
Сьогодні під час щотижневої апаратної наради в Івано-Франківській ОДА повідомили про стан нарахування зарплати працівникам бюджетних установ області.
За словами директорки департаменту фінансів ОДА Ірини Мацькевич, станом на 1 лютого поточного року кредиторська заборгованість із виплати заробітної плати становить 74,1 млн гривень, з них - 19,8 це є прострочена заборгованість. Зокрема, по місті Івано-Франківську – 15,9 млн, по Тлумацькому району – 1,4 млн, по Косівському району – 1,8 млн, пише Фіртка.
«Щодо січня місяця, то найгірша ситуація із виплати заробітної плати складається у Тлумацькому районі - виплачено тільки 35% фонду заробітної плати, Тлумацької ОТГ – 31% та Верховинського району – 81%. Контроль дав можливість не допустити виникнення заборгованості по оплаті праці працівникам медичної сфери у всіх міських, районних бюджетах та ОТГ, крім Комунального некомерційного підприємства Рожнятівського району, де заборгованість склала 1,1 млн, Тлумацького району - 1,5 млн та Івано-Франківської ОТГ - 3,3 млн», - розповіла Ірини Мацькевич.
Вона зазначила, що у Тлумацькому районі зафіксували порушення ст. 51 Бюджетного кодексу України, коли обсяг призначень, передбачених у кошторисі комунального некомерційного підприємства Тлумацька центральна районна лікарня завищено обсяг нарахованої зарплати на 1,5 млн гривень.
За це на головного лікаря склади протокол про бюджетне правопорушення.
Що ж стосується працівників освітньої сфери, то є невиплачена заробітна плата педагогічним працівникам за січень місяць по місту Болехову, по Тлумацькій ОТГ та по Верхнянській, Войнилівській та Більшівцівській ОТГ.
«Найбільш критична ситуація складається з виплати зарплати обслуговуючому персоналу у Верховинському районі (4,7 млн), Галицькому (3,6 млн), Городенківському (4,1 млн), Надвірнянському (3,9 млн), Болехівському (3,2 млн), Тлумацькому (3,5 млн)», – додала Мацькевич.
У свою чергу в.о. керівника Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів наголосив, що перевищення помісячного розпису видатків може бути у випадку, коли є розуміння, що місцева рада додає кошти. Медичної субвенції і резерву немає.
«Ситуацію з комунальним некомерційним підприємством Тлумацька центральна районна лікарня я вважаю неприпустимою. Тому прошу до кінця місяця сформувати комісію, вивчити всі ризики і роботу, яку провів генеральний директор закладу і мені до 1 березня подати пропозиції щодо притягнення його до відповідальності. Ми знайдемо в якій мірі», - сказав Віталій Федорів.
Керівник відділу фінансів Тлумацької РДА наголосила, що у бюджеті немає коштів, щоб закрити розвив по заробітній платі у 1,5 млн.
У підсумку Віталій Федорів наголосив, що особисто буде ініціювати розрив контракту з генеральним директором Тлумацької ЦРЛ. Наразі цю посаду обіймає Іван Бойчук.