Франківчанка навчає петриківського розпису жителів американських міст (фото)

Художниця Марина Вовк проводить майстер-класи із петриківського розпису для американців та українців у різних містах США.

Дівчина родом з Івано-Франківська. В Америку переїхала 5 років тому, інформує Фіртка з посиланням на Gazeta.ua.

"Коли приїхала в США, жила в Остіні, штат Техас, де українців майже немає. Для місцевих наша країна — екзотика, - розповідає Марина Вовк. - Звикала до того, що незнайомці проявляють багато уваги і часто починають заводити розмову на вулиці чи в громадських місцях. Я - висока з червоним яскравим волоссям і люди не соромляться показати свій інтерес. У перший час було важко, бо не знала мови і не розуміла, що саме від мене хочуть".

У США дівчина приїхала з низьким рівнем англійської. Перший час цього дуже соромилася.

"Ходила на курси, намагалася спілкуватися з американцями. Пізніше зрозуміла, що люди не засуджують помилки, які допускаю в спілкуванні. Навпаки, підтримують, бо бачать бажання вивчити їхню мову. Говорять компліменти, наприклад про те, що у мене "милий акцент". Розпитують звідки родом. Головне не боятися практикуватися. Через рік розмовляла сама і розуміла інших. Це додало впевненості в собі. Поступово повернулася до творчості, якою займалася в Україні. Зібрала виготовлені вручну прикраси і почала їздити по виставках та ярмарках", - каже Марина.

В Україні отримала дві вищі освіти – інженера та бухгалтера. Але завжди захоплювалася малюванням, хоча не ходила у художню школу.

"Спочатку це було хобі, потім зрозуміла, що хочу займатися малюванням постійно. В Україні співпрацювала з дизайнером Любов'ю Черніковою із Івано-Франківська, яка займається вишитим одягом. Малювала аксесуари та прикраси для її колекцій", - розповіла Марина.

Зараз вона продовжує розмальовувати прикраси та малює картини. А також подорожує по містах США, де проводить майстер-класи з петриківського розпису.

"Ще в Україні викладала малювання для майстрів манікюру. Коли приїхала в Америку, оточуючі помітили мою творчість і почали запитувати про майстер-класи. В один момент вирішила спробувати і підгодувала клас із петриківського розпису. Я даю підказки та вправи. Людина отримує базовий навик малювання — як працювати з фарбами та пензликами, як себе налаштувати ".

Класи тривають дві з половиною години. В середньому приходить 20-30 людей.

"Класи викладаю англійською. Їх відвідує досить багато американців. Є люди, які цікавляться нашою культурою, бо мають предків-українців. Є ті, хто шукає щось нове. Ідея в тому, що кожен може навчитися малювати. Справа не у відсутності таланту. Просто наша система освіти розвиває учнів в першу чергу логічно, творчість відходить на другий план. Ми не вміємо себе налаштувати та використовувати свій творчий потенціал, - каже Марина. - Петриківський розпис - це народне мистецтво. Ним займалися звичайні люди, які хотіли прикрасити навколишній світ. Він чудово допомагає відчути, що малювати і віднайти в собі творчий талант може кожен".

Довідка Фіртки:
Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд.
Петриківський розпис українського народного малярства внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Фотогалерея


21.02.2018 2070 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

337
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1985
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

711

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2144

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

841 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825