"Філологині на карантині": прикарпатки знімають повчальні відео у TikTok (ФОТО/ВІДЕО)

"Філологині на карантині" – так свій блог у TikTok назвали вчительки з Івано-Франківська Вікторія Буличева та Оксана Гошовська. Штатив та лампа – їхні найкращі друзі у створенні відеороликів.

Ідея такого контенту виникла давно, але через участь Оксани Гошовської у конкурсі "Вчитель року-2020" її довелося відкласти, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Після проходження першого етапу вчительки таки створили канал у TikTok.

"Спочатку зняли перші ролики, а вже потім виникла сама назва "Філологині на карантині", бо справді почали знімати ролики в період карантину. Це для того, щоб власним прикладом показати дітям, що ми також розвиваємо свою креативність, бо дуже часто даємо дітям творчі завдання", - каже Вікторія Буличева.

TikTok обрали не випадково, адже знали, що там можна легко "залетіти в реки", і відео перегляне більша кількість людей. Вікторія Буличева каже, що у цій соціальній мережі багато непотрібного контенту: челенджів, у яких вони б не закликали своїх учнів брати участь. Розповідає, що школярі стали фокус-групою, давали поради. Зокрема, те, що ролики мають тривати не більше 20-ти секунд.

"Учні спочатку були єдиними нашими глядачами. Підтримували, хтось ставив лайки, коментували. Хтось підписався, хтось навіть зареєструвався заради того, щоб підтримати нас. Але відгукуються досить позитивно. Часто навіть на уроці пригадують. Сьогодні мали навчальний диктант, то вони пригадали, що останній ролик був про слово "напечатали". І ми вже почали цю тему пригадувати. "О, ні. Не напечатали, а надрукували", - ділиться вчителька.

Найбільшою перешкодою у створенні роликів став монтаж, яким жінки ніколи не володіли. Кажуть, довелося вчитися: дивилися ролики та навіть оплатили спеціальний навчальний курс. Важко й набирати перегляди, адже, якщо людина незареєстрована в TikTok, перегляд не зараховується.

"Перший сценарій вигадала я, але як показала життєва практика, дві голови - це краще. Кожен сценарій ми обговорюємо і в процесі знімання редагуємо. Думаємо, щоби виглядало і звучало ефектніше. Щоб залітало, "заходило", кажучи молодіжним сленгом", - розповідає Оксана Гошовська.

За одну годину освітянки складають десять сценаріїв коротких роликів. Спочатку обирають мовне значення, потім – найпоширеніші помилки в сертифікаційних роботах ЗНО. Наступний крок – зав’язка сюжету.

"Всі наші відео спочатку знаходяться в приватних. Потім у нас є фокус-група, наші сім’ї. Ми показуємо і нам кажуть: "Це трохи недобре, тут не видно підпису, це не смішно". І я кажу: "А, це не дуже смішно, тоді запостимо його в неділю. Бо ми помітили, що в суботу і в неділю практично на 30 % падають перегляди в TikTok. Тому якісь "розривні" відео ми постимо в будні", - розповідає вчителька.

Весь контент Оксана Гошовська та Вікторія Буличева постійно аналізують, стежачи за охопленням, переглядами та реакціями глядачів. Навіть музику беруть із рекомендацій TikTok, адже таким чином відео ймовірніше набере більшу кількість переглядів.

"Ми вже три тижні загалом десь працюємо і вже маємо 702 підписників. Це є стрімкий розвиток. Ми записалися в спеціальну програму розвитку талантів в TikTok, які обирають конкурсантів. Чи потрапили до цього списку, будемо знати лише п’ятого січня", - розповідає Оксана Гошовська.

Фінансово педагогині поки канал не розвивають, лише часом і власною працею.


Читайте також:

Прикарпатки здобули повну стипендію на навчання у США (ФОТО)

Більшість закладів освіти в селах Калуської ОТГ стали ліцеями


20.12.2020 1215
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1569
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1011
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1273 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3728 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33868
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2829

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

352

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

747

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1693

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1062
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

627
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

507
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

882
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1982
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12196
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1492
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1276
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

537
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

248
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

318
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

363
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1255