Франківчанка збирає пластик, щоб допомогти українським воїнам (ФОТО)

Чотири роки поспіль іванофранківка Галина Батюк збирає пластмасові кришечки з-під пляшок. Дівчина - координаторка благодійного фонду "Лелекера" на Івано-Франківщині.

Виручені за пластик гроші ідуть на потреби поранених бійців ООС, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Наш благодійний фонд сповідує дві цілі - екологічну і патріотичну. Ми намагаємося зменшити кількість пластику в природі, віддати його на переробку та отримати за це гроші. Гроші даємо на лікування та реабілітацію захисників України", - розповідає Галина Батюк.

На початку 2015-го року волонтерка прочитала у соціальній мережі заклик збирати пластик, щоб допомогти пораненим бійцям, які повертаються з російсько-української війни.

"Як свідома громадянка, я почала складати кришечки, шукати пункти прийому, передавати на Київ", - пригадує Галина Батюк.

У 2017-му році створили всеукраїнський благодійний фонд "Лелекера". Його керівницею стала Наталія Тарасова. Вона й запропонувала іванофранківці Галині Батюк стати координаторкою від Прикарпаття.

"За ці роки ми відкрили понад 80 пунктів здачі пластику у Франківську і навколишніх селах. До проєкту долучилися і школи, і коледжі, університети міста, кав'ярні, кінотеатри. Пандемія внесла свої корективи у нашу роботу, але все одно збір іде", - розповідає координаторка.

Зокрема, ціна на пластмасові кришечки значно знизилася: якщо у 2017-му році кілограм корків коштував 10 гривень, то зараз - 5-6 гривень, а звичайний пластик - менше ніж 2 грн. Саме тому і збирають кришечки, бо вони значно дорожчі.

Впродовж чотирьох років у Франківську зібрали 3,9 тонни пластику, з них - 3 394 кілограми кришечок. По Україні фонд здав 46 тонн. Три тисячі гривень перерахували пораненому бійцю з Коломийщини.

Понад чотири тисячі гривень виділили Центру для учасників АТО та їхніх сімей "Бандерівський Схрон". Також фонд долучився до збору грошей під час акції "Місто свідомих людей" на лікування онкогематологічного захворювання сина ветерана АТО Андрія Фармуги.

Загалом, за чотири роки благодійний фонд "Лелекера" спрямував 268 тисяч гривень на лікування та реабілітацію українських бійців. З них 75 тисяч - на протезування у Польщі у 2017-му році Максимові Клокуну, частково - 17 тисяч - оплатили ендопротезування розвіднику ГУР, 10 500 пішло на оплату операції морському піхотинцю, приблизно 15 тисяч гривень спрямували на різні види ортопедичних виробів для поранених бійців. Також фонд фінансово допомагає родинам атовців.

У 2020-му році понад 60 тисяч гривень спрямували ветерану АТО, у якого діагностували онкозахворювання.

"Нам дуже бракує волонтерів. Є багато свідомих людей, які самі збирають пластик, відкривають пункти для збору кришечок. Проте в нас зараз немає можливості об'їжджати і забирати пластик, адже 80 точок - це дуже багато, - каже Галина Батюк. - Бракує і контейнерів для збору корків".

Волонтерка побувала і у міського голови Івано-Франківська. На зустрічі запропонувала ідею зі збереження екології і розвитку сортування сміття у місті. Просила, щоб влада закупила контейнери для збору кришечок. Проте поки що допомоги від чиновників не дочекалася.

Івано-Франківськ здає кришки на переробку двічі в рік. Гроші з однієї здачі перераховують на підтримку діяльності ГО "Бандерівський Схрон", а з іншої - на адресну допомогу когось з поранених або ветеранів, що потребують підтримки у лікуванні.

"Якщо об'єми збору пластику збільшаться, то й кошти, які направляємо на допомогу, теж будуть більш значними. Ми оперуємо винятково тим ресурсом, який нам дають благодійники у вигляді вторинної сировини", - розповідає Галина Батюк.


Довідково:

В Івано-Франківську пластмасові кришечки можна здати у Музеї Небесної Сотні, що на вулиці Коновальця. Збором опікується адміністраторка та екскурсоводка музею Світлана Картуш, яка залучила багатьох відвідувачів до збирання пластикових кришечок.

Фотогалерея


24.08.2020 1764
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

8612 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1175
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

636
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5670
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1539
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1402

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

481

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1299

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1129

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1030
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

373
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

429
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1377
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

445
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

710
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5753
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

462
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

325
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

662 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1108
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

961