Франківська міськрада сплачує два кредити на суму 9 млн євро, ще понад 69 млн грн планують узяти

Івано-Франківська міська рада сплачує два кредити, які надала Північна екологічна фінансова корпорація NEFСO на загальну суму 9 млн євро. За ці гроші мають утеплити школи та садочки міста.

Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного повідомив керуючий справами виконкому Ігор Шевчук, передає Фіртка.

За словами начальниці фінансового управління Галини Яцків, місто спроможне сплатити ці позики.

Окрім того, 30 липня на сесії міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки. Згідно з рішенням, договір терміном до 5 років мають укласти з "Укргазбанком".

"Муніципальній дорожній компанії" дозволили взяти кредит на суму в майже 40 млн грн, комунальному підприємству "Благоустрій" – 10 млн грн, "Полігону" – майже 8 млн грн, "Центру розвитку міста та рекреації" – майже 5 млн грн, комунальному підприємству "Добродій" – майже 4 млн грн, "Івано-Франківськміськсвітлу" – понад 2 млн грн, а "Міській ритуальній службі" – 789 тис. грн.

30 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки

Комунальне підприємство "Полігон" орендує на території Ямницької територіальної громади приблизно 21 га землі. Директор підприємства Юрій Мороз розповідає, що ущільнюють відходи тут за допомогою трьох бульдозерів.

За його словами, аби економити пальне та покращити ефективність роботи, на підприємство планують купити компактор. Грошей на таку техніку підприємство не має. Відтак керівництво "Полігону" звернулося до міської ради з проханням надати дозвіл на кредит. Депутати на сесії підтримали такий проєкт рішення.

"Коли простий бульдозер трамбує, він має широкі гусениці й він не настільки ущільнює тверді побутові відходи, як має бути за технологією. Ця техніка має так звані катки, які мають певні шипи. По-перше, це буде набагато більше економії палива, бо там, де один слід робить компактор, простий бульдозер має іти 3-4 рази, щоб так ущільнити", – каже Юрій Мороз.

Кредит до 10 млн грн на закупівлю техніки дозволили взяти й комунальному підприємству "Благоустрій". Його директор Михайло Яцків каже, що саме придбають – ще вирішують.

"Івано-Франківськ виріс, збільшилася територія обслуговування, кількість навколишніх сіл. Відповідно, це потребує додаткової техніки. Ми зараз вирішуємо, яка техніка необхідна, бо маємо трактори, потрібно додавати навісне обладнання, також потрібні додаткові автобуси для того, щоб перевозити людей, інвентар", – поясснює Михайло Яців.

Умови позики на закупівлю техніки для комунальних підприємств мають затвердити на засіданні виконкому міської ради.

За словами виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, перед тим, як затверджувати умови кредиту для комунальних підприємств, членам виконкому потрібно врахувати ризики для місцевого бюджету та громади.

"Можуть бути зовнішні ризики, які впливатимуть на місцевий бюджет. Ми ж не передбачали, що у 2020 році зменшаться надходження у місцеві бюджети, а у світі й в Україні буде пандемія. Тому це є зовнішній ризик, і він теж впливає на фінансову історію. Є внутрішні ризики – це можуть бути політичні якісь дії, бо у місцевій раді, відповідно до законодавства, партії представляють свої інтереси, і у виконкомі працюють різні групи", – каже Юрій Стефанчук.

Як повідомив у відповіді на інформаційний запит Ігор Шевчук, за час каденції 7 і 8 скликань міська рада сплатила 300 млн грн боргу "Укргазбанку" та 4 млн грн – Північній екологічній фінансовій корпорації NEFСO.

30 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати надали дозвіл семи комунальним підприємствам узяти кредити на придбання техніки


Читайте також:

Івано-Франківськ знову спробує взяти півмільярдний кредит: на що потрібні гроші


12.08.2021 1423
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

550
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

647
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1361
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2314 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1164
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3092

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

913

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1059

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1488

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2086
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26407 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

781
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

982
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3036
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1284
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

962
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1220
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1230
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

440
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4311
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1093
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1655