме у цього підприємця місто після невдалої спроби таки придбало головну ялинку міста.

Крім цього, у того ж підприємця придбали світловий 3D фонтан, розміщений на площі Шептицького.

Варто додати, після фестивалю "Свята ковалів" майстри щороку роблять подарунок для міста – безкоштовно передають оригінальні ковані скульптури, які давно стали частиною "обличчя" Івано-Франківська. Цього року ковалі подарували місту ангела-охоронця.


Читайте також:

Івано-Франківськ планує купити світлодіодні арки на стометрівку у того ж підприємства, в якого придбав орендовану тогоріч ялинку

Міський голова Івано-Франківська закликав не нищити арки на стометрівці


28.06.2018 2566
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

567
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

655
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26414 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3041
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3134
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659