“Франківськ-ПНУ” – “Львів”: скандальна кінцівка, протест та очікування рішення ФБУ

У суботу, 20 квітня в Івано-Франківську відбувся третій і вирішальний матч чвертьфінальної серії до двох перемог між Франківськом і Львовом.

Поєдинок тримав у напрузі до останніх секунд, під час яких, на жаль, своє вирішальне слово сказали судді, пише Фіртка з посиланням на WestNews.

Фактично три поспіль суперечливі рішення рефері вирішили долю західноукраїнського дербі – 81:83. Після матчу тренерський штаб «Франківська» написав протест, оскарживши результат, а згодом – ще й кинув усі сили на те, аби довести свої слова (письмовою апеляцією згідно з регламентом проведення змагань), як то кажуть, не словом, а ділом (відео та скріншотами).

Мабуть до такого відповідальні журналісти Федерації баскетболу України були не готові, адже на офіційному сайті подали інформацію про перемогу «Львова», жодним словом не обмовившись про протест арбітрів та подільний розгляд усіх аргументів «франківок» компетентними органами та інстанціями.

Відверто кажучи, доводи «Франківська» цілком переконливі. На відеороликах, знятих з двох камер, можна побачити суперечливі рішення арбітрів, а в останній атаці львів’янок, за 0,7 секунди до завершення, при рахунку 81:81, можна переконатися у тому, що гравець гостей Філевич забиває вже після того, як час гри вийшов.

 

Головний тренер БК «Франківськ-ПНУ» Юрій ПРОЦЮК розповів про протест, який було подано на результат третього матчу серії плей-оф проти СБК «Львів» та подальші дії клубу, а також висловив надію на об’єктивне та справедливе рішення стосовно суддівства, яке, на думку наставника «франківчанок», вплинуло на підсумковий результат гри.

«Гра завершилася, але протистояння не завершилося. Вже був в історії один такий прецедент, коли я очолював БК «Єлізавет-Баскет», і була гра з «Динамо». Тоді справедливість було встановлено і гра перегравалася. Однак зараз дуже мало часу комісії на розгляд, тому що у вівторок вже наступна гра. Я вірю в феміду. Справедливість тоді була в тому, що матч перегравали, адже той епізод вплинув на результат. В нашому випадку, також написано протест, тому що в нас вкрали перемогу. Ми виставили відео в інтернет, повідомили про це усі компетентні органи, щоб це було розглянуто і винесено справедливе рішення. Тому що в цій країні всі хочуть зараз справедливості.

Коли за 3,1 секунди до кінця йде вкидання м’яча, Дубровська оволодіває м’ячем і на ній фолять (про це чітко видно в покадровому розгляді, – ред.), а фол пробивний (у команди СБК “Львів” на той момент було чотири командних фоли, – ред.), замість того щоб йти пробивати штрафні, при рахунку 81:81, судді м’яч віддали «Львову», ігноруючи відверте порушення правил з боку гравця команди-суперника Ковтун М (про це видно по її реакції після свистка судді, адже вона розуміла що порушила правила, а для неї це мав бути 5-й фол, – ред.).

Всі глядачі в залі, всі хто це бачив в інтернеті, просто приголомшені. Саме так можна сказати. Це перший епізод. Далі – йде вкидання, м’яч виходить від гравця «Львова» Скакаліної К., що чітко встановлено на скріншотах та відео (руки Космач В. внизу, а м’яч виходить від руки львів'янки, – ред.). Замість нашого вкидання, за 0,2 секунди (про що свідчило табло, – ред.), м’яч віддають суперницям.

Я набрав по телефону напряму директора чемпіонату. Ми, зі свого боку, зробили все офіційно, згідно регламенту, подавши протест. Прошу розглянути ці епізоди, які вплинули безпосередньо на результат гри, та винести справедливе рішення. Тому що, все ж таки, наша команда, наші вболівальники, не заслуговують такого відношення, яке було здійснено суддівською бригадою і суддівським столиком наприкінці гри. Справедливість має восторжествувати в цій країні. Хоч в якомусь маленькому епізоді.

Звичайно ж, на грі були присутні численні вболівальники, серед яких були представники місцевої влади, юристи (на ігри команди приходить міський голова Марцінків Р., – ред.), відтак це був плювок просто в сторону команди та наших вболівальників. Чесно, далі би дуже не хотілося, щоб такі рішення суддів впливали на результати матчів. Потрібно якось приймати рішення про повтори в жіночому баскетболі, судді, в такий спосіб, повинні розглядати спірні епізоди. У нашому випадку гра мала хоча б перевестися у овертайм, якщо вже нам не дали пробити штрафні кидки і закінчити гру в основний час. Знаєте, системність дій суддів призвела до того, що ми отримали наприкінці, ось таку кінцівку. Але надіємось, що компетентні органи Федерації баскетболу України розглянуть протест і ми зможемо побачити ще одну цікаву гру, яка визначить півфіналіста чемпіонату Суперліги», – наголосив Юрій Процюк.


21.04.2019 2058
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1060
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2667 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2227
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3089
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2681
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2406 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

521

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

533

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1017

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2262
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20494
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

716
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1985
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

268
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

871
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5571
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7436
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

986
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

734
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1103 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1605 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1463