Франківська волонтерка святкує свій день народження з безхатченками

Уляна Римарук працює перекладачем англійської мови в Івано-Франківську. Їй 29, і на день народження неодмінно приходять особливі гості - безхатченки, з якими вона товаришує уже понад 10 років.

Вона обожнює одягати кеди під сукню, слухати музику в навушниках, а у вільний час вчиться грі на синтезаторі. А ще акомпонує місцевому хору студентів-іноземців, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Маю одного друга, який постійно говорить: "От якби не ви, я б давно сидів у тюрмі. Це, мабуть, дає віру, що те, що ми робимо, не дарма", - каже Уляна Римарук.

І додає:

"12 років тому мене запросила подруга роздавати їжу бездомним, і ми тоді купляли один батон, 10 мівін, і нам вистачало однієї пляшки мінеральної води, щоб нагодувати усіх бездомних Франківська. Ми тоді шукали їх по цілому місту, бо не знали, де вони є. Зараз бідні уже чекають на нас. Близько 80 людей двічі на тиждень приходять і чекають на їжу".

Двічі на рік організовують свята для нужденних. Влітку або восени - пікніки. Останні роки святкували на озері: брали баян, гітару. В місті всі знають і про "Різдвяний обід з бездомними", який Уляна організовує з друзями з міжнародної організації Святого Егідія.

 

"Головне - побачити в людині не когось нижчого сорту чи нижчої раси, а якусь таку людину на рівні із собою, і тоді ти починаш до неї ставитися справді, як до якогось близького", - розповідає Уляна Римарук.

Вони ж й ініціювали навчання ромських дітей у школах. У ромських мам такі ж мрії: щоб діти були здорові і мали краще майбутнє.

"Освіта - це така найважливіша зброя, яка може змінити світ... І, напевно, з цими словами я йшла в ромський табір, розуміючи, що в нас дуже багато є стереотипів проти ромів - проти старших ромів і проти дітей", - говрить волонтерка.

Саме тому Уляна з друзями пішла в ромський табір, щоб навчити дітей писати й читати.

"Одного разу на вокзалі, коли ми роздавали їжу нашими бідним друзям, я побачила одного ромського хлопчика, йому десь років 10-11 приблизно, і він мав на руці такі кілечка. І він каже: "Відгадайте, для чого в мені оці колечка?" Я думала, може він хотів освідчитися своїй коханій, яку він любить з дитинства. Але ні, він каже - це кастет. І для мене тоді в голові щось перевернулося: які ці діти мають бути, якщо вони виростають на вулиці?! Швидше за все, вони виростають в насильстві, в насильстві до них", - пояснює Уляна своє бажання допомогти маленьким ромам.

Завдяки старанням волонтерів, ромські діти ходять у школи. Зошити одного хлопчика, який навчається добре у школі, вчителі ставлять іншим учням у приклад.

 

"Я ніколи це не сприймала як волонтерство через те, що я сприймаю їх як друзів, мабуть, оце мене мотивує. Тому що ми ніколи не знаємо, що з нами станеться завтра, ніколи не знаємо, що на нас чекає. І тому головне бачити в людині людину, головне бачити в людині рівного собі", - каже дівчина.


23.08.2020 1430
Коментарі ()

07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

1342
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1006
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1087
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1608
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2600 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1377

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

222

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1131

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1258

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1683
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

604
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26726 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

969
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7870
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3249
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1485
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1139
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3759
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

586
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

641
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4570
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1286