Франківська єпархія УПЦ Московського патріархату хоче повернути собі земельну ділянку по вулиці Чорновола, 6

 
 
 
Земельна ділянка та нежитлові приміщення по вулиці Чорновола, 6 уже давно стали яблуком розбрату між виконавчий комітетом та місцевою єпархією УПЦ МП.
 
 
Кількамісячні судові баталії за приміщення колишнього дитячого садка завершилися на користь церкви. Тепер черга дійшла і до землі. Так що боротьба може розгорнутися із новою силою, адже мова йде про 0,18 га землі буквально у самому центрі Франківська, пише Побудовано.
 

Ділянку та приміщення колишнього дитячого садка по вулиці Чорновала, 6 єпархія орендує ще з 2006 року. В будівлі новий власник облаштував молитовний будинок та канцелярію. За договором, дія оренди мала припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Та досі про будівництво нічого не чути.

 

Рік тому місцева влада вирішила повернути орендоване майно та відновити на вулиці Чорновола, 6 дитячий садок. Почала із земельної ділянки площею 0,1898 га, на якій знаходиться орендоване церквою приміщення.

 

9 липня 2016 року міська рада своїм рішення передала ділянку у постійне користування Департаменту освіти та науки. Територія відноситься до категорії земель громадської забудови, а її цільове призначення визначено «для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти».

 

 

Після землі черга дійшла і до приміщень. Міський голова Руслан Марцінків направив лист до УПЦ Московського патріархату з проханням повернути місту орендоване нею комунальне майно по вулиці Чорновола, 6. Церква вимоги місцевої влади не виконала, так що остання звернулася до суду.

 

Спочатку Господарський суд Івано-Франківської області відмовив у позові виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради про розірвання договору оренди на приміщення у по вулиці Чорновола, 6  з Івано-Франківською єпархією УПЦ.

 

У свою чергу місто подало на апеляцію, і вже в листопаді 2016 року Львівський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу виконавчого комітету щодо розірвання договору оренди нежитлових приміщень з єпархією.

 

Остання звернулася до суду вищої інстанції. Відтак, у лютому 2017 року Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Московського патріархату та скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду.

 

Судові баталії щодо приміщень по вулиці Чорновола,6 продовжилися навесні. Виконавчий комітет подав заяву до вищого судового органу України про перегляд постанови Вищого господарського суду від 6 лютого 2017 року. Та Верховний суд України відмовив у допуску справи до провадження, тим самим поставивши крапку у багатомісячній судові тяганині на користь УПЦ московського патріархату.

 

Тепер після перемоги у судах, Івано-Франківська єпархія УПЦ вирішила повернути собі земельну ділянку, яку минулого року міська рада віддала у користування Департаменту освіти. Мова йде про згадану вище територію площею 0,1898 га, яке церква просить передати «для обслуговування молитовного будинку та канцелярії Єпархіального управління».  

 

Вже цього тижня на засіданні виконавчого комітету розглядатиметься питання про надання дозволу єпархії на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

 

В обґрунтування свого звернення, церква посилається на договір оренди нежитлових приміщень від 20 грудня 2006 року. Також додається постанова Вищого господарського суду України від 06.02.2017 року, ухвала Верховного суду України від 17.03.2017 рок та рішення міської ради від 22.12.2015 року, яке постановило вилучити зі схеми розташування культових споруд території на вулиці Чорновола, 6.


24.05.2017 425 1
Коментарі (1)

Жанна Фішер 2017.05.24, 20:08
я не розумію що то за договір аренди======доки церква не збудує нову церкву======що це за срок аренди====невже в дійсності були такі договори -аренди .невже в договорі не вказано період у вигляді років --це просто абсурд --міській раді треба залучати кращих адвокатів.які в курсі нюансів таких укладених договорів.. або звернутися до тогочасних юристів які працювали в той час в міськійраді .і схвалили укладення такого договору..можливо вони би поділилися нюансами укладення таких договорів..аще може б розповіли про те як їх збиралась міська рада розривати в той час...і раджу ознайомитись міській раді з усіма догорами які укладались в ті часи можливо вони є напівлегітивними можливо укладені з порушенням якихось тогочасних норм я в цьому не експерт але як протягнути просту людину по всім колам міської ради то ваші юристи добре роботу знають .і проста людина і по закону їм доказати нічого не може..а от як відвоювати своє то у ваших юристів і адвокатів зразу не вистачає ні сил ні знань можливо пора почати відповідати за програні суди .за погано підготовлену захисну лінію в суді або за некомпетентність я проста домогосподарка- але це мене навіть не дивує.а обурює .ваша неспроможність захистити міське майно
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1477 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1775 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2558
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2352 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7587
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1934
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

317
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

313
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986