Фітель спотикання

 

Минула сесія Івано-Франківської міської ради не тільки не поставила крапку «виконкомівському непорозумінню», а навпаки – завела його у глухий кут.

 

Уже чотири місяці депутати узгоджують кандидатури виконкомівців із міським головою Віктором Анушкевичусом. Мер погодився поміняти кількох заступників, проте не згодився «злити» свого козирного туза – першого зама Зіновія Фітеля. Натомість «Свобода» заявила, що не хоче виконкому, в якому є саме він.

 

/data/blog/35171/d8ea713c698adf791e24bd7b5f74559a.jpg

 

 

Без офіційних претензій

 

Зіновій Фітель став тим проблемним ядром, через яке й почався рух до відставки попереднього виконкому. Через нього так довго тривали переговори й саме через нього минулого четверга не затвердили новий склад. У депутатів була ідея внести 15 кандидатур, а посаду першого заступника залишити вільною. Але міський голова на це не пішов.

 

Перший віце-мер – надто серйозна фігура, щоб молоді депутати змогли відкрито висловити йому претензії. Тож їм було легше послатися на неефективність усього виконкому. Мабуть, думали, що пригрозять меру відставкою і той піде на все. Помилилися. Цим міський голова підтвердив, що не лише переживає за крісло, а й думає про те, хто захищатиме тили. Анушкевичуса часто немає на місці. І хто займається містом, коли він у відрядженні, відпустці, на лікарняному? Зрештою, навіть якщо мер є, це не заважає йому часто відправляти замість себе Фітеля. Нагадаємо свіжий приклад: коли люди перекрили дорогу на Мазепи, то до них пішов саме Фітель. Меру потрібна людина, на яку він може опертися. Таких у місті обмаль. А з них охочих на посаду віце-мера – лише Зіновій Фітель.

 

Натомість «Свобода», певно, ладна була проголосувати за будь-кого, аби без Фітеля. Чому? Назвати офіційні причини такої позиції депутати не спромоглися. З грудня минулого року вони жодного разу не пояснили своєї категоричності ані йому, ані на загал. Правда, позаочі розмов вистачало.

 

Основна претензія, яку називали у кулуарах, це те, що Зіновій Фітель начебто затісно товаришує з правоохоронцями. Про таку дружбу між чиновниками та силовиками знають, напевно, всі, хто цікавиться. І вона є не тільки у цьому випадку. Відтак, щоб поплатитися за таке посадою, треба було цією дружбою добре нашкодити свободівцям. Утім, чи були такі факти, не знаємо.

 

 

Свій до свого

 

Кілька місяців тому депутати розділили посади заступників мера. Крісло Фітеля пообіцяли Руслану Гайді, керівнику «Теплокомуненерго». Посаду Миколи Саєвича спершу пропонували колишньому голові Долинської РДА, а нині заступнику директора ЄРЦ Петру Шкутякові, а пізніше – депутату міськради Ріяфету Гасимову. Крісло Любомира Слободяна – спочатку Оксані Федорович (голова Туристичної Асоціації Івано-Франківщини), а потім Ірині Кулинич (директор департаменту економічної політики у Львові). Обидві, кажуть, відмовилися.

 

Мер вислуховував подання, навіть провів кілька співбесід із претендентами. Але потім відмовився. Сказав, що всі заступники мають бути його людьми, бо виконком це не політика, а господарка. При цьому дозволив фракціям сформувати другу частину виконкому – ту, що працює на громадських засадах. Так, мали ввести своїх людей «Фронт змін», «Батьківщина», «УДАР», а найбільше – «Свобода».

 

Меру було непросто. Поїхав навіть до Києва, щоб говорити із людьми, наближеними до Олега Тягнибока. Ніби зумів їх переконати, що виконком має бути із Зіновієм Фітелем. І навіть отримав документ з підписом уповноваженої від «Свободи» людини, яка затвердила виконком із 16 осіб разом із Фітелем. Про це міський голова не побоявся зізнатися на сесії. І пообіцяв, що у перерві покаже папір головам фракцій.

