Франківська волонтерка разом з друзями допомогла евакуюватися понад 500 людям

Іванофранківка Каріна Ільницька разом з трьома подругами почала волонтерити з першого дня повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну. Дівчата допомагають евакуйовувати людей з "гарячих" точок країни, селити їх, а також збирають військову амуніцію та гуманітарну допомогу.

Про це волонтерка розповіла в етері Українського радіо Карпати, передає Фіртка.

"Я не можу просто сидіти й чекати, поки хтось щось зробить. Мені важливо брати у цьому участь, докладати зусиль. У мене — своя маркетингова агенція і разом зі співробітницями ми почали волонтерити. Нас — чотири дівчини. Наша копірайтерка співпрацювала з італійською фірмою, писала для них тексти. Вже на другий день війни ми з нею почали збирати гуманітарну допомогу з Італії. Налагодили постачання, і до нас приїжджало по три-п'ять фур з допомогою", — каже Каріна Ільницька.

Волонтерки переправляли гуманітарний вантаж в українські міста, де тривали бойові дії. Потім вони почали шукати для воїнів амуніцію, збирали гроші на її придбання.

"Спочатку ми закривали якісь локальні запити людей, яких відправляли на передову, і не було за що придбати амуніцію. Потім все перейшло у більші масштаби. От буквально кілька днів тому купили автомобіль на передову для ППО, зібрали гроші, завантажили його всім необхідним, знайшли водія й відправили на Київ", — каже волонтерка.

Каріна Ільницька розповідає, що за допомогою звернулася до своїх знайомих. До війни вона мала базу волонтерів, оскільки була організаторкою Франківського півмарафону та інших масових спортивних заходів і проєктів "Теплого Міста".

За словами волонтерки, дівчата зараз роблять все – допомагають переселенцям, шукають гуманітарну допомогу, займаються логістикою, збирають амуніцію і доправляють рідкісні ліки.

"Чотири дівчини, які не знали, куди себе можна прилаштувати під час війни, почали робити абсолютно фантастичні речі. Раніше ніколи б не подумали, що ми таке зможемо. Ми залучаємо до допомоги усі можливі контакти, навіть друзів у Facebook, з якими дуже давно не спілкувалися. Спочатку наші контакти почали поширювати усією Україною.

Із-за кордону теж пишуть. Я кидаю у соцмережі через друзів черговий запит про потребу, а за пів години мені вже пише німець і каже, що готовий відправити це нам. І так — зі всього світу. Нам можуть зателефонувати о 3:00 і повідомити, що фури на кордоні чекають водіїв. І ми повинні відразу розв'язувати ці питання", — розповідає Каріна Ільницька.

Через напружений графік роботи волонтерки мало сплять, проте не скаржаться. Слова подяки людей їх мотивують продовжувати працювати.

"Дуже сильно допомагає, коли тобі телефонують чи пишуть і розповідають, що завдяки нам люди уже — в безпеці. Одна жінка подзвонила і плачучи дякувала, бо без дитячого харчування вони б не змогли прожити, адже дитина три дні вже не їла… Коли ти знаєш, що врятувала не одне життя, це дуже мотивує", — каже дівчина.

Івано-франківським волонтеркам телефонують і пишуть з різних областей України з проханням допомогти з амуніцією, рідкісними рецептурними ліками, з евакуацією і розселенням людей. Кожна з чотирьох дівчат за день опрацьовує понад 100 запитів.

"Трапляються різні історії. Якось ледь не переселили людей з Києва до Харкова. Але добре, що ми усе ретельно перевіряємо і в останній момент виявили помилку. Є і романтичні історії. Франківський дідусь узяв до себе на тимчасовий прихисток бабусю-переселенку. А тепер вони гуляють за ручки. І це так мило. За 21 день війни ми допомогли евакуюватися і переселитися в західні області та за кордон понад 500 людям", — говорить волонтерка.

Для тих, хто хоче допомагати, Каріна Ільницька радить стежити за волонтерськими сторінками у соцмережах та чатами. Там публікують інформацію про актуальні потреби. Наприклад – розвантажити чи завантажити автомобілі, перевезти передачі, знайти ліки, перевірити оголошення про житло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За добу у Калуській громаді зареєструвалися понад 280 вимушених переселенців

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


18.03.2022 Іван Муканик 1412
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

935
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14225 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13869
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2