22 травня 2011 року в приміщенні Івано-Франківського народного дому "Просвіта" відбулися збори громадян України з метою ініціювання проведення всеукраїнського референдуму щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення та ухвалення нового Закону України "Про землю".
Ініціатори зборів – партійні активісти ВО "Свобода". На збори зареєструвалися близько 270 людей.
У роботі зборів взяли участь голова Івано-Франківської обласної ради, голова Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олександр Сич, депутати обласної і міської ради.
Олександр Сич зазначив, що проведення земельної реформи неможливе через відсутність належної документації на землю.
"Інвентаризація та оцінка землі, що останнього разу відбувалася у середині 80-х років, – це свідчення повного хаосу. Віддати землю у приватизацію в ситуації цього безладу – те саме, що на початку 90-х років, коли віддали під приватизацію заводи, фабрики тощо. Не видано документи на землю, не розмежовано землі комунальні й державні, не поновлено Генеральні плани…. Щоби врегулювати ці питання, потрібно 700 мільйонів гривень. Івано-Франківська область при річному бюджеті 2 мільярди таких коштів не має і не матиме. Навіть якби було організовано ідеальну земельну реформу чи приватизацію землі, постає інше запитання: хто сьогодні з українців може купити землю? Хіба що сусід сусідові може відступити сотку-дві. Основний масив землі візьмуть не українці. Селяни ж та фермери опиняться на межі абсолютного злидарства", - сказав голова облради.
Свободівець Василь Попович, депутат обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання земель та регулювання земельних відносин, у своїй доповіді розкрив основні ризики впровандження ринку землі, і наголосив: "Продаж землі це по-суті втрата національної незалежності України. За новим проектом закону "Про продаж землі" орендар має первине право на купівлю землі яка ним орендується. Найбільшими орендарями землі в Україні є декілька великих латифундистів-орендаторів, які в першу чергу притендуватимуть на купівлю українських земель це: 430 тис га - Олег Бахматюк; 330 тис. га - Стівен Дженнінгс ("Ренесанс Груп"); 225 тис га - Рінат Ахметов ("Метінвест", СКМ); 200 тис га - син Леоніда Кравчука Олександр Кравчук ("Нафком-Агро"); 180 тис га - Юрій Косюк ("Миронівський Хлібопродукт"); 166 тис га - Віктор Іванчук, Валерій Коротков ("Астарта-Київ"); 158 тис га - Іван Гута ("Мрія Агрохолдинг"). У цьому списку люди, які зосередили в своїх руках економіку країни. А тепер вони просто хочуть купити всю українську державу. Тому українці повині захитити себе і майбутнє своїх дітей і недати "розбазарити", олігархам і їхнім політичним найманцям, святу українську прадідівську землю."
На зборах було затверджено питання, яке виноситься на всеукраїнський референдум: "Чи схвалюєте (приймаєте) Ви Закон України "Про землю", проект якого опублікований в газеті Всеукраїнське об'єднання "Свобода", яким, зокрема, передбачено заборону продажу земель сільськогосподарського призначення, у тому числі іноземцям?", та обрано ініціативну групу з підготовки до проведення Всеукраїнського референдуму, яка буде збирати підписи громадян.