Феномен невидимого змісту

 

Цікаво жити усвідомленням трансформаціі самого мислення. Звичним є введення певних слів в ніби-то змістовні сполучення для більш яскравого сприйняття певних ситуацій та явищ. Саме явищ, бо з них починається філософія нового часу, не тільки із ознайомленням буття- ніщо й буття-слова чи логосу: видається мені, що нічого стабільно не змінено, окрім хіба ситуативності самого слова й пошуків тих єднань та сполук й постмегамодерні ситуаціі. Хоча філософія сучасності має прагнути не тільки сухих абстракцій, але й прямого пошуку Божественного, бо всеодно ПОТРІБНО СТАТИ БОГОМ. 


Будуть звісно нівелювати саму спробу, бо система живиться одностайністю й одноманітністю, алгеброю комуністичних графіків й сінусоід- а капіталізм невпинно прагне купити все і вся і за будь-яку ціну. Це Дерріда сказав, що ознакою прогресивного капіталізму є надмірний патріотизм. Робіть самі висновки. 


Отже, прагнення Божого через пошук Гармоній, так іх багато, гармоній природніх й надприродніх, реальних та невидимих.
Кажуть Піфагор був все ж таки Богоподібним, бо спускався в Аід й мав золоте стегно, хоча визнання є константою, а це вже не є істинним, бо істинна за суттю є непостійною й динамічно видозміненою: а шо ж робити із світочем вірувань й релігій, втиснутих в дисциплінарне мереживо канонів й обмежень. Робіть самостійно висновок...

 

А мені особисто приємно, бо наближення до суті є більш цікавим за сутність саму. Це знав Ніцше, хоч і хворів все життя, а можливо й був здоровіший за увесь історичний проміжок існування служителів мудрості. Є і більш абстракне розуміння: до прикладу, знання для знання, в дусі Унамуно, він вважав в тому суцільну нісенітницю. Тоді моя ретроспектива є також забавкою: коли я проведу паралелі між Августіном і Бад'ю та Сковородою й Хіггінсом - й все ж таки паралелі перетнуться, чітко перетнуться та богоподібний Піфагор виходить помилявся. Навіть Бог помиляється. Робіть висновки самі....


Зараз, окрім твердого розуміння непотрібності будь-якоі метафізики й трансцендетальних перцепцій, коли такі титани, як Вітгенштейн та Дельоз категорично прямо відмовляються від Сутностей, Буття й Ніщо- для аналітики простого мудрого споглядання й насолод; коли титан Дельоз( сьогодні є загадковим саме кількість досліджень й взагалі написаного філософом- декілька тисяч досліджень) чітко розмежовує категорію Щастя й Радості й уникає радісного щастя чи задоволень та щастя й щасливих задоволень.

Це і магія Простого, що воно більш змістовне за складне. Пригадаймо визначення Бад'ю дефініцій Суб'єкта: це Спосіб визначення окремого тіла в просторі ефектом формальноі присутності й обумовлення через темпоральну необхідність. Піфагор би просто заплакав, хоча Дельоз не є також жалісним: пізнання предмету відбувається внаслідок опредмечування й через кінцеву множинність остаточних вражень... Все ніби-то є зрозумілим, навіть більше, лишень до прагнень єднаня та гармоніі з Богом це не є необхідним. Все ж таки це заслуга Вітгенштейна та його трактаку й того коміксу, який він підгледів в періодиці. 


Доречі вищеокреслена паралель , саме Сковороди та Хіггса є очевидною. Вічно плутанина із Хокінгом та Хіггсом, будемо вважати це спільнотою формальною чи умовною( зокрема Дельоз побачив відкрито саме спасіння людства в чорному квадраті, як пра-символі екрану й кіно, саме жанровість кіно розфарбує той тотальний тунель Беззмістовності змістів), формальною Спільностю є усе людство, що споглядає екрани телевізорів...отже свята спільнота в тому, що Сковорода( не пригадую, хтось впевнено переконував, що украінцям варто й просто зрозуміти суто нашого філософа, бо Кант є незрозумілим, як і Гайдеггер , і Бад'ю: бо треба все пізнавати й читати на мовах оригіналу) чітко розділив буття на три світи й дві природи: світи-мікрокосм, макрокосм, символічна реальність чи ірреальність, або ж трасценденція певного метафізичного мотлоху(?); та природи- видиму та невидиму. Це все є за часів Фаллеса розфарбованим, цікавим є ремарка щодо символічноі невидимоі реальності, як поєднання мікрокосму та макрокосму/ більш детально є у Шпенглера прообраз людей-тварин-рослин/ й розуміння наочного прикладу того єднання в Бібліі. Це , звісно, феномен, геніально, Святе письмо як штиб феномену невидимого ірреального абсолюту: але саму Книгу тримаємо в руках.

Феноменів багато, / зокрема в кіно стрічка Сікса " Людська багатоніжка"- третю частину взагалі неможливо дивитись навіть без звуку, навіть одним оком/ , але це також гра в метафізику. Хтось може й заперечити. Бо сутність редукціі й генеалогіі саме в тому, що Боззон є також грою в метафізику, статичну й непорушну й змертвілу. Але сам проект коллайдера об'єднав тисячі людей, а Святе письмо мільйони: мільярд , якщо точно. Значить головна функція в єднанні, бо єднання створює Ситуаціі, а ситуаціі в формах зв'язків у нові ситуативні явища. Це формула Вітгенштейна--Делеза. А дарує вона нам певний Невидимий Зміст. Як у Канта: пізнання, як внесення змісту в беззмістовну реальність, так і у неокантіанців: але Канта треба забувати.


Канта варто забути як і слово Любов.... Краще аскеза й яблука...

 


26.02.2016 Роман Бончук 2353 0
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19537
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1642
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

491
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739