Франківчанка про перемогу у конкурсі «Місіс Відкритий Світ Україна 2020»: Там, де страшно – твоя найбільша точка розвитку

Наприкінці 2020 року, 29 грудня, в Києві, у Fairmont Grand Hotel відбувся фінал конкурсу «Місіс Відкритий Світ Україна 2020» за підтримки Українського культурного фонду.

У фінал потрапили 10 успішних жінок з семи областей України, серед яких й учасниця з Івано-Франківська Христина Викалюк.

Жінці вдалось не тільки гідно представити себе у фіналі, але й здобути перемогу та отримати корону.

Сьогодні Христина Викалюк поділилась з Фірткою своїми враженнями від конкурсу:

Як виникло бажання податись на конкурс чи можливо вас запрошували взяти участь?

Колись мене запрошували на схожі конкурси. Але там участь була платною та озвучувалась немала сума. А про цей конкурс я прочитала, мені дуже сподобались їхні цінності: популяризація жінки в цілому, сімейних цінностей, материнства, але й те, що жінка не тільки дружина, мама, а також вона має робити щось корисне для цього світу. Це єдиний конкурс в Україні, який підтримується українським державним культурним фондом. Участь у ньому безкоштовна.

Як відбувалась підготовка до конкурсу?

Мені повідомили, що я увійшла у півфінал, мене відібрали з великої кількості заявниць. Потім чотири дні проводилось онлайн-голосування, учасниці заохочували своїх рідних, друзів голосувати. У цьому конкурсі важливо, щоб жінка була соціально активною.

Ми проходили серію цікавих та корисних майстер-класів з етикету, стилю, на які запрошували зіркових тренерів. З нами працював психолог.

Далі необхідно було записати відеоролик про своє життя. Це завдання виконували впродовж одного дня, для того, щоб дати можливість побачити, яка жінка у звичному житті, яка вона справжня.

Після цього отримала запрошення до Києва, де проходили два конкурсні дні та визначали переможницю.

Ви очікували, що перемога дістанеться вам?

Коли отримала телефонний дзвінок з повідомленням, що потрапила до півфіналу – здивувалась. Але тоді вже виникли думки, що класно було б увійти у фінал і що для цього потрібно робити? Я та людина, що від себе вимагає завжди максимум, але при цьому не перестрибуючи себе, щоб не втрачати надто багато сил і ресурсів. Коли я вже була там, то розуміла, що на конкурсі поряд зі мною дуже достойні жінки, з власними ідеями, баченнями, успішним бізнесом та духовним наповненням. Звісно я вірила в себе, але розуміла, що перемоги гідні усі.

Я вірила у свою перемогу, але не настільки що тільки я і ніяк інакше. Для мене вже було досягненням те, що я увійшла у десятку.

Усе, що відбувалось - це така школа життя, дуже великий досвід. Але будучи на сцені, я вже відчувала себе, як риба у воді. Хоча страшенно переживала і хвилювалась.

Що найбільше врізалось в пам’ять, вразило вас протягом всього конкурсу?

Мені дуже запам’ятався момент, коли ми хвилювалися всі перед виходом на сцену, засновниця конкурсу Ірина Зайцева вийшла до нас і сказала:

«Дівчата, не переживайте. Просто зрозумійте, що зараз з вами буде відбуватись те, що від вас хоче Бог в цей момент».

І мене це настільки заспокоїло та налаштувало психологічно, що я змогла кайфувати від процесу і не переживати, спокійно відповідати на запитання. Все було просто, легко і класно.

Запам’яталось дуже гарне ставлення до всіх, чіткість, зосередженість на деталях. В Києві, як на мене, працюють інакше в організації конкурсів.

Після перемоги ви представлятимете Україну на міжнародному конкурсі в Сінгапурі? Уже почали готуватися?

Так, скоро розпочинаю підготовку. Там потрібно буде підготувати доповіді, які підійматимуть певні проблеми. Звичайно необхідно буде готувати це англійською мовою. У мене мова на побутовому рівні нормальна, але все ж таки треба підучити, щоб вільно говорити. Можливо виникнуть інших моменти, наприклад, доведеться покращити фігуру, втілювати інші проєкти, щоб з гідністю поїхати туди та представити нашу країну.

Що б ви порадили жінкам, які хотіли б брати участь у конкурсах, але з якихось причин не наважуються?

Особисто у мене лише позитивні враження від участі у цьому конкурсі. Мені вже 34 роки і я трохи щось знаю в житті, тому і я думала, що такі конкурси однозначно куплені. Але є справді круті, класні люди, які втілюють дуже цінні й потрібні проєкти, які мають схожі з моїми цінності. І напевно тому я туди потрапила.

Однак я не знаю, чи такі конкурси підійдуть кожній жінці. Бо кожній з нас потрібно щось своє. І кожен може себе реалізовувати у різних проєктах. Тому я раджу прислухатися до себе, запитати себе «Що я хочу?», і не забувати, що якщо жінка відчуває, що вона може щось робити, може бути творцем, а не тільки споживачем, то звичайно, що варто за це братись.

Безумовно це страшно. Але я завжди йду до всього безстрашно. В мене все якось так виходить у житті. Тому що там, де страшно – це твоя найбільша точка розвитку.


Організатори конкурсу переконані, що краса повинна рятувати, нести добро і сенси. Публічні люди, якими стають фіналістки конкурсу, мають брати активну участь у розв'язанні проблем сьогодення та підтримувати благодійні ініціативи. Серед напрямів, якими опікується проєкт: боротьба з домашнім насильством, допомога дітям-сиротам та дітям з зони АТО, підтримка соціально-екологічних акцій, популяризація відповідального батьківства.

Розмовляла Олена Британська


12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1191
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3334
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5091
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1462
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1727
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1980

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

330

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

662

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1463

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1546
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

558
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2262 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2088
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4694
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

554
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8236
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3534
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

432
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

201
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

544
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

703 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

886