Виразкова хвороба шлунка «любить показувати свої зубки» весняної та осінньої часом, втім, як і всі інші захворювання. Зараз осінь і я хотілося б нагадати про те, що потрібно звернути ретельну увагу на свій нещасний шлунок, поки він не почав кричати про допомогу.
В цей осінній час йде фізіологічне зниження обміну речовин, які захищають слизову оболонку шлунка, посилюється моторика шлунково-кишкового тракту, шлунковий сік починає виділятися інтенсивніше. Якщо говорити коротко, одним словом, то захисні функції стають слабше, а агресія посилюється.
Виразка шлунка — це хронічне захворювання, при якому в оболонці шлунка з’являється дефект (виразка). Це одне з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту, яке приносить його «володарям» безліч неприємних моментів.
Зазвичай виразка виникає через неправильне харчування, стресові ситуації, хронічний гастрит або спадковість. Найбільш часто восени проявляється виразкова хвороба шлунка.
Звичайним симптомом при цьому є біль, який з'являється у верхній частині живота, якщо людина довгий час нічого не їла. Найчастіше це буває, коли, наприклад, протягом робочого дня немає часу перекусити, тому прийом їжі постійно відкладається на потім.
Як запобігти загостренню осінньої виразки
Найважливіше правило, для людини, що страждає виразкою - відмовитися від їжі, стимулюючої виділення шлункового соку. Хоча, зовсім не обов’язково дотримуватися постійної дієти, достатньо просто, у період загострень, відмовитися від шкідливих для хворих на виразку шлунку продуктів, таких як:
- Міцні м’ясні бульйони;
- Копченості;
- Кисло;
- Ягоди, фрукти;
- Спеції;
- Консерви;
- Дріжджова випічка;
- Свіжий хліб;
- Газовані напої.
Відмова від куріння і вживання алкоголю — само собою зрозуміле. Для кращого і випивають виразку шлунка не існує сезонних загострень, оскільки постійне загострення для нього є нормою.
Найголовніший збудник виразки — стрес! Виразку шлунку зі стажем досить просто понервувати, як виразка тут як тут. А хронічні стреси більш ніж небезпечні. Саме тому, при лікуванні виразки, лікарі призначають препарати, здатні знижувати емоційну напругу.
Статистика. Найбільш схильні до захворювання виразки, люди з люди I і II групами крові. Люди з I групою крові частіше страждають виразкою дванадцятипалої кишки, а люди, чия кров належить до II групи — виразкою шлунку. Статистика показує, що на чотирьох хворих з виразкою дванадцятипалої кишки припадає всього один з виразкою шлунка.
Важливим при виразці шлунку є повноцінний режим харчування та вміст в ньому потрібних продуктів. В даному випадку допомогти Вам може лікар гастроентеролог, який підбере для Вас відповідне харчування та при необхідності лікування.
Якщо дане захворювання не лікувати, вчасно не звернутися до лікаря або проігнорувати рекомендації лікаря, виразкова хвороба може перерости в рак шлунка або рак дванадцятипалої кишки, так що не ризикуйте своїм здоров’ям.
Інформація надана спеціалістами медичного центру «Оксфорд Медікал» Івано-Франківськ