 

«Репортер» і собі попросився подивитися. Мер відмовив. Як пізніше з’ясувалося, не тільки нам, а й іншим фракціям. Той загадковий підпис вдалося побачити тільки кільком свободівцям.

 

Отже, дві людини у виконкомі мають бути точно – за посадами. Це мер Вік­тор Анушкевичус і секретар міськради Микола Вітенко. Крім цього, від самого початку депутати не зазіхали на заступника з гуманітарних питань і керуючого справами МВК. Як Михайло Верес, так і Андрій Лис, люди мера, практично мали недоторканність. А от інші два заступники – Любомир Слободян і Микола Саєвич – повинні були поступитися посадами.

 

Керівник ЦНАПу Руслан Панасюк мав поміняти Любомира Слободяна. Панасюк за фахом лікар, двічі був депутатом, перетинався із мером та його оточенням у бізнесових питаннях. Один із тих, хто у 2008 році став депутатом завдяки «Блоку за Віктора Анушкевичуса». Відомий ще й тим, що є близьким товаришем Андрія Лиса, подейкують, кумом. Може, саме тому він залишився одним із небагатьох «промерівських» і при непоганій посаді аж дотепер.

 

А перший заступник директора департаменту комунального господарства Василь Білик, прогнозувалося, піде на підвищення. Він, на правах одного із найдосвідченіших комунальників, мав дослужитися до заступника з питань ЖКГ. За задумом, подвійну посаду, яку свого часу з’єднали (заступник мера з комунальник питань і керівник департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку) мали б знову роз’єднати.

 

А очолити департамент мав ще один заступник директора департаменту Михайло Смушак – людина, якій легко вдалося знайти спільну мову із «Свободою». Попри те, що він працював у ЖКГ ще до них.

 

Переутвердитись у новому виконкомі мали лише кілька людей. Дмитро Демків – вдруге увійти у виконком за квотою «Нашої України», Олександр Кулик – від «Фронту змін», а Анатолій Богуш – за квотою мера. Ще чотирьох свободівці планували завести на громадських засадах. Із колишніх залишався тільки Руслан Руско, решта – Вадим Войтик, Іван Креховецький та Олег Загурський – вперше. Нових людей у виконком запропонували «Батьківщина» та «УДАР»: Ярослава Зуб’яка та Любомира Богославця відповідно.

 

 

Вода у ступі

 

Вже від початку сесії Віктор Анушкевичус намагався уникнути розгляду цього питання, просив перенести на два тижні. Мовляв, так треба через юридичні питання. Врешті, пояснив, що кандидатури заступників треба заслухати на депутатських комісіях і навіть погодився на вимогу Сергія Борзова, що його майбутні зами прийдуть на співбесіду із депутатськими фракціями.

 

«Я сьогодні не візьму на себе відповідальність, щоб місто втратило такого фахівця – Фітеля Зіновія Ігоровича, – сказав Анушкевичус. – Мені важливо, щоб він працював, і я буду все робити для цього».


Опонував йому нардеп Руслан Марцінків. Сказав, що не розуміє цього пафосу, бо з січня виконком не працює. А до тих проблем, які місто має стосовно ремонту вул. Шевченка, будівельних конфліктів і т. д., причетний якраз Фітель.

 

«Я не піду на це, прий­майте рішення, яке хочете, – відрізав мер. – Шановні, я 50 років вважав себе чоловіком і на 51-му кимось іншим не стану».

 

Марцінківа підтримав Роман Онуфріїв. «Уже четвертий місяць товчемо воду в ступі, тому що міський голова боїться, напевно, прий­няти певні кадрові рішення, – сказав він. – Усі фракції міськ­ради працюють ефективно, ми вчасно приходимо на сесії та вчасно збираємо комісії. Натомість, ви демонструєте несприйняття та неповагу, бо не вносите питання про виконком. Це шлях у нікуди».

