Франківська міськрада сплачує два кредити на суму 9 млн євро, ще понад 69 млн грн планують узяти

Івано-Франківська міська рада сплачує два кредити, які надала Північна екологічна фінансова корпорація NEFСO на загальну суму 9 млн євро. За ці гроші мають утеплити школи та садочки міста.

Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного повідомив керуючий справами виконкому Ігор Шевчук, передає Фіртка.

За словами начальниці фінансового управління Галини Яцків, місто спроможне сплатити ці позики.

Окрім того, 30 липня на сесії міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки. Згідно з рішенням, договір терміном до 5 років мають укласти з "Укргазбанком".

"Муніципальній дорожній компанії" дозволили взяти кредит на суму в майже 40 млн грн, комунальному підприємству "Благоустрій" – 10 млн грн, "Полігону" – майже 8 млн грн, "Центру розвитку міста та рекреації" – майже 5 млн грн, комунальному підприємству "Добродій" – майже 4 млн грн, "Івано-Франківськміськсвітлу" – понад 2 млн грн, а "Міській ритуальній службі" – 789 тис. грн.

30 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки

Комунальне підприємство "Полігон" орендує на території Ямницької територіальної громади приблизно 21 га землі. Директор підприємства Юрій Мороз розповідає, що ущільнюють відходи тут за допомогою трьох бульдозерів.

За його словами, аби економити пальне та покращити ефективність роботи, на підприємство планують купити компактор. Грошей на таку техніку підприємство не має. Відтак керівництво "Полігону" звернулося до міської ради з проханням надати дозвіл на кредит. Депутати на сесії підтримали такий проєкт рішення.

"Коли простий бульдозер трамбує, він має широкі гусениці й він не настільки ущільнює тверді побутові відходи, як має бути за технологією. Ця техніка має так звані катки, які мають певні шипи. По-перше, це буде набагато більше економії палива, бо там, де один слід робить компактор, простий бульдозер має іти 3-4 рази, щоб так ущільнити", – каже Юрій Мороз.

Кредит до 10 млн грн на закупівлю техніки дозволили взяти й комунальному підприємству "Благоустрій". Його директор Михайло Яцків каже, що саме придбають – ще вирішують.

"Івано-Франківськ виріс, збільшилася територія обслуговування, кількість навколишніх сіл. Відповідно, це потребує додаткової техніки. Ми зараз вирішуємо, яка техніка необхідна, бо маємо трактори, потрібно додавати навісне обладнання, також потрібні додаткові автобуси для того, щоб перевозити людей, інвентар", – поясснює Михайло Яців.

Умови позики на закупівлю техніки для комунальних підприємств мають затвердити на засіданні виконкому міської ради.

За словами виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, перед тим, як затверджувати умови кредиту для комунальних підприємств, членам виконкому потрібно врахувати ризики для місцевого бюджету та громади.

"Можуть бути зовнішні ризики, які впливатимуть на місцевий бюджет. Ми ж не передбачали, що у 2020 році зменшаться надходження у місцеві бюджети, а у світі й в Україні буде пандемія. Тому це є зовнішній ризик, і він теж впливає на фінансову історію. Є внутрішні ризики – це можуть бути політичні якісь дії, бо у місцевій раді, відповідно до законодавства, партії представляють свої інтереси, і у виконкомі працюють різні групи", – каже Юрій Стефанчук.

Як повідомив у відповіді на інформаційний запит Ігор Шевчук, за час каденції 7 і 8 скликань міська рада сплатила 300 млн грн боргу "Укргазбанку" та 4 млн грн – Північній екологічній фінансовій корпорації NEFСO.

30 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки


Читайте також:

Івано-Франківськ знову спробує взяти півмільярдний кредит: на що потрібні гроші


12.08.2021 1554
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

617
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3206
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1598 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1264 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003