Франківська "Свобода" ініціює референдум щодо недопущення продажу землі

22 травня 2011 року в приміщенні Івано-Франківського народного дому "Просвіта" відбулися збори громадян України з метою ініціювання проведення всеукраїнського референдуму щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення та ухвалення нового Закону України "Про землю".

 

Ініціатори зборів – партійні активісти ВО "Свобода". На збори зареєструвалися близько 270 людей.

 

У роботі зборів взяли участь голова Івано-Франківської обласної ради, голова Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олександр Сич, депутати обласної і міської ради.

 

Олександр Сич зазначив, що проведення земельної реформи неможливе через відсутність належної документації на землю.

"Інвентаризація та оцінка землі, що останнього разу відбувалася у середині 80-х років, – це свідчення повного хаосу. Віддати землю у приватизацію в ситуації цього безладу – те саме, що на початку 90-х років, коли віддали під приватизацію заводи, фабрики тощо. Не видано документи на землю, не розмежовано землі комунальні й державні, не поновлено Генеральні плани…. Щоби врегулювати ці питання, потрібно 700 мільйонів гривень. Івано-Франківська область при річному бюджеті 2 мільярди таких коштів не має і не матиме. Навіть якби було організовано ідеальну земельну реформу чи приватизацію землі, постає інше запитання: хто сьогодні з українців може купити землю? Хіба що сусід сусідові може відступити сотку-дві. Основний масив землі візьмуть не українці. Селяни ж та фермери опиняться на межі абсолютного злидарства", - сказав голова облради.

 

Свободівець Василь Попович, депутат обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання земель та регулювання земельних відносин, у своїй доповіді розкрив основні ризики впровандження ринку землі, і наголосив: "Продаж землі це по-суті втрата національної незалежності України. За новим проектом закону "Про продаж землі" орендар має первине право на купівлю землі яка ним орендується. Найбільшими орендарями землі в Україні є декілька великих латифундистів-орендаторів, які в першу чергу притендуватимуть на купівлю українських земель це: 430 тис га - Олег Бахматюк; 330 тис. га - Стівен Дженнінгс ("Ренесанс Груп"); 225 тис га - Рінат Ахметов ("Метінвест", СКМ); 200 тис га - син Леоніда Кравчука Олександр Кравчук ("Нафком-Агро"); 180 тис га - Юрій Косюк ("Миронівський Хлібопродукт"); 166 тис га - Віктор Іванчук, Валерій Коротков ("Астарта-Київ"); 158 тис га - Іван Гута ("Мрія Агрохолдинг"). У цьому списку люди, які зосередили в своїх руках економіку країни. А тепер вони просто хочуть купити всю українську державу. Тому українці повині захитити себе і майбутнє своїх дітей і недати "розбазарити", олігархам і їхнім політичним найманцям, святу українську прадідівську землю."

 

На зборах було затверджено питання, яке виноситься на всеукраїнський референдум: "Чи схвалюєте (приймаєте) Ви Закон України "Про землю", проект якого опублікований в газеті Всеукраїнське об'єднання "Свобода", яким, зокрема, передбачено заборону продажу земель сільськогосподарського призначення, у тому числі іноземцям?", та обрано ініціативну групу з підготовки до проведення Всеукраїнського референдуму, яка буде збирати підписи громадян.


25.05.2011 2295 0
Коментарі (0)

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

866
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

937
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4756
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7086 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9881 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3944 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

278

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

964

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1728

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1862
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3287
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

439
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

719
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

365
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1503
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1480 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1411
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25441 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

485 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

910
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

613
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

528