"Філологині на карантині": прикарпатки знімають повчальні відео у TikTok (ФОТО/ВІДЕО)

"Філологині на карантині" – так свій блог у TikTok назвали вчительки з Івано-Франківська Вікторія Буличева та Оксана Гошовська. Штатив та лампа – їхні найкращі друзі у створенні відеороликів.

Ідея такого контенту виникла давно, але через участь Оксани Гошовської у конкурсі "Вчитель року-2020" її довелося відкласти, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Після проходження першого етапу вчительки таки створили канал у TikTok.

"Спочатку зняли перші ролики, а вже потім виникла сама назва "Філологині на карантині", бо справді почали знімати ролики в період карантину. Це для того, щоб власним прикладом показати дітям, що ми також розвиваємо свою креативність, бо дуже часто даємо дітям творчі завдання", - каже Вікторія Буличева.

TikTok обрали не випадково, адже знали, що там можна легко "залетіти в реки", і відео перегляне більша кількість людей. Вікторія Буличева каже, що у цій соціальній мережі багато непотрібного контенту: челенджів, у яких вони б не закликали своїх учнів брати участь. Розповідає, що школярі стали фокус-групою, давали поради. Зокрема, те, що ролики мають тривати не більше 20-ти секунд.

"Учні спочатку були єдиними нашими глядачами. Підтримували, хтось ставив лайки, коментували. Хтось підписався, хтось навіть зареєструвався заради того, щоб підтримати нас. Але відгукуються досить позитивно. Часто навіть на уроці пригадують. Сьогодні мали навчальний диктант, то вони пригадали, що останній ролик був про слово "напечатали". І ми вже почали цю тему пригадувати. "О, ні. Не напечатали, а надрукували", - ділиться вчителька.

Найбільшою перешкодою у створенні роликів став монтаж, яким жінки ніколи не володіли. Кажуть, довелося вчитися: дивилися ролики та навіть оплатили спеціальний навчальний курс. Важко й набирати перегляди, адже, якщо людина незареєстрована в TikTok, перегляд не зараховується.

"Перший сценарій вигадала я, але як показала життєва практика, дві голови - це краще. Кожен сценарій ми обговорюємо і в процесі знімання редагуємо. Думаємо, щоби виглядало і звучало ефектніше. Щоб залітало, "заходило", кажучи молодіжним сленгом", - розповідає Оксана Гошовська.

За одну годину освітянки складають десять сценаріїв коротких роликів. Спочатку обирають мовне значення, потім – найпоширеніші помилки в сертифікаційних роботах ЗНО. Наступний крок – зав’язка сюжету.

"Всі наші відео спочатку знаходяться в приватних. Потім у нас є фокус-група, наші сім’ї. Ми показуємо і нам кажуть: "Це трохи недобре, тут не видно підпису, це не смішно". І я кажу: "А, це не дуже смішно, тоді запостимо його в неділю. Бо ми помітили, що в суботу і в неділю практично на 30 % падають перегляди в TikTok. Тому якісь "розривні" відео ми постимо в будні", - розповідає вчителька.

Весь контент Оксана Гошовська та Вікторія Буличева постійно аналізують, стежачи за охопленням, переглядами та реакціями глядачів. Навіть музику беруть із рекомендацій TikTok, адже таким чином відео ймовірніше набере більшу кількість переглядів.

"Ми вже три тижні загалом десь працюємо і вже маємо 702 підписників. Це є стрімкий розвиток. Ми записалися в спеціальну програму розвитку талантів в TikTok, які обирають конкурсантів. Чи потрапили до цього списку, будемо знати лише п’ятого січня", - розповідає Оксана Гошовська.

Фінансово педагогині поки канал не розвивають, лише часом і власною працею.


Читайте також:

Прикарпатки здобули повну стипендію на навчання у США (ФОТО)

Більшість закладів освіти в селах Калуської ОТГ стали ліцеями


20.12.2020 1196
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

367
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

496
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2321
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1716
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2009
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5616 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1122

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1135

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1649

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1121
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

881
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

734
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14555
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

536
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10396
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6069
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

619
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7530
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2766
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

523
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

619
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

456