Фіртка рекомендує: Винний зал Карла Шоша

 

/data/blog/110603/293463df1d5e01503662a703df4dcc81.jpg

 

Карло Шош починаючи з 2006 приймає гостей в своєму винному підвалі та проводить по ньому екскурсії та дегустації. Щоправда перш, ніж почати приймати гостей, він приймав участь і перемагав у багатьох конкурсах, фестивалях вина, дегустаціях та спеціальних курсах.

 

Протягом останнього десятиліття Карл Шош здобув велику кількість нагород на цих святкуваннях – 15 золотих, 27 срібних та 32 бронзові медалі. Він також є активним організатором та учасником багатьох виноробних курсів, адже останнім часом в світі трапляється багато нового, пов’язаного з виноградарськими та виноробними технологіями та їх застосуванням.

 

Карло Шош разом з закарпатськими колегами протягом останніх років прийняв участь в багатьох спецкурсах за кордоном, зокрема відвідав погреби в токайському, егерському, вілланьському, сексардському та шопронському виноробних краях.

 

Навесні 2008 року Берегівські господарі відвідали Австрію, де обмінювались досвідом з бургундськими виноробами. Манера проведення дегустацій і те, що гості бачать в погребі сім’ї Шош є частково результатом закордонних навчальних поїздок.

 

Дегустації у Шоша відбуваються в затишному винному залі, що знаходиться в одному приміщенні з погребом.

 

Тут гості можуть оглянути найважливіші прилади, що застосовуються при традиційній переробці винограду та виготовленні вина: посуд для збору винограду, черпак, бочки різних розмірів, лівери, пляшки для вина.

 

Загальноприйняте правило, що дегустацію починають з легкого, білого, сухого вина, та завершують солодким червоним вином.

 

Після дегустації кожного виду вина гостей пригощають нарізаними яблуками, сиром, солоними паличками, печивом, арахісом. Це робиться для тому що така закуска відбирає смак попередньо скуштованого вина, щоб повною мірою насолодитися смаком наступного сорту.

 

Під час дегустації в погребі Шоша подаються чотири види сухого білого, чотири види сухого червоного, а також п’ять видів білого напівсолодкого та п’ять видів червоного напівсолодкого вина. Крім цього, гості мають можливість скуштувати два різні сорти вермуту та унікальне вино, виготовлене за класичною технологією, однак з білих сортів винограду - Кагор білий під назвою "Сивий Орел".

 

Перелік вин, що пропонуються гостям для дегустації.

Білі вина:

  • Мускат Оттонель: сухе вино. Інтенсивне, ароматне, має приємний смак.
  • Мускат Оттонель: напівсолодке вино. Таке ж інтенсивне та ароматне, як і попереднє
  • Жужіка Ти Солодка: сце насичене напівсолодке вино присвячене дружині Жужанні і виготовляється з старовинного сорту Шасла.
  • Королівська Леанка: сухе вино. Має приємний смак та аромат, врівноважену кислотність
  • Серемське зелене: цей сорт винограду фактично вирощують тільки на Берегівщині. Смачне, ароматне, біло-зелене столове вино.
  • Італійський Рислинг: якісне, сухе, інтенсивне вино з характерним гіркуватим ароматом.
  • Гаршлевелю: приємне сухе інтенсивне вино високої якості з особливим смаком та ароматом.
  • Фурмінт: арометне сухе, гармонійне, якісне вино з приємним смаком та врівноваженою кислотністю.
  • Мюллер Тургау: сухе, інтенсивне, ароматне вино
  • Опорто: легке, приємне, гармонійне вино розе для спілкування в колі друзів.

Червоні вина:

  • Голубок: насичене, пряне, червоне сухе вино
  • Мерлот: сухе, інтенсивне вино високої якості з характерним гіркуватим присмаком.
  • Сапераві: якісне, гармонійне вино інтенсивного забарвлення
  • Цвайгелт: гармонійне столове вино насиченого кольору з характерною кислотністю.

 

Адреса залу:

Україна, Закарпатська область,

Берегівський район, село Кідьош, вул. Ракоці, 52.


06.07.2016 763 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2857
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21009
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1321 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4017

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

795

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

91
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

98
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8174
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

748 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799