Повноцінне купання в басейні можливе лише у разі виконання найголовнішої умови: очищення води від сміття. Для цього використовується спеціальне обладнання: діатомітовий, картриджний або пісочний фільтри для басейну.
Вода проходить крізь фільтр, залишаючи в ньому всі забруднення: пісок, комах, листя та гілки, пір’я птахів. Розберемося, у чому різниця між фільтрами для очищення води та який із них підійде вашому басейну.
Діатомітові фільтри для басейну
Кожен вид фільтра містить фільтрувальний елемент, за допомогою якого очищається вода. У діатомітовому фільтрі це діатомітова земля, гірська порода з крем’янистих відкладень. Засипка з діатоміту має найтоншу фільтрацію та очищає воду навіть від мулу.
Також завдяки діатомітовому фільтру вода насичується корисними для шкіри людини властивостями. Ще один безперечний плюс очищення діатомітовим фільтром — скорочення витрати хімії до 80%.
Однак використання цього виду фільтра має свої недоліки:
- Високу ціну
- Несумісність із застосуванням коагулянтів та альгіцидів для басейну.
Діатомітовий фільтр підходить для встановлення в домашні та громадські басейни. Обслуговуванням пристрою повинен займатися спеціаліст.
Картриджні фільтри для басейну
Картриджний фільтр вміщує знімні розхідники — картриджі. Вони мають високий ступінь очищення та здатні вловити забруднення діаметром як людське волосся.
З часом картридж засмічується, тому його потрібно виймати та промивати під проточною водою. Коли картридж втрачає очищувальні властивості, його слід замінити на новий.
Тому картриджні фільтри використовуються в домашніх каркасних басейнах, які регулярно очищаються хімією та не мають високого завантаження.
Пісочні фільтри для басейну
Цей вид фільтра для басейну є ємністю з піском. Очищення піском не має такої тонкої фільтрації, як діатоміт або картридж, але при цьому також ефективно позбавляє воду від сміття. До того ж пісок не потрібно змінювати дуже часто — один раз на кілька років залежно від завантаженості басейну.
Висока продуктивність — це ще одна перевага деяких моделей пісочних фільтрів. Тому пісочні фільтри встановлюються у стаціонарні приватні та комерційні басейни, а також у каркасні басейни з інтенсивною експлуатацією.
Як розрахувати продуктивність фільтра?
Щоб фільтр успішно очищав воду, важливо правильно розрахувати мінімальну продуктивність. В іншому випадку пристрій не справлятиметься з поставленим завданням та вода буде брудною та непридатною для купання.
Використовуйте просте правило: мінімальна продуктивність фільтра повинна дорівнювати четвертій частині всього об’єму води в басейні.
Наприклад, якщо об’єм води вашого басейну становить 50 м³, виберіть фільтр із продуктивністю не менше за 12.5 м³/год.
Звертайте увагу на виробника. Завдяки надійності та високій якості товарів, добре зарекомендували себе бренди Hayward, Emaux, Aquaviva, Waterline.
Встановіть якісний фільтр із потрібною продуктивністю, та ви відчуєте всю красу купання в ідеально чистій воді.
Реклама