Чесний, порядний, патріот, але аж ніяк не тушка, брехун і злодій – саме такими хочуть бачити івано-франківці народних депутатів.
Сьогодні вони склали свій портрет народного обранця.
З ініціативою намалювати портрет бажаного(ідеального) кандидата виступили прикарпатські активісти громадського руху «Чесно».
Вони провели бліц-опитування. Кожен бажаючий зміг проголосувати за кандидата, якого він на даний момент підтримує, а також назвати ті риси, якими повинен володіти український парламентарій.
Серед кандидатур в голосуванні були запропоновані потенційні лідери мажоритарки в обласному центрі Прикарпаття - Віктор Анушкевичус, Олександр Сич, Олександр Когут, Володимир Чорноус і Олександр Шевченко.
Ситуацію, яка спостерігалась під час такого вуличного опитування прокоментував один із лідерів руху на Прикарпатті, політолог Тарас Случик.
За його словами, дані цього опитування підтверджують загальноукраїнські тенденції.
«Сьогодні ми проводимо акцію, щоб зрозуміти, які критерії депутата для громадян важливі, а які ні. На одному із аркушів громадяни записують, що вони вважають у кандидата правильним, а що неправильним. Ми бачимо дуже цікаві результати, які подібні з дослідженням, які провів центр Разумкова, - каже Случик. - Насправді, громадяни основним критерієм для кандидата ставлять, по-перше, можливість вже отримати якусь від нього вигоду, по-друге, - їх менше цікавлять такі речі, як реформування, як зовнішня політика та інше. Вони більше зосереджені на матеріальних речах. Вони забувають, що народний депутат – це людина, яка є депутатом для всієї країни. Громадяни більше бачать депутатом людину, яка є вигідна виключно для них. І це негативна позиція. Але ми бачимо, що для них також є важливим такий критерій, як порядність і чесніть. Хоча ці критерії є дуже суб’єктивними. Тому, що для кожного критерій порядності і чесності є окремим. Дальше ми бачимо, що питання бренду має значення. Також, люди не мають індивідуальної інформації про кандидатів. Вони її складають з якихось чуток, з того, як виглядає кандидат. Але кандидат може бути красивим, симпатичним, розумним, але не факт, що за ним є причетність до корупційних дій й інші порушення. Але ці речі не доходять до пересічного виборця, яки реально кидає бюлетень».
Такий зріз, на переконання політолога, показує наскільки низьким є рівень політичної культури виборця і наскільки, де-факто, буде спотвореним вибір українців восени цього року. «Ми побачимо наскільки низьким буде рівень ВРУ в результаті. Знову будуть перебіжчики, люди, причетні до корупції, які не будуть голосувати власною карткою, і пропускатимуть засідання парламенту», - резюмує Тарас Случик.