Франківчанка про перемогу у конкурсі «Місіс Відкритий Світ Україна 2020»: Там, де страшно – твоя найбільша точка розвитку

Наприкінці 2020 року, 29 грудня, в Києві, у Fairmont Grand Hotel відбувся фінал конкурсу «Місіс Відкритий Світ Україна 2020» за підтримки Українського культурного фонду.

У фінал потрапили 10 успішних жінок з семи областей України, серед яких й учасниця з Івано-Франківська Христина Викалюк.

Жінці вдалось не тільки гідно представити себе у фіналі, але й здобути перемогу та отримати корону.

Сьогодні Христина Викалюк поділилась з Фірткою своїми враженнями від конкурсу:

Як виникло бажання податись на конкурс чи можливо вас запрошували взяти участь?

Колись мене запрошували на схожі конкурси. Але там участь була платною та озвучувалась немала сума. А про цей конкурс я прочитала, мені дуже сподобались їхні цінності: популяризація жінки в цілому, сімейних цінностей, материнства, але й те, що жінка не тільки дружина, мама, а також вона має робити щось корисне для цього світу. Це єдиний конкурс в Україні, який підтримується українським державним культурним фондом. Участь у ньому безкоштовна.

Як відбувалась підготовка до конкурсу?

Мені повідомили, що я увійшла у півфінал, мене відібрали з великої кількості заявниць. Потім чотири дні проводилось онлайн-голосування, учасниці заохочували своїх рідних, друзів голосувати. У цьому конкурсі важливо, щоб жінка була соціально активною.

Ми проходили серію цікавих та корисних майстер-класів з етикету, стилю, на які запрошували зіркових тренерів. З нами працював психолог.

Далі необхідно було записати відеоролик про своє життя. Це завдання виконували впродовж одного дня, для того, щоб дати можливість побачити, яка жінка у звичному житті, яка вона справжня.

Після цього отримала запрошення до Києва, де проходили два конкурсні дні та визначали переможницю.

Ви очікували, що перемога дістанеться вам?

Коли отримала телефонний дзвінок з повідомленням, що потрапила до півфіналу – здивувалась. Але тоді вже виникли думки, що класно було б увійти у фінал і що для цього потрібно робити? Я та людина, що від себе вимагає завжди максимум, але при цьому не перестрибуючи себе, щоб не втрачати надто багато сил і ресурсів. Коли я вже була там, то розуміла, що на конкурсі поряд зі мною дуже достойні жінки, з власними ідеями, баченнями, успішним бізнесом та духовним наповненням. Звісно я вірила в себе, але розуміла, що перемоги гідні усі.

Я вірила у свою перемогу, але не настільки що тільки я і ніяк інакше. Для мене вже було досягненням те, що я увійшла у десятку.

Усе, що відбувалось - це така школа життя, дуже великий досвід. Але будучи на сцені, я вже відчувала себе, як риба у воді. Хоча страшенно переживала і хвилювалась.

Що найбільше врізалось в пам’ять, вразило вас протягом всього конкурсу?

Мені дуже запам’ятався момент, коли ми хвилювалися всі перед виходом на сцену, засновниця конкурсу Ірина Зайцева вийшла до нас і сказала:

«Дівчата, не переживайте. Просто зрозумійте, що зараз з вами буде відбуватись те, що від вас хоче Бог в цей момент».

І мене це настільки заспокоїло та налаштувало психологічно, що я змогла кайфувати від процесу і не переживати, спокійно відповідати на запитання. Все було просто, легко і класно.

Запам’яталось дуже гарне ставлення до всіх, чіткість, зосередженість на деталях. В Києві, як на мене, працюють інакше в організації конкурсів.

Після перемоги ви представлятимете Україну на міжнародному конкурсі в Сінгапурі? Уже почали готуватися?

Так, скоро розпочинаю підготовку. Там потрібно буде підготувати доповіді, які підійматимуть певні проблеми. Звичайно необхідно буде готувати це англійською мовою. У мене мова на побутовому рівні нормальна, але все ж таки треба підучити, щоб вільно говорити. Можливо виникнуть інших моменти, наприклад, доведеться покращити фігуру, втілювати інші проєкти, щоб з гідністю поїхати туди та представити нашу країну.

Що б ви порадили жінкам, які хотіли б брати участь у конкурсах, але з якихось причин не наважуються?

Особисто у мене лише позитивні враження від участі у цьому конкурсі. Мені вже 34 роки і я трохи щось знаю в житті, тому і я думала, що такі конкурси однозначно куплені. Але є справді круті, класні люди, які втілюють дуже цінні й потрібні проєкти, які мають схожі з моїми цінності. І напевно тому я туди потрапила.

Однак я не знаю, чи такі конкурси підійдуть кожній жінці. Бо кожній з нас потрібно щось своє. І кожен може себе реалізовувати у різних проєктах. Тому я раджу прислухатися до себе, запитати себе «Що я хочу?», і не забувати, що якщо жінка відчуває, що вона може щось робити, може бути творцем, а не тільки споживачем, то звичайно, що варто за це братись.

Безумовно це страшно. Але я завжди йду до всього безстрашно. В мене все якось так виходить у житті. Тому що там, де страшно – це твоя найбільша точка розвитку.


Організатори конкурсу переконані, що краса повинна рятувати, нести добро і сенси. Публічні люди, якими стають фіналістки конкурсу, мають брати активну участь у розв'язанні проблем сьогодення та підтримувати благодійні ініціативи. Серед напрямів, якими опікується проєкт: боротьба з домашнім насильством, допомога дітям-сиротам та дітям з зони АТО, підтримка соціально-екологічних акцій, популяризація відповідального батьківства.

Розмовляла Олена Британська


29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

574
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

445
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7769 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2526 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1894
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2376

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

537

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

534

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

612

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1007
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

158
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

356
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

488
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

272
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

392
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

516 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

807
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5644
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

270
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

369
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

384
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

489