 

Врешті, Руслан Марцінків звернувся до Фітеля. «Ви ж бачите, що рада проти вашої присутності?» – сказав він і закликав віце-мера подумати та «як чоловік, піти з посади».

 

Від імені якої ради говорив Марцінків – невідомо. Адже він депутат Верховної Ради, а не міської. А в міськраді проти Фітеля лише «Свобода», натомість «УДАР», «Фронт змін» і «Батьківщина» такої позиції не поділяли.

 

Зіновій Фітель у відповідь нагадав про те, що він заслужений будівельник і має відзнаки за заслуги перед областю й містом. «По-чоловічому було б, Руслане Романовичу, – звернувся він до Марцінківа, – щоб ви починали зі мною говорити з грудня. Тому я залишаю за собою право подумати».

 

Дискусії ні до чого не привели. Мер таки вніс кандидатуру Фітеля, а всі утрималися. Отже, старий виконком працює. Переговори тривають.

 

Тетяна Соболик,

Репортер

Читайте також:

Сесія Івано-Франківської міської ради: "Битва за виконком" розпочалась


04.05.2013 Тетяна СОБОЛИК 1188 13
Коментарі (13)

Львів 2013.05.04, 15:41
Переговори закінчилися. Фітель буде 1 заступником.
Софія 2013.05.04, 18:53
У комуністів так багато грошей?
Гість 2013.05.05, 09:00
З. Фітель -- порядна і знаюча людина. Його ніякі "дітваки" не замінять. От бавляться собі, а чи буде від того місту користь -- їм і байдуже.
Михайло 2013.05.05, 11:34
Хай би Свобода назвала кого хоче поставити замість Фітеля тоді б було зрозуміло, а так заміна Слободяна на Панасюка це все одно що шило на мило, а от В. Білик до рівня Саєвича не дотягує
Гось 2013.05.05, 09:38
Чим ефективніше працюють фракції тим більше в місті сміття. може міськраду поміняти?
іванофранківець 2013.05.05, 10:16
Шановний віце-мер франківці хочуть бути українцями і жити в українському місті а не європейському жаль що ваша команда цього не зрозуміла.
Гаркота забули 2013.05.04, 19:44
А Гаркота забули? Як же виконком без Гаркота? Нема Олежка давай тоди Ігорка!
Павло 2013.05.06, 10:26
Фітель, щоб знали, є стукач по відношенню до співпраці із СБУ - тому його і бажають позбутись.
Реаліст 2013.05.06, 11:15
Якщо зняти Фітеля, то хто тоді стукатиме в СБУ про свободівські афери?
Фітель Гаркота СБУ 2013.05.06, 14:05
Фітель по вашому і Гаркота СБУ сдав?
Павло 2013.05.07, 11:57
Фітель здавав не тільки Гаркота але і багатьох інших....навіть своїх колег із Нашої України.
ппп 2013.05.07, 01:25
Найбільша біда міста це піонер- чекіст Онуфріїв!!! Реально хвора людина з манією величі отримала більшість в міській раді і починає комусь щось доказувати. Впевнений на 100%, що він просто марить про місце в кріслі мера тому і хоче вибити зі строю Фітеля щоб господарка міста розвалилась остаточно... І тут Свобода голосує про відставку мера і Онуфрик в кріслі мера. Отакий розклад в своїй Убогій голові виношує Онуфрик. Люди роззуйте очі!!!!!!!
Михайло 2013.05.08, 21:47
Місце першого заступника, це будівництво, це земля, це дозволи а значить КАСА, ось і все прояснилось. Там йде боротьба за хлібне місце а не за принципи. Потрібно гнати і Фітеля і Онуфрієва і взагалі вони усі корупціонери. З повною відповідальністю стверджую - бо мав справи з місьвиконкомом. Крупціонери ще гірші як Шкутяк.
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

589
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1034 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

855
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1670
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2294
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4282 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

313

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

263

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

496

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

444
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8024
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

683
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

720
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1140
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

722
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6307
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1794
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

260
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

288
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1617
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

809 1